▶ Honorata Martin / Bóg Małpa // Gdańska Galeria Miejska 2 // Gdańsk
▶ Relacja video z wernisażu
Honorata Martin, Bóg Małpa w Gdańska Galeria Miejska 2 // Gdańsk
Posłuchajcie co o wystawie mówi artystka!
Zapraszamy do oglądania!
video/dźwięk/montaż Dominika & Adam Piętak
montaż Justyna Orłowska
zdjęcia Aga Piasecka
#HonorataMartin #Bógmałpa #BógMalpa #GdańskaGaleriaMiejska #Gdańsk #sztukawGdańsku #sztukawtrójmieście #sztukaTrójmiasta #bwawrocław #bwazielonagóra #Skręćwkulturę #dominikaPiętak #AdamPiętak #JustynaOrłowska #AgnieszkaPiasecka #dokumentacjavideo #dokuemntacjawideo #dokumentacjafotograficzna
Wędrujące portale. Jacek Kriegseisen | 2019.04.14 GGM Gdańsk-Miasto-Sztuka
Wędrujące Portale
Gdańsk 14.04.2019
W ramach projektu: Gdańsk-Miasto-Sztuka
Spotkanie #1 Wędrujące Portale
Prelegent: dr Jacek Kriegseisen
Kuratorzy projektu: Klaudiusz Grabowski, Dorota Kucharczyk
Koordynacja: Aleksandra Ozga
Organizatorzy: Gdańska Galeria Miejska, Muzeum Gdańska
Zdjęcia: Krzysztof Ostaszewski
Realizacja: Mirosław Koźbiał
WMG VIDEO
Zdjęcia z czołówki:
W dawnym gdańskim domu portal był nie tylko okazałą, bardzo dekoracyjną oprawą głównego wejścia, ale przede wszystkim wizytówką właściciela kamienicy. Mówił on o jego statusie społecznym i aspiracjach. Jako, że portale stanowiły i nadal stanowią bardzo spójna dekorację miejską dotykały je wszelkiego rodzaju zmiany, też te estetyczne. Gdy portale stawały się „niemodne”, umieszczano je w mniej eksponowanych miejscach. Tak uratowały się portale znajdujące się obecnie na tyłach Domu Uphagena i w kamienicy przy ul. Długiej 38.
Wędrówka portali i ich elementów trwa od lat, jednak jej kulminację przyniosła odbudowa miasta po zniszczeniach wojennych. Obecnie portale nadal stanowią jedną z głównym ozdób gdańskich fasad. W wielu przypadkach będąc ich jedynym oryginalnym elementem.
To właśnie o tych niecodziennych wędrówkach portali opowie dr Jacek Kriegseisen, historyk sztuki, ale przede wszystkim wspaniały opowiadacz i kolekcjoner historii. Tym niejako symbolicznym elementem zapraszającym rozpoczniemy w Gdańskiej Galerii Miejskiej cykl spotkań poświęconych szeroko rozumianej sztuce w przestrzeni miejskiej.
Gdańsk-Miasto-Sztuka to projekt Gdańskiej Galerii Miejskiej i Muzeum Gdańska, którego celem jest przybliżenie mniej znanych aspektów dziedzictwa kulturowego Gdańska. Obszar eksploracji ograniczony jest jedynie przestrzenią miasta. W niej jak w alchemicznym tyglu nieustannie wrze i dochodzi do ciągłych zmian. Urbaniści, architekci i artyści dokonują szeregu przekształceń, które mają bezpośredni wpływ na otoczenie w którym żyjemy. Projekt i planowane w jego ramach spotkania pomogą zrozumieć zachodzące przemiany i wskazać na najbardziej frapujące przestrzenie czy intrygujące detale. Zdekodować miasto i jego przestrzeń można na różne sposoby. W projekcie Gdańsk-Miasto-Sztuka proponujemy czynną formę, pod czujnym okiem prowadzących.
dr Jacek Kriegseisen
Historyk sztuki, wykładowca w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego, Prezes Stowarzyszenia Historyków Sztuki Oddział Gdański. Specjalizuje się w historii rzemiosł artystycznych w Rzeczypospolitej, a szczególnie złotnictwa w Prusach Królewskich i na Pomorzu. Poza tym prowadzi badania nad nowożytną rzeźbą i snycerką w Prusach Królewskich i na Pomorzu, dotyczące ikonografii, ornamentyki i przekształceń formalnych. W jego polu badawczych zainteresowań pozostaje problematyka szeroko pojętej sztuki Prus Królewskich i Książęcych oraz Gdańska od końca XVI do końca XVIII wieku, jej znaczenia dla miasta i jego polityki, ekonomicznych podstaw powstawania dzieł sztuki oraz wpływu elit miejskich na jej powstawanie.
Źródło:
Motława Flow vol.2
28.05.2017, GGM2 ul. Powroźnicza - nabrzeże Motławy
Motława Flow vol. 2 to jednodniowa seria wydarzeń, odbywająca się na nabrzeżu Motławy, inaugurująca rozpoczęcie FLOW - niestacjonarnej, transgatunkowej biodynamicznej rezydencji artystycznej skupionej na łodzi rzecznej / galarze Solny, który na przełomie maja i czerwca przepływa w dół Wisły z Gdańska do Kazimierza Dolnego. FLOW, zainicjowany rok temu przez artystki Agnieszkę Brzeżańską i Ewę Ciepielewską, we współpracy z Fundacją Razem Pamoja, Stowarzyszeniem Volanas i grupą towarzyszących im flisaków, to kolejny spływ połączony z plenerem i cyklem dodatkowych wydarzeń performatywnych.
---
FLOW Motława is a one-day event: workshops, performative actions, concerts, curated canoeing, outpouring conversations, happening along the Motława river. On the riverbank between the Zielony and the Krowi bridges (in the vicinity of the Gdańsk City Gallery 2). The whole event is centred around the Solny scow, an old-age freight ship, moored on the bank of the Motława. It will become an extraordinary art residency afloat, on its upriver journey from Gdansk to Krakow as the Rafting Arts Festival Against the Current.
---
współpraca: Fundacja Razem Pamoja, Stowarzyszenie Volanas
Apartament na wynajem Gdańsk Przymorze Cztery Oceany
Oferujemy do wynajęcia w Gdańsku luksusowo wykończony apartament typu studio o powierzchni 26m2 w apartamentowcu na osiedlu „Cztery Oceany” w prestiżowej lokalizacji w dzielnicy Przymorze. Mieszkanie w jednej z najlepszych lokalizacji w Trójmieście!
Apartament typu Studio mieści się blisko morza i plaży, oddany do użytku w 2015 r. Z okien na 16 piętrze widok na panoramę miasta i największy kompleks biurowo-biznesowy Alchemia i Olivia Business Centre. Z drugiej strony budynku widok na Zatokę Gdańską.
Apartament Vip urządzono w stylu Glamour i został luksusowo wyposażony, by zadowolić najbardziej wymagających najemców. Budynek posiada reprezentacyjną recepcję, ochronę całodobową, 3 cichobieżne windy i patio na drugim piętrze. Mieszkanie skierowane od strony zachodniej, z pięknym widokiem na zachód słońca.
Apartament na wynajem w Gdańsku mogą użytkować maksymalnie 2 osoby dorosłe, idealne dla singla lub pary. Z myślą o przyszłych najemcach nie zgadzamy się na zwierzęta i osoby palące.
Apartament w Gdańsku przeznaczony jest na wynajem długoterminowy dla firm i osób prywatnych. Największą zaletą jest, bliskie usytuowanie plaży, parków, punktów handlowych, ścieżek rowerowych, jednym słowem…
Wszędzie blisko
0,2 km od Galerii Przymorze
0,8 km od Parku Prezydenta Ronalda Reagana
2,3 km od mola w Gdańsku Brzeżno i Jelitkowo
2,6 km od Hali Olivia
2,8 km od Olivia Business Centre
Wyposażenie apartamentu
Pokój / balkon
Apartament wyposażono w wygodną sofę narożnikową z funkcją spania oraz pojemnikiem na pościel. Kącik wypoczynkowy z dwoma wygodnymi fotelami, komoda, szafa dwudrzwiowa. Telewizor 47 cali z internetem, TV kablowa, Wi-Fi. Biurko z krzesłami, dwa stoliki nocne z regulowaną wysokością.
Podłoga wyłożona dźwiękochłonnymi panelami laminowanymi o wysokiej klasie ścieralności. Na balkonie 7m2 krzesła i stolik, duża skrzynia gospodarcza.
Aneks kuchenny / przedpokój
Kuchnia w zabudowie wykonana z lakierowanych na wysoki połysk frontów meblowych w kolorze kremowym.
Zlew jednokomorowy, bateria z wyciąganą wylewką firmy Franke, zmywarka Bosch A+, lodówka Siemens A++ w zabudowie z zamrażalnikiem / bardzo cicha /. Toster, czajnik bezprzewodowy i ekspres do kawy firmy Kenwood.
Radio podwieszane z budzikiem Grundig. Mikrofalówka Samsung, płyta indukcyjna Teka, okap Gorenje, sztućce i garnki Gerlach, zastawa porcelanowa Lubiana, szkło Krosno Deski do krojenia i inne przybory kuchenne firmy Joseph Joseph.
Przedpokój - szafa jednodrzwiowa na ubrania i obuwie, odkurzacz, duża deska do prasowania, żelazko.
Łazienka
Kabina prysznicowa, pralka Samsung Ecco Bubble A++, podłoga i ściany wyłożone płytkami z gresu i granitu, sufit podwieszany z dwoma obwodami oświetlenia, suszarka do włosów, armatura łazienkowa Grohe, akcesoria łazienkowe firmy Stella.
Parking
Miejsce postojowe w podziemnej hali garażowej otwieranej na pilota.
We wszystkich pomieszczeniach energooszczędne oświetlenie ledowe.
Sprzęt AGD energooszczędny w klasie min A+.
#ŚWO0012 Nie chcem ale muszem- Program dla Gdańska cz 2
Plan dla Gdańska
1. Elektroniczny urząd - zmniejszenie ilości spraw które trzeba załatwić osobiście, elektroniczne usługi, zmniejszenie stanu osobowego urzędników miejskich.
2. Referenda internetowo-listowe e-voting - cykliczne organizowane tak aby obywatele mogli się wypowiedzieć co do najważniejszych spraw dotyczących miasta, bez progu frekwencyjnego, obligatoryjne dla mnie jako prezydenta Miasta Gdańska. Poszerzone o pomysły składane przez organizacje pozarządowe.
3. anie miasto- pakiety darmowych usług dla mieszkańców Gdańska na podstawie karty mieszkańca. Parkingi, transport publiczny, muzea, teatry, opera, filharmonia itp. Darmowy transport na podstawie biletu parkingowego. Rozbudowa sieci parkingów na terenie miasta. współpraca z galeriami handlowymi.
4. Zmniejszenie deficytu budżetowego.
5. Rozbudowa infrastruktury lokalowej, komunalnej i socjalnej miasta Gdańska.
6. Zablokowanie syndromu weneckiego na terenie Gdańska.
7. Zintegrowany projekt rozwiązania problemu podtopień miasta, na przyszłość.
8. Rewitalizacja Olszynki.
9. Odzyskanie GPEC od Niemców.
10. Likwidacja pokrywających się kompetencjami wydziałów Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
11. Przekazanie pieniędzy z portalu GDAŃSK.pl dla małych niezależnych portali miejskich.
12. Zgody dla deweloperów na zabudowę po uzyskaniu zgody mieszkańców lokalnych.
13. Ochrona Historycznego wyglądu Starego Miasta.
►Strona internetowa►
►Strona Kanału polfejs.pl►
►Strona kanału facebook.com ►
►Konto Prywatne autora facebook.com►
►Mój polfejs.pl ►
►Mój Twitter ►
►Mój Instagram►
►Projekt GDAnski24.pl►
►Kanał YT Gdanski24.pl►
Realizacja
Tramway
MaszWybor.com
GDAnski24.pl
Fundacja Świadomi Wolni Obywatele
WARSTWY DZIEŁA NIEOBECNOŚCI / Angelika Fojtuch HD
WARSTWY DZIEŁA NIEOBECNOŚCI / Angelika Fojtuch
Wystawa w Gdańskiej Galerii Miejskiej Angelika Fojtuch. Warstwy dzieła nieobecności to przekrojowa, retrospektywna prezentacja twórczości artystki - performerki, obejmująca przestrzeń ostatnich piętnastu lat. Jest to pierwsza w Polsce retrospektywa artystki, druga po wystawie w Mönchengladbach w 2013 roku.
Wątek przewodni ekspozycji stanowi wielowymiarowość sztuki performance, problematyka społecznego i intymnego charakteru postawy twórczej Angeliki Fojtuch, jej niepokorna wrażliwość na otaczającą rzeczywistość oraz podjęta przez artystkę eksperymentalna gra
z definicji niedoskonałą formą dokumentacji performance i jej quasi-użytkowego przeznaczenia.
Angelika Fojtuch
Artystka, performerka, rzeźbiarka, edukatorka, autorka mobilnych projektów międzynarodowej wymiany artystycznej. Kuratorka i inicjatorka GATE art zone – artspace Düsseldorf.
Urodziła się 16 grudnia 1978 roku w Gdyni.
Studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie w 2005 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem, a w latach 2011-2013 pracowała jako nauczyciel akademicki w Katedrze Intermediów. Studia doktorskie realizuje na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.
Współzałożycielka warsztatowego forum sztuki performance PORT PERFORMANCE (2006-08).
Laureatka Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców (2003) oraz Wilberz-Stiftung Stypendium Miasta Mönchengladbach (2013).
Uczestniczka wielu programów rezydencyjnych i grantowych m.in. Herzl Mirage, The Polish Year in Israel (2007), apollonia Creative Europe Programme of the European Union, Strasbourg (2015), Kulturamt der Landeshauptstadt Düsseldorf (2017-18).
Członkini Internationale Künstler Gremium (IKG).
Jej prace kolekcjonowane są w polskich oraz zagranicznych instytucjach publicznych i prywatnych m.in. Muzeum Sztuki Łódź, re.act.feminism a performing archive Berlin.
Autorką filmu jest Alina Żemojdzin.
Opowiada dr Hubert Bilewicz.
Gdańsk, 2018
Bitwa o Orgreave: Rozmowa Jana Sowy z Jeremy Dellerem
wideo/video: Piotr Grdeń 10.11.2017, Gdańska Galeria Miejska 2
Wernisaż wystawy 'Bitwa o Orgreave' - Rozmowa Jeremy Deller & Jan Sowa / Opening 'Battle of Orgreave' - Interview with Jeremy Deller
Rozmowa była częścią wernisażu wystawy 'Bitwa o Orgreave' i dotyczyła zarówno projektu 'Bitwa o Orgreave', formatu rekonstrukcji, uprawiania sztuki społecznie i politycznie zaangażowanej oraz wpływu, jaki ten projekt miał na ludzi biorących w nim udział. Jak również szerszego kontekstu społeczno-politycznego: lat 80' oraz tego, co jest tego bezpośrednią konsekwencją czyli Brexit, populizm itd.
---
Jeremy Deller’s work The Battle of Orgreave is an artistic repetition of the clash between striking miners and the police that took place during the 1984-1985 miners’ strikes. The re-enactment took place on 17 June 2001 in the town of Orgreave in South Yorkshire. The exhibition presents the re-enactment in its entirety, as well as in the form of its prolific manifestations: a broadcast television documentary directed by Mike Figgis and co-produced by Artangel and Channel 4, the book The English Civil War Part II, Personal accounts of the 1984-85 miners’ strike and various evidence of artistic research.
Galeria Miejska Pięć panien roztropnych i jeden mężczyzna lekkomyślny
Wystawa „Pięć panien roztropnych i jeden mężczyzna lekkomyślny to prezentacja zbiorowa, której tytuł aluzyjnie odnosi się do przypowieści o pięciu pannach rozumnych i pięciu lekkomyślnych z Ewangelii św. Mateusza. W ekspozycji uczestniczy sześciu artystów, są to Julia Curyło z Warszawy, Aleksandra Prusinowska z Gdańska, Natalia Rybka z Katowic, Marcelina Groń i Joanna Kaucz z Wrocławia oraz Zbigniew Warpechowski.
Zamysłem wystawy jest prezentacja na przykładzie pięciu młodych artystek, zarysowującej się tendencji nawrotu do malarstwa figuratywnego. Każda z twórczyń, mimo młodego wieku, ma za sobą szereg wystaw i nagród, reprezentuje wysoki poziom malarskiego rzemiosła i swoistą indywidualną wizję rzeczywistości. Z kolei rzeźby znanego w Polsce nestora sztuki performance – Zbigniewa Warpechowskiego - stanowić będą swoisty kontrapunkt do dzieł młodych artystek.
Wśród prezentowanych na ekspozycji prac można zauważyć trzy motywy przewodnie. Najważniejszy z nich to człowiek, jego ciało, psychiczna i społeczna kondycja. Kolejny odnosi się do kultury masowej i popkultury (symbolika, ikonografia). Trzeci dotyka religii, mistyki, a także Boga (nie tylko chrześcijańskiego). W poszczególnych realizacjach artystki, jak i Warpechowski, bardzo jasno deklarują własne, często bardzo odmienne, poglądy oraz wskazują przedmiot artystycznego komentarza.
Kuratorem wystawy jest Mirosław Jasiński
Present Performance | 26-28.06. 2014
Present Performance 2014
Gdańsk Brzeźno | Plaża, okolice molo
Artyści:
Istvan Kantor
Przemek Branas
Leszek Przyjemski
Anna Kalwajtys
Yaryna Shumska
Malarstwo / Kobiecość /Matrix
wideo/video: Piotr Grdeń 02.03.2018, Gdańska Galeria Miejska 1 Spotkanie dotyczące wystawy Olga Lewicka - Chmuralność - Rozmowa Olgi Lewickiej i Adriany Prodeus / Exhibition 'Olga Lewicka - Cloudility' - Chat between Olga Lewicka and Adrian Prodeus
Na wystawie w Gdańskiej Galerii Miejskiej zaprezentowane zostały wybrane prace Olgi Lewickiej z cyklu Chmuralność (Cloudility) oraz powidoki książki artystki, która stanowi tekstowy i wizualny kontekst jej malarstwa. W prezentowanych realizacjach odzwierciedla się jej feministyczna postawa: otwarta stanowczość, a przede wszystkim wrażliwość na wszystko, co pojawia się w procesie twórczym, nawet chwilowe rozproszenie podobne ruchliwym drobinkom pary wodnej.
Lewicka udowadnia, że wizja – malarska, społeczna, a także filozoficzna – może przyjść jako tabun pierzastych chmur albo przybić do brzegu wysoka jak okręt. Parafrazując zdanie z Księgi Wyjścia: Przyjdę w gęstym obłoku, abyście uwierzyli – I will come in a thick cloud that you may believe.
---
The exhibition at the Gdańsk City Gallery featured selected works by Olga Lewicka from the cycle Cloudility as well as the afterimages of the artist’s book that provides a textual and visual context of her painting practice. The presented works reflect her Feminist approach: open resoluteness and, above all, sensitivity to everything that appears throughout the creative process, including even momentary deconcentration akin to brisk particles of vapour. Lewicka proves that a vision – painterly, social, philosophical – may come in the form of a flock of fluffy clouds or arrive at the shore like a tall ship. Paraphrasing the sentence from the Book of Exodus: I will come in a thick cloud that you may believe.
Gdańsk Airport Bus to Gdańsk Wrzeszcz Rail Station
2015 08 24 Gdansk, Poland:
Bus 110 from Gdansk Lech Walesa Airport GDN to Gdansk Wrzeszcz Railway Station.
2015 08 24 Gdańsk, Polska:
Autobus 110 z Lotniska Gdańsk im Lecha Wałęsy GDN do dworca kolejowego Gdańsk Wrzeszcz PKP.
Poland, train ride from Gdańsk Oliwa to Gdańsk Żabianka
SKM train 1:20
Kleemann elevator 5:54 , 7:00
- recorded with Sony a7III (firmware 1.01), SLR Magic 18mm F2.8 CINE, Pilotfly Adventurer, Sony ECM-XYST1M
July 2018
bójka kierowców Kołobrzeska Gdańsk 29.06.2016
bójka gdynia vs gdańsk :)
Wernisaż Sławka Witkowskiego - Galeria Oko dla Sztuki - Gdańsk ul. Szeroka 18/21
Sławomir Witkowski Urodził się 2 czerwca 1961 r.
W 1979 r. laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Historii Sztuki. W latach 1980-1981 studiuje na Wydziale Wychowania Plastycznego Uniwersytetu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie, a w latach 1981-1986 w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom magistra sztuk uzyskuje w pracowni docenta Cypriana Kościelniaka w 1986 r.
Od roku 1986 pracuje jako grafik użytkowy w reklamie. Od 1990 r. pracuje w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych -- obecnie Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w pracowni prof. Zdzisława Walickiego, pierwotnie jako asystent, potem adiunkt. W latach 1991 -- 1995 współpracował z Teatrem Miejskim w Gdyni i Teatrem Ekspresji Wojciecha Misiuro, projektując afisze teatralne, programy i scenografie. Od 1995 r. jako dyrektor kreatywny prowadzi własną Agencję Reklamową IDEAMEDIA w Gdańsku. Od 1984 r. wystawia swoje prace w zakresie malarstwa, grafiki, rysunku i plakatu na 14 wystawach indywidualnych i 36 wystawach zbiorowych. Obecnie doktor habilitowany sztuki, prowadzący II Pracownię Grafiki Użytkowej i Prodziekan Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
GDAŃSK ROZPOZNAJESZ GO MOŻE MIEĆ ZWIĄZEK Z KRADZIEŻĄ BIŻUTERII
Policjanci z Komisariatu V Policji w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk- Oliwa prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży biżuterii, do której doszło 9 października tego roku w jednym z lombardów. W związku z tą sprawą funkcjonariusze publikują fragment zapisu z kamer monitoringu oraz portret pamięciowy mężczyzny, który może mieć związek z prowadzonym przez policjantów postępowaniem.
Funkcjonariusze z Komisariatu V Policji w Gdańsku prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk- Oliwa w Gdańsku dochodzenie w sprawie kradzieży biżuterii o wartości 40 tysięcy złotych.
Do przestępstwa doszło 9 października tego roku około godziny 11.10. Do lombardu mieszczącego się przy ul. Bora Komorowskiego wszedł mężczyzna o nieustalonej na tę chwilę tożsamości, który podczas prezentowanej mu złotej biżuterii wyrwał z ręki sprzedawcy płachtę, do której były przypięte wyroby jubilerskie i uciekł.
W toku prowadzonego postępowania policjanci zabezpieczyli zapis z kamery monitoringu, która uchwyciła moment ucieczki podejrzewanego o to przestępstwo mężczyzny. W związku z tą sprawą, śledczy powołali biegłego rysownika w zakresie odtwarzania wyglądu, który na podstawie opisu pokrzywdzonej wykonał portret pamięciowy mężczyzny.
Wszystkie osoby, które rozpoznają osobę z zapisu monitoringu lub portretu pamięciowego i mają informacje mogące pomóc w ustaleniu jej tożsamości lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt z Komisariatem V Policji w Gdańsku. Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc na nr (58) 521-12-22 lub, przesłać za pomocą poczty elektronicznej na adres: komendant.kp5@gd.policja.gov.pl, albo zgłaszając się do najbliższej jednostki Policji.
Urban Walk Architecture Talk
wideo/video: Piotr Żagiell
29.04.2017, Gdańsk
Przewodnicy/The Walk Team: Justyna Borucka, Jakub Szczepański, Paulina Wilszewska, Marta Wróblewska
Zaproszeni goście/ Guests: Bazyli Domsta, Agnieszka Piekarska, Monika Kazimierczak, Karol Gołąbek
Urban Walk – Architecture Talk jest programem wydarzeń stworzonym na podstawie seminarium obieralnego pod tym samym tytułem zorganizowanego na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej.
Jego celem jest zwrócenie uwagi na wieloaspektowe i wielozmysłowe postrzeganie przestrzeni publicznej oraz jej użytkowania, a także zdefiniowanie potrzeb jej użytkowników oraz przeanalizowanie konsekwencji tego typu podejścia na sposób kształtowania przestrzeni i krajobrazu miejskiego.
---
rban Walk – Architecture Talk is a program based on an elective seminar under the same title organized at the Faculty of Architecture of the Gdańsk University of Technology, aiming at getting familiar with the topic of multi-layer and multi-sensory reception of public spaces and the use of public space, as well as the recognition of the needs of its users, and finally the consequences of such perception and the use of space in order to build a more complete architectural design and urban concepts.
partnerzy projektu/partners:
The People`s Smart Sculpture, Creative Europe Programme of the European Union, Jane`s Walk, Politechnika Gdańska, Inicjatywa Miasto, Dom Chodowieckiego i Grassa
CZY GDAŃSK TO MAŁA SYCYLIA? Sellin: To jest cały czas ten sam układ polityczny i towarzyski
CZY GDAŃSK TO MAŁA SYCYLIA? Kto stoi za układem gdańskim i dlaczego jest on - jak na razie - nie do ruszenia? Andrzej Potocki rozmawia z Jarosławem Sellinem - PiS, Markiem Formelą - Gazeta Gdańska i Markiem Pyzą - tygodnik Sieci.
Miejski Znak Kultury // Galeria Wrzeszcz // Gdańsk Europejska Stolica Kultury 2016
The City Signs of Culture / Galeria Wrzeszcz (Wrzeszcz Gallery) - it is a mural realized on the walls in underground passage of urban rapid railway station in Wrzeszcz. Dirty walls were covered by paintings in order to imitate the walls of a real gallery or museum. Main theme of paintings is word gallery, widely understood in present time in Poland: as a space for fine arts but also as a huge shopping center. The action is a confrontation of these two meanings. Wrzeszcz district is dominated by shopping centers and banks. Wrzeszcz Gallery tries to break a spell of it and brings back the basic meaning of word gallery.
Author of idea of the project The City Signs of Culture is Szymon Wróblewski.
#2 Magiczny Gdańsk (PL)
GDAŃSK. Zapraszam do obejrzenia pierwszego filmu z cyklu Polish Arena, który poświęciliśmy wspaniałemu miastu Gdańsk. Na filmie udało się uwiecznić 30 lokalizacji, które z pewnością warto odwiedzić, będąc w okolicy. Gdańsk to największe centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski. Gdańsk jest stolicą województwa pomorskiego.
Oficjalny odcinek:
PODRÓŻUJ RAZEM Z NAMI (LOKALIZACJE W FILMIE):
1) Stadion PGE Arena Gdańsk
2) Fontanna Neptuna w centrum Gdańska
3) Plaża Brzeźno
4) Ulica Mariacka
5) Wodospad, Park Oliwski
6) Stara Motława
7) Krzyż Milenijny (Góra Gradowa)
8) Wielka Zbrojownia
9) Plac Zebrań Ludowych, Gdańsk Euro 2012
10) Brama Zielona
11) Obwodnica Trójmiasta (Gdańsk, Gdynia, Sopot)
12) Panorama Miejska, Góra Gradowa
13) Alejka Kwiatowa, Park Oliwski
14) Stocznia Gdańska
15) Muzeum Bursztynu
16) Kaplica Królewska
17) Książęcy Widok, Park Oliwski
18) Galeria Bałtycka
19) Węzeł Karczemki
20) Długie Pobrzeże
21) Strefa Kibica, Gdańsk Euro 2012
22) Fontana Czterech Kwartałów
23) Brama Złota
24) Molo Brzeźno
25) Stacja PKP Wrzeszcz
26) Staw Rybny, Park Oliwski
27) Most Zielony
28) Długi Targ
29) Brama Oliwska
30) Plaża Stogi
Przyłącz się do promocji Polski i zajrzyj na stronę:
Prace podwodne na basenach Politechniki Gdańskiej cz.2 www.Argonaut.gda.pl
ARGONAUT Zapraszamy na naszą stronę internetową
Prowadzimy zajęcia na pływalniach krytych w Gdańsku :
1. Pływalnia kryta Politechniki Gdańskiej
ul. Aleja Zwycięstwa 12 Gdańsk Wrzeszcz
czynna / otwarta od 1 Sierpnia do 30 Czerwca
2. Pływalnia kryta Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku
ul. Tytusa Chałubińskiego 13 Gdańsk Chełm
czynna / otwarta od 1 Września do 30 czerwca
Zapraszamy do naszej galerii filmów i zdjęć , którą można znaleźć na naszej stronie
Więcej informacji na naszej stronie internetowej
Prowadzimy zajęcia : aqua aerobic aerobik fitness nauka pływania dla niemowląt dzieci od 1 roku życia młodzieży dorosłych sekcja pływacka sekcja nurkowa baseny Politechniki Gdańskiej pływackie pływalnie kryte szkoła pływania pływacka karta pływacka żółty czepek .........
Więcej informacji na naszej stronie internetowej
Zapraszamy do naszej galerii filmów i zdjęć , którą można znaleźć na naszej stronie
Prowadzimy kursy nurkowania dla początkujących PADI SSI szkolenia techniczne TecRec IANTD centrum nurkowe pływackie sklep nurkowy pływacki kursy pierwszej pomocy EFR KPP BLS DAN Polska Europejska rada resuscytacji kursy ratownika WOPR ratownictwo medyczne ratownicy medyczni ........
Więcej informacji na naszej stronie internetowej
Zapraszamy Tomasz Yvette Dawid Dobroczek.
Audycja o nauce pływania i przełamywaniu strachu przed wodą
z Argonaut w Radiu Gdańsk
Przełamywanie strachu przed wodą i start w Triathlonie.
Audycja w Radiu Gdańsk (27.07.2014r.) z udziałem
Aldony i Marcina Dybuk oraz Dawida Dobroczek.
Marcin do Lutego 2014 panicznie bał się wody,
ale potem ... zaczął naukę pływania w Argonaut.
Zapraszamy do wysłuchania audycji,
która opisuje przygotowania do startu w Triathlonie
od podstaw pływania na małym basenie.
Bardzo ciekawy i szczegółowy opis walki ze strachem
przed wodą i pokonywaniem własnych słabości,
znajdą Państwo na blogu Marcina Dybuka,
który uczestniczył w naszych treningach pływackich.
Polecamy osobą, które się topiły i boją się wody
tak jak Marcin W PRZESZŁOŚCI.
1. Historia Marcina i relacja po pierwszym miesiącu nauki
(Mały Basen MOSiR Gdańsk Chełm) :
2. Pierwszy przepłynięty kilometr w basenie
(Duży Basen MOSiR Gdańsk Chełm).
3. Pierwsze głębokie zanurzenie
(Duży Basen Politechniki Gdańskiej – głębokość 3,6m).
4. Pierwszy raz na wodach otwartych (Jezioro Niedackie)
5. Pierwszy raz w Morzu (Gdańsk Brzeźno)
Jeżeli też chcesz wystartować w Triathlonie,
ale boisz się wody lub czujesz się w niej niepewnie
przyjdź do Argonaut - nauczymy Cię pływać.
Zapraszamy także osoby, które chcą doskonalić
swoją technikę i trenować pływanie.
Treningi przygotowujące do Triathlonu
to doskonała inwestycja w swoją kondycje i zdrowie.
Więcej informacji:
Pozdrawiamy,
Argonaut
argonaut.gda.pl