Konkatedra św. Jadwigi w Zielonej Górze.
Konkatedra św. Jadwigi w Zielonej Górze - kościół ufundowany w II poł. XIII w. przez księcia Konrada I głogowskiego poświęcony św. Jadwidze (skądinąd babce fundatora), ukończony w 1294 przez Henryka Głogowczyka, syna Konrada; sam fundator został pochowany w obrębie świątyni. Kościół ten jest najstarszym zachowanym zabytkiem w mieście.
Znasz Zieloną Górę?
Film dotyczy wybranych, ciekawych miejsc, ważnych w historii Zielonej Góry, w tym zabytków, elementów ciekawej architektury itp. W materiale filmowym zaprezentowano: kościół pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, średniowieczne mury obronne, Wieżę Nową (Wieżę Głodową), bachusiki, Konkatedrę pw. św. Jadwigi, Muzeum Ziemi Lubuskiej, Domek Winiarza, Palmiarnię, Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli, Stary Rynek, ratusz. Informacje na temat powyższych zabytków oraz tradycji zielonogórskich opracował i przedstawił w filmie Jarosław Wnorowski – licencjonowany przewodnik lubuski, sekretarz Lubuskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych.
Fragmenty muzyki organowej w programie zaprezentował Łukasz Szczęch.
Film jest ciekawym przewodnikiem nie tylko dla mieszkańców, ale również dla osób, które odwiedzą miasto i będą chciały dowiedzieć się więcej o Zielonej Górze.
Film powstał we współpracy z Lubuskim Stowarzyszeniem Przewodników Turystycznych w Sulechowie.
Projekt „Ciekawe miejsca w Zielonej Górze – edukacja historyczna i kulturalna poprzez film finansowany jest ze środków Miasta Zielona Góra.
Mały listek - Oliwia Kaczmarek
Koncert zespołu Nowe Jeruzalem
Konkatedra Zielona Góra
Dziady - bis po spektaklu
Fragment wspaniałego spektaklu DZIADY-WIDMA, który odbył się w Zielonej Górze 11.11.2017 w konkatedrze pw. Św. Jadwigi.
Kogo oprócz ciebie mam
Festiwal Trzebiatowska Cecyliada
Ola Ambroży (Nowe Jeruzalem)
Radosna Nowina
Koncert kolęd Rycerskiej Scholki (Kargowa)
Kwartał Grottgera Zielona Góra
Nowe, ciekawe miejsce w przestrzeni miejskiej Zielonej Góry o roboczej nazwie Kwartał Grottgera. Miejsce, gdzie łączyć ma się rozrywka z kulturą. Absolutnie nowa jakość w rewitalizacji zaniedbanych kwartałów ścisłego centrum miasta. Projekt przewiduje utworzenie 3 niezależnych obiektów: małej gastronomii, podziemnego pubu połączonego z tradycyjnymi piwnicami winiarskimi kamienic przy ulicy Grottgera 1 i 3 oraz przeszklonej, reprezentacyjnej restauracji z otwartym patio ze sceną i miejscem na kino pod chmurką. W wejściu do Kwartału planowany jest też nowy zielonogórski Bachusik. Dokładniejszy obraz historii projektu oddaje zawarta poniżej broszura oraz wirtualny spacer – miłego oglądania!:)
TvZG.pl - Trzej Królowie oddali pokłon Dzieciątku
Trzej królowie - Kacper, Melchior i Baltazar, święta Rodzina, Herod, anioły i wiele innych barwnych postaci na starówce. Już po raz szósty ulicami Zielonej Góry przeszedł Lubuski Orszak Trzech Króli. Poprzedziła go uroczysta msza w kościele pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela. Następnie tłumy wiernych w charakterystycznych koronach, przeszły pod ratusz - czyli do Betlejem, przy którym zbudowano stajenkę. Tam Trzej Królowie oddali pokłon Dzieciątku.
Największy Gazda
Koncert kolęd Rycerskiej Scholki (Kargowa)
Mała stajenka
Koncert kolęd Rycerskiej Scholki (Kargowa)
TvZG.pl - Święto Pionierów
Dzień Pionierów Zielonej Góry obchodzony jest 14 lutego w rocznicę wyzwolenia miasta. Pionierzy żartują, że to są dla nich Walentynki, bo oni pierwsi zakochali się w Zielonej Górze. Do Winnego Grodu przyjechali zaraz po wojnie. Jedni wybrali to miasto tylko na chwilę, drudzy zostali tu na całe życie. Pionierzy w dniu swojego święta spotkali się w konkatedrze pw. Świętej Jadwigi. Po uroczystej mszy, przeszli na plac przy konkatedrze, gdzie odśpiewali rotę i hymn państwowy. Następnie głos zabrał prezes stowarzyszenia Pionierów Zielonej Góry, Julian Stankiewicz, który podziękował władzom miasta, za wyrozumiałość oraz przychylność dla inicjatyw i niekiedy kaprysów Pionierów. Podczas uroczystości, Pionierzy złożyli wiązanki kwiatów przy grobowcu księdza Kazimierza Michalskiego - wielkiego społecznika i organizatora życia kościelnego na ziemiach zachodnich. Ksiądz Michalski, 22 października 1945 objął parafię Świętej Jadwigi w Zielonej Górze. Wkrótce potem został mianowany zielonogórskim dziekanem.
Wysoko skacząca para młoda przed konkatedrą
24 maja 2012 ekipa zielonogórskiego Sky Piastowskie z Grzegorzem Lipcem na czele kręciła w Zielonej Górze kolejne fragmenty filmu promocyjnego „Lubuskie warte Zachodu. Autorem zdjęć jest Oskar Kozłowski. Tym razem na planie pojawił się batut, na którym, na tle konkatedry pw. św. Jadwigi, skakała para młoda. W rolach nowożeńców wystąpili Kolumbijka i Nigeryjczyk.
Zwiedzanie Zielonej Góry cz.1.
Spacer od stacji w kierunku centrum oraz karetka alarmowo.
Zaproszenie na Noc św. Urbana w Zielonej Górze
Ks. Mirosław Donabidowicz zaprasza na uroczystości ku czci patrona miasta św. Urbana I na początek Winobrania. W tym roku rozpoczną się one w sobotę 3 września w kościele patronalnym pw. św. Urbana I na osiedlu Braniborskim. Najpierw zaplanowano Mszę św. o godz. 20.00, której przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. Jarosław Leśny proboszcz parafii św. Antoniego w zielonogórskim Przylepie. Po Eucharystii przejdzie uroczysty orszak z figurą Patrona Winnego Grodu do konkatedry. W barwnym i radosnym korowodzie wezmą udział winiarze, harcerze, artyści, goście i mieszkańcy Zielonej Góry. Całości towarzyszyć będzie muzyka, radosne śpiewy, a także modlitwa. Natomiast w niedzielę 4 września o godz. 12.00 w konkatedrze odbędzie się uroczysta Msza św. za Zieloną Górę, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup. Po niej figura św. Urbana I zostanie uroczyście przeniesiona na scenę pod ratuszem, gdzie co roku odbywa się uroczyste rozpoczęcie Winobrania.
Church in Zielona Gora Poland City Square
Church in Zielona Gora Poland City Square. Cold day in mid 20's, beautiful snow falling.
Katedra Ziemi Głogowskiej
Głogowska kolegiata – kościół położony na terenie parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Wznosi się nad najstarszą dzielnicą Głogowa – Ostrowem Tumskim. W chwili obecnej jest odbudowywana po zniszczeniach II wojny światowej. Jest jedną z najstarszych świątyń Śląska. Jej początki sięgają pierwszych Piastów.
Muzyka:
Spacial Harvest
Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
Pałac w Solnikach, wesele Zielona Góra - poleca Gdziewesele.pl
Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą weselną:
Jeżeli szukasz dobrego fotografa lub kamerzysty na twoje wesele wejdź na:
Jeżeli szukasz profesjonalnego zespołu na wesele, unikalnego auta do ślubu, pięknych dekoracji lub solidnego konsultanta, wejdź na:
Zielona 5 Msza Św. 11.08.2019
LEDNICA 2017 - nasze wspomnienia! KSM Zielona Góra
Relacja z XXI Spotkania Młodych Lednica 2000 pod hasłem ,,Idź i kochaj”.
3 czerwca 2017 r. 80 osób z KSM-u z Zielonej Góry wyruszyło pod opieką ks. Marcina Bobowicza na Pola Lednickie.
Zajęliśmy miejsca w sektorze 7.
KSM Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej:
KSM przy parafii Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze:
KSM przy parafii św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze - Konkatedra:
Koło Akademickie KSM przy Uniwersytecie Zielonogórskim:
KSM - strona ogólnopolska:
Muzyka:
1. Siewcy Lednicy, Idź i kochaj!:
2. Siewcy Lednicy, Prośba o Ducha:
Video i montaż: Natalia Ferenc
Sprzęt: Canon 700D z obiektywem Tamron 18-200
Kościoły Zielonej góry
Nowa Zielona góra zajmuje powierzchnię 278 km2.Liczba ludności około 140 tyś,obszarowo jest większa od Poznania czy Gdańska