Fragmenty Liturgii wstępnej podczas Nabożeństwa w kościele Ewangelicko-Augsburskim św. Trójcy w Warszawie, 14 lipca 2013r., godz. 10:30 - 7. Niedziela po Trójcy Świętej:
I. Introit: Ks: Niechaj wysławiają Pana za łaskę Jego Zb: I za Jego cuda dla synów ludzkich, Ks: On napoił duszę pragnącego, Zb: A duszę głodnego napełnił dobrem! Ks: Wołali do Pana w swej niedoli, Zb: A On wybawił ich z utrapienia.
II. Gloria Patri: Ks: Chwała niech będzie Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu! Zb: Jak było od początku, jak jest i jak będzie na wieki wieków. Amen.
IV. Gloria in excelsis: Ks: Chwała Bogu na wysokościach. Zb: Na wysokościach Bogu cześć! I dzięki łasce Jego już nam nie może zguby nieść moc i potęga złego. Upodobanie Bóg w nas ma i pokój już bez przerwy trwa, waśń wszelka się skończyła.
V. Modlitwa (Kolekta): Ks: Módlmy się... Zb: Amen.
VI. Pozdrowienie (Salutatio): Ks: Pan niech będzie z wami. Zb: I z duchem twoim.
Zdjęcia pochodzą ze strony trojca.waw.pl
Narodzenie Pańskie - kazanie (1. Niedziela po Narodzeniu Pańskim)
Kazanie wygłoszone na 1. Niedzielę po Narodzeniu Pańskim (2.01.2011) w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy w Warszawie przez ks. radcę Piotra Gasie, podczas nabożeństwa transmitowanego na żywo przez telewizję Religia.tv.
Nekropolię położoną opodal zbiegu ulic Sienkiewicza i 27 Lipca założono w 1885 roku. Zajmowała ona teren o wymiarach 350 x 150 metrów. Po II wojnie światowej cmentarz popadł w ruinę, nagrobki stopniowo rozkradano. W 1989 roku zapadła decyzja o jego likwidacji, wstrzymana po protestach okolicznych mieszkańców. Lapidarium, zajmujące niecałą połowę pierwotnej powierzchni nekropolii utworzono w 1996 roku. Resztę terenu cmentarza zajmuje obecnie park.