Gdynia - perła modernizmu
Gdyński modernizm zachwyca. Także światowych ekspertów. I zasługuje na wpis na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Gdynia Infobox
Otwierany w sobotę 8 czerwca 2013 r. Gdynia Infobox jest nową przestrzenią publiczną o ciekawej funkcji. To obserwatorium wszelkich zmian zachodzących w Gdyni. Jak w soczewce, skupiać się w nim będą informacje o przeobrażeniach, których areną jest miasto. To bezprecedensowe w naszym kraju przedsięwzięcie, odważnie wpisujące się w światowe trendy architektoniczne. Gdynia Infobox będzie też płaszczyzną, która kumuluje dobrą energię podmiotów zainteresowanych rozwojem Gdyni i całego regionu - uczelni, stowarzyszeń, organizacji pozarządowych, firm działających na terenie miasta, deweloperów, instytucji kultury, mediów i oczywiście mieszkańców.
Gdynia Infobox - otwarcie
Gdyński Infobox zwany Obserwatorium Zmian oficjalnie otwarty! W sobotę 8 czerwca 2013 r. Gdynia Infobox otworzył swoje podwoje i pierwsi odwiedzający mogli zobaczyć budynek od środka. Największa w Polsce makieta urbanistyczna, prezentacje multimedialne na dużych ekranach dotykowych czy punkt edukacyjny dla dzieci - cieszyły się sporym powodzeniem zaciekawionych mieszkańców i turystów. Oblężenie przeżyła wieża widokowa, do której ustawiały się długie kolejki. Jednak widok z tarasu na wysokości 22 metrów wynagradzał czekanie.
Otwarty Gdynia Infobox jest nową przestrzenią publiczną o ciekawej funkcji. To obserwatorium wszelkich zmian zachodzących w Gdyni. Jak w soczewce, skupiać się w nim będą informacje o przeobrażeniach, których areną jest miasto. To bezprecedensowe w naszym kraju przedsięwzięcie, odważnie wpisujące się w światowe trendy architektoniczne. Gdynia Infobox będzie też płaszczyzną, która kumuluje dobrą energię podmiotów zainteresowanych rozwojem Gdyni i całego regionu - uczelni, stowarzyszeń, organizacji pozarządowych, firm działających na terenie miasta, deweloperów, instytucji kultury, mediów i oczywiście mieszkańców.
W głównej sali Gdynia Infobox zobaczyć można ogromną makietę miasta o rozmiarach prawie 8 x 4 m. Imponuje nie tylko wielkością, ale i dbałością o odwzorowanie szczegółu. Na makiecie znalazły się zarówno budynki istniejące, jak i te projektowane. Dopełnieniem dla makiety są wielkie ekrany dotykowe, które zabiorą oglądających w interaktywną podróż do przyszłości.
Niezaprzeczalną atrakcją Gdynia Infobox jest Panoramium - 22-metrowa wieża widokowa, na którą dostaniemy się schodami lub panoramiczną windą. Stamtąd można podziwiać postępy w realizacji niektórych inwestycji, ale też zobaczyć jedyną w Polsce oś ulicy, która wdziera się w morze.
Skwer przy Gdynia Infobox został zrewitalizowany. Z powodu skomplikowanych kwestii własnościowych, skwer ten, zwany popularnie skwerem Żeromskiego, od lat nie wykorzystywał potencjału. Teraz zyskał dobrze zaprojektowaną zieleń i nową małą architekturę, a po zmroku intrygującą iluminację. Dzięki przebudowie, miejsce to ma szansę stać się przyjazną, zieloną i nowoczesną przestrzenią godną centrum dużego miasta. Miejscem na skrzyżowaniu szlaków, gdyńską agorą, gdzie można usiąść na trawie w cieniu rozłożystego klonu, odpocząć, wypić kawę, spotkać się z przyjaciółmi czy pobawić się z dziećmi.
W skład inwestycji wchodzi również kawiarnia, Juniorbox - w którym najmłodsi mogą kreować przestrzeń miejską, nowa - kontenerowa - wiata przystankowa, ale też Culturebox czyli centrum aktywności kulturalnej.
Kierunek Gdynia
Gdyński spot promocyjny (2016 r.)
miasto gdynia inwestycje v05
Gdynia Infobox otwarcie gdyńskiego Obserwatorium Zmian
Miasto w mikroskali, czyli ponad 2000 obiektów na wielkiej makiecie Gdyni, widok z 22-metrowej wieży na jedyną w Polsce oś ulicy wdzierającej się w morze czy spacer po Gdyni, która powstanie dopiero za kilka lat - to tylko część oferty gdyńskiego Infoboxu.
Gdynia w gronie laureatów europejskiej nagrody dla miast dostępnych „Access City Award
Gdynia jako jedyne miasto z Europy Środkowo-Wschodniej znalazło się w gronie siedmiu nominowanych do prestiżowej nagrody „Access City Award, przyznawanej przez Komisję Europejską. W konkursie wyróżniane są miasta krajów UE w najwyższym stopniu przyjazne i dostępne dla osób niepełnoprawnych. Zwycięzca nagrody ogłoszony zostanie 3 grudnia 2012 r. w Brukseli podczas konferencji z okazji Europejskiego Dnia Osób Niepełnosprawnych.
O nagrodę mogą ubiegać się wszystkie miasta krajów Unii Europejskiej z liczbą mieszkańców powyżej 50 tysięcy. Do tegorocznej, trzeciej edycji „Access City Award wpłynęło prawie 100 aplikacji z 20 państw członkowskich. Obok Gdyni w gronie finalistów znalazły się: Berlin (Niemcy), Nantes (Francja), Pampeluna (Hiszpania), Sztokholm (Szwecja) i Tallaght (Irlandia).
Zwycięży miasto, które - zdaniem jury konkursu składającego się z ekspertów oraz przedstawicieli organizatorów nagrody - w sposób spójny i systematyczny realizuje zasadę dostępności w czterech głównych obszarach: budynki i przestrzeń publiczna, transport i związana z nim infrastruktura, technologie informacyjno-komunikacyjne, obiekty użyteczności publicznej i usługi publiczne. Laureat dołączy do zwycięzców poprzednich edycji - hiszpańskiego miasta Ávila i austriackiego Salzburga.
Rowerem po Gdyni.Prywatna Szkoła Morska w Gdyni, Maritime School Poland Gdynia
Maritime School ,
Maritime College (Post High School Graduates)
Gdynia Maritime College was created in 1998 basing on experience accumulated over the years of running a training Centre for merchant fleet personnel and maritime economists. It operates as an independent vocational college training for the profession of navigation officer, mechanic officer, seaman and motorman. The College operates on the basis of the following documents:
• Certificate No 2/98 of 03.06.1998 issued by the Minister of the Sea Economy Transportation concerning Entry into the Register of Non-public Schools and Educational Institutions;
• Certificate No 37/SZ/99 of 24.02.2004 concerning Entry into the Register of Non-public Schools issued by the Department of Education of the City Hall in Gdynia (continuation from 25.06.1999);
• Certificate of Recognition of the Gdynia Maritime School of 13.03.2003 issued by the Director of the Marine Board in Gdynia.
Dawniejsza Gdynia - Obrazki z taśm 8mm cz. 1
Lata 1972 - 1977
Dawniejsza Gdynia - CPN przy Urzedzie Miejskim
21.05.2000
Wakacje z architekturą w Gdyni
W sobotnie południe 13 lipca 2013 r. w Gdynia InfoBox ruszył cykl spotkań „Wakacje z architekturą. To przygotowana przez Miasto oferta dla osób, które chcą zwiedzić i poznać historyczne śródmieście Gdyni, oprowadzani przez kompetentnego, wyszkolonego przewodnika.
W pierwszym spacerze wzięły dwie grupy liczące w sumie około 50 osób. Zanim grupy wyruszyły w miasto, w Infobox'ie odbyła się krótka prelekcja oraz zaprezentowano film na temat architektury modernistycznej w Gdyni.
Następnie uczestnicy przeszli trasą z Skweru Żeromskiego, przez m.in. Plac Grunwaldzki, Skwer Kościuszki, Plac Kaszubski aż do Placu Konstytucji. Trasa została ułożona w taki sposób, aby można było zapoznać się z reliktami wiejskiej architektury, willową i pensjonatową zabudową dawnego letniska oraz najciekawszymi przykładami architektury modernistycznej Gdyni.
Na kolejne spacery zapraszamy w lipcowe i sierpniowe soboty o godz. 12:00. Zbiórka w Infoboxie (skrzyżowanie ul. Świętojańskiej i 10 Lutego).
Dawna Gdynia, ul. Świętojańska -2002 r.
Dawna Gdynia. Ulica Świętojańska w 2002 roku.
multiTap Interaktywna Ściana Kinetyczna Infobox Gdynia / Gesture Control
Przedstawiamy Państwu aplikację kinetyczną zrealizowaną na potrzeby otwarcie Infoboxu - Obserwatorium Zmian w Gdyni. Prezentacja sterowana była za pomocą dwóch kamer kinetycznych. Obraz uzyskany był za pomocą 6 projektorów połączonych ze sobą oraz 3 komputerów sterujących obrazem. Jesteś zainteresowany interaktywną prezentacją ? Zgłoś się do nas. multitouch.pl
Otwarcie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni
6 maja 2013 roku w obecności prof. Jerzego Buzka, przedstawicieli świata nauki, biznesu i kultury uroczyście otwieramy nową część Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni.
Gdynia inwestuje w rozwój Parku już od 2001 roku. PPNT jest jednym z najważniejszych narzędzi wspierania przedsiębiorczości przez tutejszy samorząd. To setki nowoczesnych miejsc pracy w innowacyjnych firmach oraz atrakcyjna oferta regionu dla inwestorów. Rezydujące tutaj firmy już odnoszą sukcesy na światowych rynkach i przysparzają dochodów Gdyni - miastu, które rozwija się dynamicznie zgodnie z przemyślaną strategią. PPNT, to jeden z wyznaczników wysokich standardów życia w Gdyni.
Promocja książki o modernizmie w Gdyni i Europie
Prezentacja książki Architektura XX wieku do lat sześćdziesiątych i jej ochrona w Gdyni i w Europie odbyła się w środę 12 marca 2014 r. w siedzibie Miejskiej Informacji Turystycznej przy ul. 10 Lutego 24 w Gdyni.
Książka zawiera zbiór 32 bogato ilustrowanych artykułów na temat architektury modernistycznej w Gdyni, w innych miastach w Polsce oraz w całej Europie. Poruszane są tematy zarówno naukowo-badawcze dotyczące architektury, jak i aktualne tematy konserwatorskie związane z jej ochroną.
Dni otwarte Funduszy Europejskich - zajezdnia trolejbusowa w Gdyni
Dniem otwartym w zajezdni trolejbusowej rozpoczęły się w Gdyni Dni Otwarte Funduszy Europejskich, które organizowane są w całej Polsce z okazji 10 lat w Unii Europejskiej. W ramach imprezy można było zwiedzić nowoczesne pojazdy, zakupione w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 (projektu nagrodzonego prestiżową nagrodą Komisji Europejskiej RegioStars). Udostępnione do zwiedzania były także pojazdy zabytkowe, warsztaty, myjnia trolejbusowa oraz wóz wieżowy do obsługi sieci trakcyjnej.
Podczas Dnia Otwartego w PKT odbył się także konkurs wiedzy o nagrodzonym w Brukseli projekcie RPO pn. „Rozwój proekologicznego transportu publicznego na obszarze metropolitarnym Trójmiasta.
Szczęśliwa szóstka urodzona w urodziny Gdyni
Wiktoria, Marysia, Antosia, Weronika, Karolina i Ksawery - to szóstka małych gdynian urodzonych w środę 10 lutego 2016 r. w Szpitalach Wojewódzkich w Gdyni. Zgodnie z wieloletnią tradycją, niemowlęta i ich dzielne mamy, z drobnymi prezentami odwiedził prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wraz z Beatą Szadziul, Pełnomocnik Prezydenta ds. rodziny.
Jako pierwsza, o godzinie 1.20 w nocy, na świat przyszła Weronika. Dziewczynka ważyła 4300g i mierzyła 58 cm. Później rodzili się Marysia (g. 11.20, 2950g, 55cm), Ksawery (g. 16.16, 3850g, 55cm), Wiktoria (g. 17.27, 4150g, 58cm), Karolina (g. 22.18, 2800g, 51cm) a ostatnia „szczęśliwą szóstkę uzupełniła Antosia (g. 22.50, 3900g, 55cm).
Poland Episode 8: Gdansk to Gdynia | Train Journey | Vlog
The rail journey time is only 18 minutes from Gdansk to Gdynia. Check the cleanliness around the city and especally the railway station and rail tracks. Great place to visit
Dawniejsza Gdynia - okiem kotka
MARZEC 1999
Gdynia Wieczorem sieprień 2019 4K
Ostatni dzień sierpnia, złota godzina...