Garncarska wioska
Kolejny film z cyklu 10 minut o ekonomii społecznej. Film powstał w ramach realizacji programu Profesjonalizacja kadr ekonomii społecznej
Koncert w Garncarskiej Wiosce, Kamionka, Nidzica, czerwiec 2014
Wykonuje: Marek Bracha
Marta Fitowska Balonik
Balonik - ballada Bułata Okudżawy w interpretacji Marty Fitowskiej podczas Festiwalu w Jarzębinowym amfiteatrze w Garncarskiej Wiosce 6 sierpnia 2016 roku, akompaniament: Łukasz Spoczyński
Kalush Balkon Wikno MVI 6708
Kalush Balkon Wikno
Rób coś, kochaj coś, nie bądź gałganem (Maróz 2018)
„Lub robić coś… Kochaj kogoś… Nie bądź gałganem… Żyj poważnie!” to myśl Tadeusza Kotarbińskiego, żyjącego w latach 1886-1981, filozofa i etyka, przedstawiciela szkoły lwowsko-warszawskiej.
Krzysztof Magrol, prezes Nidzickiej Fundacji Rozwoju Nida opowiada o skutecznym działaniu i osiąganiu celu na własnym przykładzie. Od małej wsi na Roztoczu, urząd burmistrza Nidzicy, po pierwszy w Polsce fundusz poręczeń kredytowych dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy… Fundacja zainicjowałam.in. powstanie Nidzickiego Funduszu Lokalnego (stowarzyszenia charytatywnego, na czele którego stanęła Barbara Margol) i utworzenie Garncarskiej Wioski w Kamionce. Kierowana nieprzerwanie przez Krzysztofa Margola instytucja swoim wsparciem objęła kilkadziesiąt tysięcy osób, na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego. Dwukrotnie fundacja była nagradzana w Konkursie na Najlepszą Inicjatywę Obywatelską Pro Publico Bono, w 2008 otrzymała nagrodę główną. W 2009 w plebiscycie tygodnika Newsweek Polska Krzysztof i Barbara Margol zostali uhonorowani tytułami Społeczników Roku, a w 2011 prezydent Bronisław Komorowski odznaczył ich Krzyżami Oficerskimi Orderu Odrodzenia Polski.
Od wielu lat Nidzicka Fundacji Rozwoju Nida” wraz z Fundacją Wspomagania Wsi organizują Spotkania Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich. Więcej o Spotkaniach:
Andrzej Korycki i Dominika Żukowska Balonik
06 sierpnia 2016, VIII Festiwal Ballad Bułata Okudżawy - Garncarska Wioska k/Nidzicy
KOMPUTEROWE MARZENIE
Pasja może stać się sposobem na życie. Udowadnia to Przemek Erynkfajt, wielokrotny laureat konkursów informatycznych, który mimo młodego wieku ma pomysł na siebie i własny biznes. W jego realizacji pomagają mu pedagodzy i pracownicy Hufca Pracy w Nidzicy.
Eleusis. Pusta wioska?. | 2 | HORROR | PL |
Witam wszystkich. Jestem Astryld i zapraszam do oglądania gry Eleusis z moim komentarzem w tle.
Eleusis to pierwszoosobowy survival horror, przenoszący nas do pozornie opuszczonej greckiej wioski, gdzie, starając się znaleźć schronienie, trafimy w samo centrum tajemniczych i niepokojących wydarzeń. Gra jest debiutancką produkcją niezależnego studia Nocturnal Works.
Osada, do której zabierze nas akcja gry, okazuje się siedliskiem wyznawców pogańskiego kultu, pragnących ożywić mroczne siły i wykorzystać ich niszczycielską moc. Staniemy więc przed trudnym zdaniem pozyskania ukrytej w przedwiecznych zagadkach wiedzy i powstrzymania kultystów przed realizacją ich niebezpiecznych planów. Musimy być jednak bardzo ostrożni, gdyż nie zabraknie chętnych, chcących nam w tej misji przeszkodzić. Jedynie dzięki własnemu sprytowi, odpowiedniej taktyce i zręczności może udać się nam doprowadzić całą historię do szczęśliwego finału.
Powyższy cytat pochodzi z:
Zachęcam to komentowania, łapkowania i subskrybowania.
#Eleusis
#Nadprzyrodzone
#Astryld
W życiu piękne są tylko chwile cz.II - 5 lat NFA Nidzica - koncert 20 maja 2017
Pottery: Potter's Wheel Tips And Tricks
W tym poradniku nauczymy Cię kilku sztuczek i porad, które mogą okazać się przydatne przy wyrobach garncarskich. Zastosuj je, wykonując rękodzieła z innych naszych poradników.
Kliknij na subskrybuj, aby stale otrzymywać poradniki w jakości HD.
- Free Royalty Free Music by DanoSongs.com
__Translation - Magdalena Pająk
Nie święci garnki lepią
Zobacz jak z kawałka gliny powstaje dzbanek. Prezentuje garncarka Elżbieta Bońkowska z Garncarskiej Wioski ze wsi Kamionka koło Nidzicy
Ksiądz Roland Zagóra - Jabłonka 2015
AGROWERMIKULIT - VERMICULITE POLAND
AGROWERMIKULIT - środek wspomagający uprawę roślin, nowy produkt firmy VERMICULITE POLAND. Pan Krzysztof Margol, prezes Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA, opowiada o zastosowaniu naszego produktu w Rajskim Ogrodzie w Kamionce k/o Nidzicy.
W malinowym chruśniaku - reading by Krzysztof Margol
Kamionka 06.09.2013 - Garncarska Wioska
W NIDZICY POWSTANĄ NOWE MIESZKANIA
W Nidzicy trwa rozbiórka niszczejących budynków. W bliskiej odległości od centrum miasta powstaną nowe bloki mieszkalne.
Dziedzictwo kulturowe wsi - co znajdziemy w książce „Rzecz o dziedzictwie na wsi
Wykład dr Anny Potok wygłoszony został na konferencji regionalnej „Rzecz o dziedzictwie na wsi w Kamionce k. Nidzicy, 2 czerwca 2012 r.
Publikacja „Rzecz o dziedzictwie na wsi wydana przez Fundację Wspomagania Wsi jest swoistego rodzaju kontynuacją i rozwinięciem problematyki poruszonej w książce „Każde miejsce opowiada swoją historie. Celem prac nad książką było dalsze uwrażliwianie czytelników na dziedzictwo, potrzebę jego ochrony i możliwości jego spożytkowania.
Więcej na
***
Wykład wygłoszono w czasie konferencji regionalnej „Rzecz o dziedzictwie na wsi w Kamionce k. Nidzicy, czerwiec 2012 r. Organizatorami spotkania były Fundacja Wspomagania Wsi, Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA, Samorząd Województwa Warmińsko -- Mazurskiego przy wsparciu i dofinansowaniu Sekretariatu Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich oraz Warmińsko -- Mazurskiego Biura Planowania Przestrzennego.
Omulew - strefa ciszy i aktywnego wypoczynku
Na południowym wschodzie Mazur, w lasach Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej , niedaleko Nidzicy znajdują się cztery wioski leżące wzdłuż brzegu jeziora Omulew: Wikno, Jabłonka, Natać Wielka i Natać Mała. Mieszkańcy tych miejscowości oraz leśnicy Nadleśnictwa Nidzica i Jedwabno zapraszają do odwiedzin wszystkich, którzy lubią wypoczynek w zgodzie z naturą, kochają las, ciszę oraz jezioro i jego zasoby.
Dla aktywnych turystów przygotowaliśmy szlaki piesze, konny i rowerowy wokół jeziora Omulew. Szlaki prowadzą przez tajemnicze zakątki lasów, miniemy rezerwat Koniuszanka II z szeregiem zabytkowych dębów, wkroczymy na przyrodniczą ścieżkę dydaktyczną, po drodze zobaczyć możemy bunkry z czasów II wojny światowej. Nierzadko wyskoczy leśne zwierzę: jeleń, lis, dzik czy nawet wilk. Grzybiarze też nie będą rozczarowani. Dorodne prawdziwki, kurki, podgrzybki i inne bogactwa runa leśnego będą smaczną pamiątką z wypoczynku.
Dla miłośników sportów wodnych i wędkarstwa swoje uroki odkrywa jezioro Omulew, którego tajemnice opisała K.Siesicka w swojej książce dla młodzieży „Jezioro Osobliwości. Warto opłynąć jego tajemnicze brzegi i wyspy, aby następnie rozpocząć kajakiem spływ rzeką Omulwią, która wpływa do Narwii tuż pod Ostrołęką czy też zapolować na dorodną rybkę: sandacza, szczupaka, okonia, lina czy choćby krasnopiórkę. Wędkarze bez problemu zaopatrzą się też w niezbędne akcesoria wędkarskie: robaki, spławiki, zanęty.
Miłośnicy innych atrakcji również nie będą czuli się rozczarowani. Podczas wędrówek po okolicy warto wejść na stare cmentarze, zobaczyć powojenne bunkry, pokazać młodszym pokoleniom narzędzia rolnicze z ubiegłego wieku, zobaczyć stary kościółek czy też skorzystać z oferty świetlicy w Jabłonce. Corocznie Towarzystwo Rozwoju Okolic Omulewa „Razem dla wszystkich przygotowuje program dla turystów: koncerty, wystawy, spotkania oraz inne wydarzenia kulturalne.
W lipcu i sierpniu odbywają się w Wiknie i Jabłonce festyny z wieloma atrakcjami.
Na gości czeka dobrze przygotowana baza noclegowa w kwaterach prywatnych i zajazdach, pole namiotowe, restauracje i sklepy.
Okolica jest doskonałą bazą wypadową dla osób, które chcą bliżej poznać Warmię i Mazury. Warto wybrać się do Nidzicy- 20 km, cofnąć się do historii z XIV w i zwiedzić Zamek Krzyżacki w, kilka kilometrów dalej - Garncarską Wioska , gdzie własnoręcznie można wykonać naczynie z gliny, zrobić arkusz z papieru czerpanego i inne atrakcje, źródła rzeki Łyny i rezerwat żółwia błotnego w Orłowie, Olsztynek 35 km, gdzie znajduje się m.in. jeden z największych w Polsce skansenów, Butryny - 15 km - park aktywnej rozrywki dla dzieci i dorosłych, Olsztyn 36 km - nowoczesne Planetarium, Obserwatorium astronomiczne, Zamek i piękna Starówka z Wysoką Bramą.
Przez cztery pory roku do odwiedzin zachęca Państwa:
Towarzystwo Rozwoju Okolic Omulewa „Razem dla wszystkich w Jabłonce oraz Nadleśnictwo Nidzica