Producent Szklanych ozdób choinkowych i wielkanocnych Doroszko
Stypendia Świętego Mikołaja
Wybitne zdolności i wysokie wyniki w nauce to niektóre kryteria, które musieli spełnić uczniowie, by otrzymać stypendia św. Mikołaja. W tym roku wyróżniono dziewięcioro uczniów ze Szkół Podstawowych nr 1 i nr 4. Fundatorami stypendiów byli przedstawiciele lokalnych firm z Philips Lighting Poland Oddział Kętrzyn na czele.
Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się w obu szkołach 23 listopada. W Szkole Podstawowej nr 1 otrzymały je dwie uczennice Paulina Prokop i Kornelia Kułak. W Szkole Podstawowej nr 4 stypendia wręczono siedmiorgu uczniom. Otrzymali je: Teofil Kołdys, Filip Okuszko, Amelia Wiórko, Szymon Pupel, Diana Czepułowska, Grzegorz Kasialis oraz Filip Lewczyk. Stypendia wręczyli Cezary Kwasiborski, dyrektor MTI Furninova, Andrzej Malicki prezes Philips Lighting Polska w Kętrzynie oraz Krystian Kuriata z Laboratorium OptiMed.
Święty Mikołaj Strefa Fryzur Kętrzyn 2017
Święty Mikołaj Strefa Fryzur Kętrzyn 2107
Fabryka bombek w kętrzynie!!!!!
Fabryka bombek w kętrzynie!!!!!!!!!!
Fundacja Św Mikołaja
Fundacja św. Mikołaja już po raz piąty przyznała stypendia dla uzdolnionym młodym ludziom.
Akcję co roku wspiera Philips LIGHTING POLAND.
W gronie wyróżnionych znaleźli się uczniowie ze szkoły Podstawowej nr 1 w Kętrzynie: Kamil Dymidziuk oraz Jakub Sieńko.
EUROFOX Ketrzyn Wilamowo EPKE Sniardwy Kikity EPKI
31 lipca 2012, 15:10:56
Z wizytą w fabryce szklanych ozdób choinkowych - Vitbis w Złotoryi
Szkoła Podstawowa z wizytą w firmie Vitbis - fabryce szklanych ozdób choinkowych.
Fabryka św Mikołaja
Fabryka św Mikołaja
Toruńska Kancelaria Św. Mikołaja
Produkcja bombek - odwiedziny Glass Color w Koszalinie
Produkcja bombek - odwiedziny Glass Color w Koszalinie
Kamala Tomczak i Julia Tytko - Psm I st. w Kętrzynie
Julia Tytko , Kamala Tomczak --
P. Czajkowski - Walc z baletu „Śpiąca królewna
Psm I st. w Kętrzynie
26.05.2013
Kętrzyn, 4 grudnia 2011 - PolskaSwiatloczula.pl
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ketrzynie, spotkanie z montażystą Leszkiem Starzyńskim po projekcji filmu Wymyk w reżyserii Grega Zglinskiego.
Polska Światłoczuła to projekt promujący dobre, polskie kino (filmy fabularne, dokumentalne, animowane), zapraszamy do dyskusji o sztuce filmowej, ale również szeroko pojętej polskiej kulturze.
Znajdziesz nas na polskaswiatloczula.pl
Fabryka Bombek - Discovery Channel SD
Znikające zabytki [Linia miejska]
Zobacz więcej na Gdańsk, jak wiele miast w Polsce, ma bogatą historię. Niestety, ma też duży problem ze znikającymi zabytkami. W ostatnim czasie wiele budowli spłonęło, zostało zdewastowanych lub po prostu je wyburzono.
Polub nasz fanpage:
Oryginalny odcinek znajdziesz pod adresem:
jak powstają bombki - szlachta&witkowscy
ozdobychoinkowe24.pl
Produkcja bombek w Glass Color
PPHU Glass Color w Koszalinie jest producentem szklanych bombek choinkowych.Firma wykonuje ozdoby choinkowe ręcznie dmuchane.Zajmuje się eksportem wyrobów na wiele rynków zachodnich a także do USA.Jednocześnie wykonuje nawet pojedyńcze egzemplarze według życzeń klienta.O produkcji bombek opowiedziała Krystyna Berezka- właścicielka firmy PPHU Glass Color .
Ekskluzywny wywiad ze Świętym Mikołajem
Ze Świętym Mikołajem* rozmawia Grzegorz Kiszluk, redaktor naczelny magazynu Brief.
* w roli Świętego Mikołaja Bibianna Konieczna-Sano, Area Marketing Director Poland and Baltics, Brown Forman
Cekin-Polska Moneta
Track Bez Masteringu tak jak zawsze
100% Prawdy Jak zawsze
Cekin na Chillout-cie koniecznie sprawdz!!!!!
Videomas - kraina świętego Mikołaja w Inowrocławiu 2017
Ze mną wystąpiła moja siostra z kanału Robięcochcętojestmójwybór
Zdjęcia pochodzą z strony:
Zapraszam was do mojej grupy na fb:
Zamek w Kętrzynie z lotu ptaka
Kętrzyn to miasto w województwie warmińsko-mazurskim, leżące około 30 kilometrów od Giżycka, po raz pierwszy wzmiankowane w 1342 roku. W 1357 roku komtur Bałgii Johan Schindekopf nadał miejscowości prawa miejskie, co prawdopodobnie przyczyniło się do rozpoczęcia budowy murowanego zamku, usytuowanego w południowo-wschodnim narożniku murów miejskich.
Budowę warowni zakończono przed 1374 rokiem, kiedy to po raz pierwszy pojawiła się ona w wykazie inwentarzy zamków zakonnych. Na przełomie XIV i XV wieku twierdza została otoczona murem obronnym z basztami, przystosowanymi do wykorzystywania broni palnej.
Na przestrzeni dziejów w zamku i przylegającej do niego części miasta nazwanej Nowym Miastem mieściły się również piekarnia, kuchnia, młyn, słodownia i browar, skład mięsa i zboża, spiżarnia, zbrojownia i prochownia oraz więzienie.
Po 1525 roku warownia została siedzibą starostwa książęcego, z kolei w XVIII i XIX wieku twierdza wraz z leżącym przy niej folwarkiem była siedzibą domeny królewskiej. W tym okresie przebudowywano ją dostosowując do pełnienia funkcji mieszkalnych.
Co ciekawe jednak, zamek nie okazał się raczej zbyt wygodnym miejscem do zamieszkania. Wskazuje na to list z 1742 roku, w którym rezydujący w Kętrzynie starosta Groeben skarżył się królowi na panujące tu zimno, informując jednocześnie, że z tego powodu ostatniej zimy musiał wynająć dom w mieście.
W latach 1911-1912, po tym, jak obiekt został kupiony przez miasto, warownię ponownie przebudowano, przeznaczając większość pomieszczeń na mieszkania. W tym czasie znajdował się tu także lokal biurowy 3. Brygady Piechoty. Pod koniec lat 30. XX wieku w historycznej twierdzy prowadzone były drobne prace konserwatorskie. Przed drugą wojną światową znajdował się tu urząd finansowy i mieszkania urzędników.
Na początku lat 40. XX wieku część piwnic pod skrzydłem północnym przebudowano na schron przeciwlotniczy. Pod koniec stycznia 1945 roku, po zajęciu miasta przez wojska radzieckie, zamek wraz z częścią staromiejskiej zabudowy miasta zostały spalone.
W latach 1962-1967 zabytkowa warownia została odbudowana i odzyskała swój dawny, gotycki charakter. Obecnie mieszczą się w niej Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego oraz Miejska Biblioteka Publiczna.