Aeropark Budapest Budapest Airport - Ferihegy (Úti-videó) 2018.06.24.
Aeropark Budapest
Budapest Airport - Ferihegy
(Úti-videó)
2018.06.24.
2017.10.01 Reptérlátogatás - Aeropark Budapest
Szülinapomra kaptam a lehetőséget, nagyon nagy élmény volt.
Mindenkinek ajánlani tudom, akit egy kicsit is megérintett a repülés varázsa.
66. Potyautasok a futóműaknában
1946 óta nagyjából 100 esetben találtak potyautasokat utasszállító és magángépek futóműaknájában. Merész és vakmerő vállalkozás az ilyen, az esetek jelentős részében pedig esély sincs a túlélésre. Volt olyan potyautas, aki azért mászott fel az Air France gépére, hogy Párizsban találkozzon kedvenc focistájával. Arra is volt példa, hogy az eszméletét vesztett utas landolás előtt kizuhant a repülőgépből. De milyen körülmények uralkodnak a felszállás után a gondolában? Milyen céllal próbáltak többen bemászni a futóműaknába az elmúlt évtizedekben? Erről mesél Zainkó Géza repüléstörténet-kutató. (Szerkesztő: Kránitz Balázs)
Aeropark Budapest: szimulátor is épül a ferihegyi múzeumban
Folyamatos változáson megy át az Aeropark, leánykori nevén a Repülőgép Skanzen a 2-es terminál szomszédságában. A kiállított gépek a magyar polgári repülés egy elég jelentős időszakát mutatják be, a múzeumi őrök pedig folyamatosan sztoriznak, ha érdeklődő látogatóval találkoznak. A távlati cél, hogy Európa egyik legizgalmasabb légiközlekedési élményközpontja és múzeuma jöjjön létre a Liszt Ferenc Repülőtéren.
Néhány típust leszámítva az Aeropark minden olyan fontos gépet felvonultat, amelyek évtizedeken át meghatározóak voltak a magyar polgári repülésben. Itt van a LI-2-es, ami az amerikai DC-3-as szovjetek által áttervezett verziója. Az 50-es, 60-as években ilyenekkel bonyolították a belföldi forgalmat. Itt parkol egy IL-14-es. Az 50-es években a Malév ezzel a típussal csatlakozott be a nemzetközi forgalomba. A parkban látható példány egy plexikupolával is rendelkezik, ami annak idején elősegítette a navigációt. A pilótafülkét azért szerelték fel ilyen speciális ablakkal, hogy a navigátor a csillagok alapján, szextánssal is meg tudja határozni a gép pozícióját és az útvonalát egy olyan térségben, ahol akkoriban még nem volt földi irányítás. Pár évvel ezelőtt egyébként egy lelkes csapat felújította a gép hajtóművét és be is indította a motort.
De megnézhetjük, mekkora helyen dolgozott a hajózószemélyzet az IL-18-ason, a TU-134-esen vagy éppen a „nagyvasnak” nevezett TU-154-esen. Utóbbi a pilóták és az utasok nagy kedvence volt évtizedeken át. A gép amellett, hogy szép volt, erősnek, strapabírónak számított, szinte mindent kibírt. Nem véletlen, hogy amíg csak lehetett, a Malév igyekezett a forgalomban tartani. Két hibája volt: rengeteget evett és zajos volt. Részben ezért is állították le a típust 2001-ben. Az Aeropark múzeumőrei rengeteget sztoriznak erről a gépről, főleg Nagyváthy Sándor, aki fedélzeti mérnökként szolgált a 154-esen. Ő indulás előtt mindig megsimogatta az adott gépet, amit egyébként jellemzően becenevükön szólítottak a pilóták, és amit sokszor bravúros módon kellett megszerelni két repülés között.
AEROPARK Budapest - Image film
Filmed & Edited by
Aeropark Budapest
Aeropark Budapest am 17. Mai 2019
Museum Walkthrough: Budapest Aeropark
A quick video shot in the Aeropark at Budapest Airport in June 2018.
Getting close & personal with Tupelov, Yakolev, Ilyushyn and Lisunov aircraft of the Soviet Union that flew for Malev & other Hungarian Aerospace companies over the years. Its a great museum for any aviation fans who want a glimpse into what it was like on these Soviet classics!
Music featured at the end is the Theme to 633 Squadron.
15. Jumbo titkok - Szüle Zsolt kapitány a legendás 747-esről
Az „Égbolt királynője” - a legtöbben így emlegetik minden idők egyik legsikeresebb és ikonikus repülőgépét, a Boeing 747-es Jumbot. A típus lassan öt évtizede szeli az égboltot, az idők folyamán számtalan fejlesztésen esett át. Szüle Zsolt számára nagy álom volt, hogy szélestörzsű gépen repülhessen. Légiforgalmi irányítóként kezdett, később a SkyEurope légitársaságnál repült 737-esen, majd lehetőséget kapott, hogy Jumbon dolgozzon. Az elmúlt években a MyCargo és a Saudia Cargo alkalmazta kapitányként, mostantól pedig a Cargo Logic Air 747-eseit vezeti.
Az LKK új filmjében ő mesél a legendás repülőgépről, arról, hogy milyen élmény 450 tonnát a levegőbe emelni, hogyan dolgoznak a cargo pilóták és milyen különleges szállítmányokkal volt dolga az utóbbi években. Nem kizárt, hogy a típus fontos mérföldkőhöz érkezett a nyár közepén azzal, hogy a Boeing gyárából kigördült az utolsó utasszállító verzió. A hírek szerint teherszállító és speciális 747-esek készülnek még, de az utasgépek jövője egyelőre kérdéses.
Aeropark:
Reptérlátogatás:
AEROPARK Budapest
Az AEROPARK Budapesten, a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 2B terminálja mellett helyezkedik el. A repülőgép múzeumban megtekinthető a magyar közforgalmú repülés elmúlt 60 évének szinte teljes fejlődéstörténete, a Li–2 típustól kezdve egészen az ezredfordulóig szolgálatban lévő Tu–154-esig, valamint számos repülőtéri kiszolgáló eszköz.
NYITVA TARTÁS:
Minden nap: 9:00-18:00*
Pénztárzárás: 17:30
*március 15. - október 15.
KIÁLLÍTOTT REPÜLŐGÉPEK:
Liszunov Li-2 (HA-LIQ)
Iljusin Il–14T (HA-MAL)
Iljusin Il–18V (HA-MOA)
Tupoljev Tu–134 (HA-LBE)
Tupoljev Tu–154B-2 (HA-LCG)
Jakovlev Jak–40 (HA-YLR)
Antonov An–2M (HA-MHI)
Mil Mi–2 (HA-BCB)
AEROPARK Budapest - Trailer
Filmed & Edited by
Imre Bellon Photography (c)
MALÉV ✈ Budapest - Los Angeles ►BUD - LAX ► Flight Movie [FSX] 2019.
Az ötletet a film elkészítéséhez az 1998-as Malév által közlekedtetett Budapest - Los Angeles charter járat adta, ugyanis a Boeing 767-es egy rövid ideig ( kb. 10 alkalommal ) repült Budapest és Los Angeles között.
A valós járatot Boeing 767-es repülte a filmben viszont Boeing 777-200LR típusú gép szerepel fiktív Malév festéssel.
A film megtekintéséhez jó szórakozást kívánok.
Ha kérdés merülne fel, kommentben bátran lehet kérdezni.
Alap program: Microsoft Flight Simulator X
Repülőgép : PMDG Boeing 777-200LR
Scenery:
-Budapest: LHSimulations Budapest
- FSDT Los Angeles
Terrain/Mesh:
- Aerosoft Budapest v2.0
-ORBX Global Base, Vector, open LC Europe, open LC North America, NA Central Rockies, NA, Northern Califonia, NA Southern California.
Weather Engine: Active Sky Next
További kiegészítők:
-REX TExture Direct
-REX Sky Force 3D
-Flight FX
-Steve DX10 fixer
- Navigraph Charts
Repülőgép hangcsomag: TSS - 777-GE90-115B - Pilot Edition
Útvonaltervező program: Professional Flight Planner X ( PFPX )
Airport Service: GSX Level 2 Expansion
Képrögzítő: Bandicam
Vágóprogram, stúdiómunka: Sony Vegas Pro 12 ( 64 bit )
:
Ferihegy titkai: Milyen módszerekkel dolgoznak a vámosok a repülőtéren?
Kiszűrhetőek-e a repülőtéren az országba behozott milliónyi kütyü közül a veszélyesek, vagy a tiltottak? Milyen módszerekkel dolgoznak a vámosok a repülőtéren? Honnan tudják, melyik csomagban van kábítószer? L. Dézsi Zoltán riportja.
IRATKOZZON FEL CSATORNÁNKRA:
LÁTOGASSON EL OLDALUNKA:
FACEBOOK:
INSTAGRAM:
AEROPARK, Budapest (Ferihegy), 2017 06 30
AEROPARK, Budapest (Ferihegy), 2017 06 30
Légiközlekedési Kulturális Központ, Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér (Vecsés)
104. Concorde: utasszállítás hangsebesség felett
Kecses törzs, nem túl tág kabin. Három óra luxus, hangsebesség felett a London-New York útvonalon. Érkezése a repülőtereken csodaszámba ment. A francia-brit konzorcium sok évnyi fejlesztés és 5000 óra tesztrepülés után állította forgalomba a Concorde-ot. Hogyan hódította meg az égboltot a szuperszonikus utasszállító? Miért nem látták szívesen az Egyesült Államokban a kezdetek kezdetén? Milyen egyedi megoldással vált elérhetővé, hogy a hangsebesség feletti repülésnél nem kellett folyamatosan működtetni az utánégetőket? Hogyan került fel egyszer-egyszer Ferihegy is az úticélok közé? És mi vezetett ahhoz, hogy a 14 gépet a kétezres évek elején végleg a földre parancsolták?
A Concorde a gyorsaságot és a luxust jelentette közel 30 éven át – nemcsak az utasoknak, hanem a pilótáknak is. Egyik légitársaságnál sem volt könnyű bekerülni abba a körbe, melynek tagjai rendszeresen repültek a szuperszonikus géppel. Zainkó Géza, az Aeropark tárlatvezetője mesél ezúttal a Concorde-ról. (Szerkesztő: Kránitz Balázs)
A szovjet vetélytársról, a Tu-144-esről készült filmünket itt találod:
102. An-124: megmutatjuk a világ egyik legnagyobb repülőgépét
Törzse közel 70 méter hosszú, szárnyfesztávolsága meghaladja a 73 métert. Belseje leginkább egy metróalagútra hasonlít. Az óriás, amely egy orosz mesehősről kapta a nevét. 120 tonna cargot közel 4000 km-re képes eljuttatni, felnyitható orrán keresztül helikopterek, teherautók, hatalmas generátorok, mozdonyok, bányagépek gördülnek be.
Néhány hét alatt háromszor fordult meg az Antonov An-124-es Ruszlan a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren, ami a 2020-as világkiállítás magyar pavilonjának 300 tonnányi építőanyagát vitte Dubajba.
Hogyan dolgozik a személyzet a négyhajtóműves óriáson? Kik teljesítenek szolgálatot a két pilótán túl a szobaméretű pilótafülékében? Milyen helyiségeket rejt a repülőgép felső fedélzete? És mi mindent szállítottak az utóbbi időszakban a 80-as években fejlesztett An-124-esek? Erről is mesél Zainkó Géza, az Aeropark tárlatvezetője. (Szerkesztő: Kránitz Balázs)
További videók a Ruszlan kecskeméti látogatásairól itt:
Landing at Budapest Airport
Flight simulator (Cessna type) of the Aeropark Budapest.
(Cessna-típusú repülőgép-szimulátor a Budapesti Aeroprakban.)
More details (további részletek):
77. Il-18: A 60-as évek óriásgépe
Egy legendás típus, ami közel három évtizeden át meghatározó volt a Malév történetében. Az Il-18-as a 60-as évek óriásgépének számított. Idén 60 éve, hogy megkezdődött a típus sorozatgyártása, a Malév pedig 1960-tól állította forgalomba. A négy hajtóműves géppel nemcsak az európai célpontok bővültek, hanem a távoli, egzotikus országok is elérhetővé váltak. A Malév Il-18-asai rendszeresen megfordultak az Egyenlítőtől délre és a Távol-Keleten.
Július közepén az Aeroparkban találkoztak azok a pilóták, légiutas-kísérők, mérnökök és szerelők, akik ezer szállal kötődnek a típushoz, és több ezer órát repültek a Malév Il-18-asain. A találkozót Darida Tamás kapitány szervezte, aki szintén a 18-ason kezdte nagygépes pályafutását. Izgalmas repülések, emlékezetes felszállások, rázós landolások, mesék a múltból. Szerkesztő-riporter: Kránitz Balázs
Zene:
Ashes by Eunoia & Sappheiros is free to use on YouTube as long as you give credits to the artists. Music promoted by BreakingCopyright:
Savfk - The Grid is under a Creative Commons license (CC-BY) 4.0 Music promoted by BreakingCopyright:
'The Age Of Wood' by Savfk is under a Creative Commons license (CC BY 3.0) Music promoted by BreakingCopyright:
Aeropark Budapest FHD
Leírás
108. Járatkiszolgálás 35 perc alatt: versenyben az idővel
Landolás, begurulás, hajtóműleállítás, ajtónyitás. Minden perc számít. Sok légitársaságnál nagyjából fél óra áll rendelkezésre arra, hogy a repülőgép elinduljon a következő útjára. Akadnak cégek, melyek menetrendjükben 25 perces fordulóidővel számolnak. Ebbe pedig mindennek bele kell férnie: ki- és beszállítás, tankolás, biztonsági ellenőrzés, takarítás, poggyászkezelés.
Hogyan lehet gyorsítani az utasok mozgatását? Milyen módszerekkel kísérleteznek a repülőterek Európában? Miért kell már akkor a kapu közelében lenniük az utasoknak, amikor a repülőgépük még a leszálláshoz készülődik? Mikor kezdték el alkalmazni a légitársaságok 30 perces fordulóidőt? Erről is mesél Somogyi-Tóth Gábor, az Aeropark ügyvezetője, és Bisztritsányi Bence, aki manchesteri repülőtéren dolgozik rampásként. (Szerkesztő: Kránitz Balázs)
Korábbi repülőteres filmjeinket itt találod:
▶️Reptér születik (1. rész):
▶️Reptér születik (2. rész):
▶️Legendás repterek:
▶️A jetkorszak repterei:
Extrém reptér sorozat:
▶️Madeira:
▶️St. Maarten:
▶️Courchevel:
▶️Gibraltar:
Gázfröccs: Budapest Airport - felszálláshoz felkészülni
Tudták, hogy egy fapados járatot 30 perc alatt készítenek fel leszállás után egy újabb útra? A pilóta és a földi kiszolgálás segítségével nyerünk bepillantást a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér mindennapjaiba. #gazfroccstv