Rosław Szaybo historia
Która historia Rosława Szaybo opowiedziana przez samego autora.
19.01.2018 w Miejskiej Galerii Sztuki odbyła się wystawa Piękno Użyteczne prezentująca retrospektywny dorobek artystyczny Pana Szaybo.
Andrzej Fogtt w Częstochowie
Teatr from Poland - Scenariusz dla trzech aktorek - Częstochowa 20 lipca 2010 r.
Relacja kamery Co, gdzie, kiedy w Częstochowie ze spektaklu Scenariusz dla trzech aktorek Bogusława Schaeffera, który odbył się 20 lipca 2010 r. w Teatrze from Poland w Częstochowie. Wystąpiły: Iwona Chołuj, Anna Modrzejewska oraz Dorota Gorjainow. Reżyserował Bogusław Semotiuk.
Daniel Pielucha. Nadrealizm Polski. 24/02 - 06/03/2017
Wystawa retrospektywna artysty.
Daniel Pielucha urodził się 22 maja 1959 r. w Wieluniu. Ukończył malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (Wydział Grafiki w Katowicach) w 1985 r. Od 1998 r. należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Uprawia malarstwo sztalugowe , olej na płótnie. Z wielkim szacunkiem odnosi się do warsztatu i historii malarstwa polskiego, a styl jaki reprezentuje to surrealizm (Nadrealizm Polski). Jego prace są nadrealistycznymi wizjami, ale są przy tym także osobistymi komentarzami do polskiej rzeczywistości. Artysta poszukuje inspiracji także w odchodzącym pejzażu polskiej prowincji, w obyczajach i wierzeniach ludowych.
Wystawa w MGS ma charakter retrospektywy – pokazane będą obrazy od lat 80-tych do czasu obecnego. Pewnego rodzaju ciekawostką, rarytasem ekspozycyjnym będzie szkicownik zaprezentowany w formie multimedialnej, który towarzyszył młodemu wówczas artyście podczas jego studiów.
Andrzej Fogtt. Malarstwo, rysunek, rzeźba, architektura . Wernisaż 10/06/2016
Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie. 10/06 - 10/07/2016
Zapowiedź Wystawy Daniela Pieluchy. 24/02 - 26/03/2017
Wystawa retrospektywna artysty.
Daniel Pielucha urodził się 22 maja 1959 r. w Wieluniu. Ukończył malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (Wydział Grafiki w Katowicach) w 1985 r. Od 1998 r. należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Uprawia malarstwo sztalugowe , olej na płótnie. Z wielkim szacunkiem odnosi się do warsztatu i historii malarstwa polskiego, a styl jaki reprezentuje to surrealizm (Nadrealizm Polski). Jego prace są nadrealistycznymi wizjami, ale są przy tym także osobistymi komentarzami do polskiej rzeczywistości. Artysta poszukuje inspiracji także w odchodzącym pejzażu polskiej prowincji, w obyczajach i wierzeniach ludowych.
Wystawa w MGS ma charakter retrospektywy – pokazane będą obrazy od lat 80-tych do czasu obecnego. Pewnego rodzaju ciekawostką, rarytasem ekspozycyjnym będzie szkicownik zaprezentowany w formie multimedialnej, który towarzyszył młodemu wówczas artyście podczas jego studiów.
Marian Panek. Retrospektywa. 16 kwietnia 2016
Wystawa przygotowana z okazji czterdziestolecia twórczości Mariana Panka, artysty wielowymiarowego, jednej z najciekawszych postaci częstochowskiego środowiska artystycznego.
Tomasz Lubaszka. Wystawa jubileuszowa 55/30
Wernisaż 16.09.2016
17.09 - 14.10.2016
Galeria 33. Wernisaż Barnadety Sudnikowicz malarstwo - między bielą a czernią
Bernadeta Sudnikowicz
Wykształcenie artystyczne uzyskała na Wydziale Grafiki i Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi – studia podyplomowe na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. W swoim dorobku ma wystawy w kraju i za granicą. Należy do grupy malarskiej „Kierunek” oraz międzynarodowej grupy artystycznej „Artfriedlandianum”. Jest finalistką 9. Międzynarodowego Biennale Miniatury „Częstochowa 2016” oraz Ogólnopolskiego Biennale Sztuki – 44 Salon Zimowy – Radom 2016. Prace artystki znajdują się w zbiorach prywatnych (Portugalia, Wielka Brytania, Kanada, Włochy, Australia, USA, Polska) oraz w Muzeum Beskid – Frydek-Mistek w Czechach i Koszedarskim Centrum Kultury na Litwie.
Wybrane wystawy:
-„Artfriendlandianum” – Kulturalne Centrum – Frydland nad Ostrawicą – Czechy 2013-2016,
– „Akomodacja” Galeria Grodzka, Kraków 2016,
– Oranżeria Kultury-Lidzbark Warmiński 2016,
– 9. Międzynarodowe Biennale Miniatury „Częstochowa 2016” – Galeria Ośrodek Promocji Kultury „GaudeMater”w Częstochowie 2016; Galeria Miasta Rzeszów 2016; Galeria Muzeum Stanisława Staszica w Pile 2016; Galeria Sztuki – Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej 2017; Nowohuckie Centrum Kultury – Galeria Centrum – Kraków 2017; Galeria TEST w Warszawie 2017; Galerie Brotzinger Art – Pforzheim (Niemcy) 2017,
– Ogólnopolskie Biennale Sztuki – 44 Salon Zimowy – Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” – Radom 2016,
– V Międzynarodowe Biennale Obrazu „QUADRO-ART 2016 – Centralne Muzeum Włókiennictwa – Łódź 2016,
– „Akomodacja” – Galeria„A”- Teatr Lalki „Arlekin” – Łódź 2017,
– Granice wyobraźni-Muzeum w Łowiczu 2017,
– VI Międzynarodowy Przegląd Sztuki „Alternatywy 33”, Galeria 33 – Ostrów Wielkopolski 2015 – 2017,
– „Frame of mind”– Magan Gallery, Londyn – WielkaBrytania 2017,
– Grupa Kierunek – Koszedarskie Centrum Kultury, Litwa 2017,
– „Akomodacja” – Muzeum Beskid – Frydek- Mistek – Czechy 2017,
– „ONE” – Galeria RAMA Galeria Miejskie Centrum Kultury – Józefów 2017,
– „Akomodacja” – Wałeckie Centrum Kultury – Wałcz 2018.
ZANO Street Furniture, Bieganski Square in Czestochowa
eng/
ZANO Street Furniture | Company designing and manufacturing city and public furniture.
We present the recreation zone on Bieganski Square in Czestochowa, furnitured by ZANO.
All products from realisation bellow:
Duo lounger -
Penrose bench -
Agawa planter -
All products check here:
pl/
ZANO Mała Architektura | Projektowanie oraz produkcja mebli miejskich i małej architektury.
Przedstawiamy strefę wypoczynku na placu Biegańskiego w Częstochowie, gdzie stanęły meble miejskie ZANO.
Wszystkie meble z realizacji znajdują się w linkach poniżej: Donica Agawa -
Leżak Duo -
Ławka Penrose -
Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą mebli miejskich:
WALTER KRATNER_THE TRAP_Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie_2018
4. INTERNATIONAL FESTIVAL OF ART AND MUSIC // “INCIDENT - ACCIDENT IV “
Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie // Czenstochau // Polen
Eröffnung: Freitag, 20. April, 18:00
„Styrian Art Goes Częstochowa”
Künstler_innen: Günter Brus, Marion Rauter, Verena Rotky, Valentina Eberhardt, Anita Buchgraber, Franz Stattler, Walter Kratner
INFO:
Witold Gadowski w Galerii Lochy
Gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie był Witold Gadowski, dziennikarz śledczy, pisarz i publicysta. Autor większą część swojego spotkania poświęcił aktualnym tematom społeczno-politycznym, m.in. aferze szefa NIK Mariana Banasia, co wywołało ogrom dyskusji wśród zebranych. Sporo uwagi poświęcił też wojnie kulturowej oraz aktualnym uwarunkowaniom międzynarodowym. Drugą część spotkania wypełniły pytania połączone z dyskusją dotyczące aktualnej kondycji polityki. Publiczność żywo reagowała na tezy wygłoszone przez gościa. Dyskusja była na tyle intensywna, że autor opuścił bibliotekę mocno spóźniony. Na kolejne spotkanie w Poznaniu dotarł z godzinnym opóźnieniem. Autor zapowiedział jednak, że wróci do Leszna ze swoim najnowszym filmem, którego premiera przewidywana jest z końcem bieżącego roku.
Witold Gadowski – ukończył psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 80. był członkiem Niezależnego Zrzeszenia Studentów i twórcą podziemnego klubu politycznego „Okop”. Członek założyciel Małopolskiego Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”. Dziennikarz „Czasu Krakowskiego” i reporter śledczy „Gazety Polskiej”. W latach 90. korespondent wojenny na Bałkanach. Organizator konwojów z pomocą dla ofiar wojny w Kosowie. Autor powieści, opowiadań, wierszy, piosenek, publicysta internetowy. Publikował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Wprost”, „Dzienniku Polskim” i polonijnych gazetach emigracyjnych. Autor dwóch książek publicystycznych „Lokal dla awanturnych” i „Krew nie woda”. wydanych przez wydawnictwo „Replika”.
Laureat licznych nagród w tym m.in. międzynarodowej nagrody przyznawanej przez International Organization for Migration na międzynarodowym festiwalu filmowym w Kiszyniowie. W grudniu 2013 wraz z Maciejem Grabysą laureat Grand Prix za reżyserię dla najlepszego filmu polskiego na międzynarodowym festiwalu filmowym Human Doc.
Subskrybuj:
Facebook:
Instagram:
Email: promocja@mbpleszno.pl
Timelapse - mural Art.eria
*English below
W ramach Festiwalu Art.eria w Częstochowie powstaje mural Agaty Lankamer i Emilii Dudziec w Ogrodzie Miejskim przy Miejskiej Galerii Sztuki (Kino Iluzja).
Więcej informacji na temat Autorek Muralu oraz Festiwalu:
-----------------------------------------------------------------------------------------
Agata Lankamer and Emilia Dudziec, during the Art.eria Festival in Czestochowa (Poland), are creating new mural located in Municipal Garden next to Miejska Galeria Sztuki / Iluzja Cinema.
More informations about artists and festival:
Kone Ecodisc @Miejska Galeria Sztuki, Zakopane
Teraz mnie tak zastanawia to czy wstęp tam jest darmowy ????
Nagrania i zdjęcia: Sony Xperia XA2
Zdzislaw Beksinski 濟斯瓦夫·貝克辛斯基 (1929-2005) Surrealism AbstracExpressionism AbstractArt Polish
Zdzisław Beksiński (ur. 24 lutego 1929 w Sanoku, zm. 21 lutego 2005 w Warszawie) — polski malarz, rzeźbiarz, fotografik, rysownik i artysta posługujący się grafiką komputerową. Ojciec Tomasza Beksińskiego.
W 1952 roku ukończył wydział architektury na Politechnice Krakowskiej. Po studiach od 1955 przez kilka lat pracował w studiu projektowym Fabryki Wagonów w Sanoku. Jego syn Tomasz popełnił samobójstwo a żona Zofia zmarła po ciężkiej chorobie.
Artysta zajmował się fotografią, rysunkiem, rzeźbą, a także grafiką komputerową. Najpełniej jednak wypowiadał się w malarstwie. Początkowo zajmował się fotografią artystyczną i rysunkiem, a następnie malarstwem i rzeźbą. Znana jest anegdotka o pierwszym obrazie malarza. Beksiński został poproszony przez przyjaciela o namalowanie obrazu dla żony. Malarz niechętnie spełnił prośbę, ale gdy namalowany obraz nie spodobał się obdarowanej, Beksiński namalował kolejny. Ten również nie zyskał uznania w oczach kobiety. Tak powstały więc pierwsze obrazy Beksińskiego.
Pierwszym poważnym sukcesem artystycznym Beksińskiego była wystawa zorganizowana w Warszawie w 1964 r. przez znanego krytyka Janusza Boguckiego. Artysta nigdy nie nadawał tytułów swoim obrazom. Uważał je za swoją subiektywną wizję świata. Rzadko też je komentował.
W latach 70. i 80. stał się popularny zarówno w kraju jak i za granicą. Jego obrazy pokazywane były w prestiżowych galeriach na całym świecie, m.in. we Włoszech, Niemczech, Francji, Belgii. Artysta jako jedyny Europejczyk miał stałą ekspozycję w muzeum sztuki w japońskiej Osace.
Zdzisław Beksiński miał kontakt z wieloma artystami, lecz jedyną osobą którą uczył malarstwa był Adrian Kędzia, artysta który nigdy nie zyskał większego rozgłosu a znaczna wada wzroku zmusiła Adriana do rezygnacji z malarstwa.
Beksiński cały swój dorobek artystyczny zapisał w testamencie sanockiemu Muzeum Historycznemu. Muzeum posiada największy zbiór dzieł artysty - około 300 obrazów, reliefów, rzeźb, rysunków i grafik, powstałych w latach 1954-2002.
Zdzisław Beksiński mieszkał w Sanoku 22 lata, zajmując się głównie fotografią artystyczną. Wiesław Banach, dyrektor muzeum, wspomniał, że prace te - jak uważał sam artysta - "zbyt go obnażały". Beksiński spalił je w ogrodzie, nie pozostawiając żadnej dokumentacji.
Mało kto kojarzy Beksińskiego z czarno-białymi zdjęciami. Jednak to właśnie one rozpoczęły jego drogę do wielkiej sławy. Jego fotografie przedstawiały ludzkie postacie, często w niecodziennych pozach: skulone, jakby bały się czegoś, modelki były owinięte sznurkami, deformującymi ich ciała. Robił zdjęcia piękne, estetyczne, ale zarazem brutalne. Beksiński "pastwi" się nad żywą osobą, sadystycznie deformuje ciała ludzkie. To motywy często spotykane w późniejszej twórczości artysty. Jednak to twórczość malarska, przyniosła mu pierwsze sukcesy. Niezwykła siła wyobraźni swobodnie uzewnętrzniła się w jego obrazach. Do własnej formy wypowiedzi, stworzenia warsztatu artystycznego dochodził Beksiński żmudną, zupełnie samotną pracą bez korekt profesorów i kolegów. Beksiński otwierał się na podświadomość, nie bojąc się tego, co w niej znajdzie i z tych właśnie doświadczeń zaczęło się kształtować malarstwo "okresu fantastycznego". Utrwaliła się też wtedy technika, której artysta pozostał do końca wierny - malarstwo olejne na płycie pilśniowej. Zarzucano Beksińskiemu różnego rodzaju niekonsekwencje formalne i odejście od postimpresjonistycznej koncepcji obrazu jako płaszczyzny malarskiej zapełnionej w określonym porządku. Ład obrazów Beksińskiego miał naturę czysto psychologiczną. Dokonał też rzeczy niespotykanej: wzbudził zainteresowanie masowego odbiorcy, dość przecież obojętnego na wszelkie sprawy sztuki najnowszej. Czy sztuka Zdzisława Beksińskiego prowadzi nas ku rozpaczy, czy może daje choć odrobinę nadziei, pozostanie zawsze osobistą refleksją każdego z widzów.
Muzeum Zdzisława Beksińskiego znajduje sie w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie Obrazy Beksińskiego można zobaczyć też w Muzeum w Sanoku.
Ludzie kultury - Tomasz Lubaszka
Tomasz Lubaszka – polski artysta malarz. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Lublińcu w klasie o profilu humanistycznym. Od 1980 do 1984 roku studiował w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie w Instytucie Wychowania Artystycznego. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych.
Graffiti Jam 360
Graffiti Jam podczas Aleje tu się dzieje 2016 w Częstochowie współorganizowany przez Stowarzyszenie Kultury Hip Hop Przybij Piątkę.
Artyści:
Adam Blady i Jakub Kiedrzynek (Bylymytu Crew)
Wystawa Sztuki Tychy, Poland, World / DOMINIAK AH
Wystawa Sztuki Nowoczesnej Tychy, Poland, World / DOMINIAK AH - Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach.
Henryk Jan Dominiak - Tychy, Poland
• 001 AKT ŻONY (1986) - 1,7x3,5 cm kość naturalna, srebro, Sygnatura dzieła - RZE7
• 002 SREBRNY ZNACZEK TRANSPRZĘT (2008) - 2,5x1,5 cm - srebro próby Ag 0,925 - miniatura, Sygnatura dzieła - RZE8
• 003 ZAMEK HELIODOR nr 1 (2013) - 1,2 cm wysokość - heliodor naturalny, złoto próby Au 0,585 - rzeźba miniatura, Sygnatura dzieła - RZE9
• 004 ZAMEK HELIODOR nr 2 (2013) - 0,9 cm wysokość - heliodor naturalny, złoto próby Au 0,585 - rzeźba miniatura, Sygnatura dzieła - RZE9
• 005 ZAMEK TURMALIN - WERDELIT nr 1 (2013) - 1 cm wysokość - turmalin - werdelit, srebro próby Ag 0,925 - rzeźba miniatura, Sygnatura dzieła - RZE11
• 006 ZAMEK DIAMENT nr 1 (2013) - 0,3 cm wysokość - diament, srebro próby Ag 0,925 - rzeźba miniatura, Sygnatura dzieła - RZE12
• 007 ZAMEK AKWAMARYN nr 1 (2013) - 1,1 cm wysokość - akwamaryn, srebro próby Ag 0,925 - rzeźba miniatura, Sygnatura dzieła - RZE13
• 008 ZAMEK AMETYST nr 1 (2013) - 1 cm wysokość - ametyst, srebro próby Ag 0,925 - rzeźba miniatura, Sygnatura dzieła - RZE14
• 009 ZAMEK RUBIN nr 1 (2013) - 1 cm wysokość - rubin, srebro próby Ag 0,925 - rzeźba miniatura, Sygnatura dzieła - RZE15
• 010 ZAMEK SZAFIR nr 1 (2013) - 1,1 cm wysokość - szafir, srebro próby Ag 0,925 - rzeźba miniatura, Sygnatura dzieła - RZE16
• 011 ZAMEK PURPURYT nr 1 (2013) - 1,4 cm wysokość - purpuryt, srebro próby Ag 0,925 - rzeźba miniatura, Sygnatura dzieła - RZE17
• 012 ZAMEK AKWAMARYN nr 2 (2013) - 2,3 cm wysokość - akwamaryn, srebro próby Ag 0,925 - rzeźba miniatura, Sygnatura dzieła - RZE18
• 013 ZAMEK SZMARAGD nr 1 (2013) - 0,8 cm wysokość - szmaragd, srebro próby Ag 0,925 - rzeźba miniatura, Sygnatura dzieła - RZE19
• 014 KTO NAS PORÓŻNIŁ (2013) - 1,3 cm wysokość - srebro próby Ag 0,925, jaspis (afrykański i kość słoniowa) - rzeźba miniatura, Sygnatura dzieła - RZE6
• 015 500 (2013) - 1,3 cm wysokość - srebro próby Ag 0,925, jaspis kość słoniowa - rzeźba miniatura, Sygnatura dzieła - RZE4
• 016 FAUN (2013) - 2,5 cm wysokość - srebro próby Ag 0,925, chryzokola - rzeźba miniatura, Sygnatura dzieła - RZE5
004. HENRYK JAN DOMINIAK - Tychy, Poland - rzeźba, rysunek, malarstwo
• 0072 ZAPAMIĘTAJ MNIE nr 1 (2013) - glina, drewno, worek jutowy, trawa leśna, kamień - rzeźba, Sygnatura dzieła - RZE21
• 0073 ZAPAMIĘTAJ MNIE nr 2 (2013) - glina, drewno, worek jutowy, trawa leśna, kamień - rzeźba, Sygnatura dzieła - RZE22
• 0074 ZAPAMIĘTAJ MNIE nr 3 (2013) - glina, drewno, worek jutowy, trawa leśna, kamień - rzeźba, Sygnatura dzieła - RZE23
• 0075 ZAPAMIĘTAJ MNIE nr 4 (2013) - glina, drewno, worek jutowy, trawa leśna, kamień - rzeźba, Sygnatura dzieła - RZE24
• 0076 ZAPAMIĘTAJ MNIE nr 5 (2013) - glina, drewno, worek jutowy, trawa leśna, kamień - rzeźba, Sygnatura dzieła - RZE25
• 0077 ZAPAMIĘTAJ MNIE nr 6 (2013) - glina, drewno, worek jutowy, trawa leśna, kamień - rzeźba, Sygnatura dzieła - RZE26
• 0078 POCZĄTEK (2012) - dąb postarzany, aluminium, PCV, sznurek - 85x79x101 cm - praca była prezentowana na wspólnej wystawie Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy Historia mity, legendy Miasta Poznania i Regionu Wielkopolski w: Stadnina 3a Sieraków - Muzeum Zamek Opalińskich - duża sala, Zduny k/Krotoszyna ul. Rynek 1 - Zdunowski Ośrodek Kultury - rzeźba, Sygnatura dzieła - RZE20
• 0079 EKSPANSJA KOLORU (2011) - 100x80 cm - olej na płótnie, jaspis afrykański, papier - collage, Sygnatura dzieła - MAL29
• 0080 RYSUNEK II nr 1 (1993) - 21x29,8 cm - tusz na papierze - rysunek
• 0081 RYSUNEK II nr 2 (1993) - 21x29,8 cm - tusz na papierze - rysunek
• 0082 RYSUNEK V nr 3 (1993) - 21x29,8 cm - tusz na papierze - rysunek
• 0083 RYSUNEK IV nr 4 (1993) - 21x29,8 cm - tusz na papierze - rysunek
• 0084 RYSUNEK V nr 5 (1993) - 29,8x21 cm - tusz na papierze - rysunek
• 0085 RYSUNEK VIII nr 6 (1993) - 21x29,8 cm - tusz na papierze - rysunek
• 0086 ZABAWA KOLOREM (1999) - 29,8x21 cm - farba na papierze - rysunek
• 0087 ZABAWA PIÓRKIEM nr 1 (1999) - 29,8x21 cm - tusz na papierze - rysunek
• 0088 ZABAWA PIÓRKIEM nr 2 (1999) - 29,8x21 cm - tusz na papierze - rysunek
• 0089 MONOGRAM (1999) - 29,8x21 cm - tusz na papierze - rysunek
gościnnie:
001. Wojtek Łuka - Tychy, Poland - malarstwo
• 0090 OBSESJA z cyklu JABŁKO (2009) - 100x130 cm, olej na płótnie - wł. Wojtek Łuka - obraz
Henryk Jan Dominiak Dyrektor Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach Zaprasza.
43-100 Tychy, ul. Żwakowska 8/66
nie polecam stron article wn com
.
► [vlog] WYPRAWA KAMPEREM #14: Częstochowa i Jasna Góra
Odwiedzamy Częstochowę gdzie gościmy w domu naszego przyjaciela. Zobaczycie jak Kasia próbuje dotrzeć na Jasną Górę komunikacją miejską. Oczywiście nie obyło się bez przygód, jednak za wszelką cenę nie chciała drażnić miejscowych pytaniem: 'Jak dojechać na Jasną Górę'? Kierowca autobusu skierował ją na właściwą stronę ulicy. Częstochowa okazała się miastem pełnym życia artystycznego i kulturalnego. Ciekawe murale, galerie sztuki, wystawa Salvadora Dali w parku, wszystko tworzyło niesamowity, pobudzający do kreatywności klimat. Nie zawiedli też mieszkańcy miasta którzy okazali się bardzo serdeczni i przyjażni. W filmiku usłyszycie dość sentymentalną historię o tym jak zaczęła się moja przygoda z językiem angielskim. Oczywiście pojawia się tam wątek bycia w drodze i pewien Latający a raczej Chodzący Holender, którego wspominam do dziś. Może na fali internetowej magii uda mi się nawiązać z nim kontakt po latach?
W filmiku nie ma scen zza klasztornych murów, bo Jasna Góra zasługuje na to aby ją odwiedzić osobiście. Jest kilka słów o historii klasztoru, kilka ciekawostek z trylogii aaaa i oczywiście jeśli Sienkiewicz to Czwarte Liceum Ogólnokształcące z piosenki zespołu T Love.
Zapraszam do oglądania i komentowania!
PATRONITE:
-------------
DONATE: SMS i PayPal:
KOSZULKI & KUBKI & VLEPKI:
SUBSKRYBUJ:
INSTA:
WWW:
FACEBOOK:
26. finał WOŚP za nami. Kolejny rekord w Nowym Stawie: zebrano ponad 35 tys zł - 14.01.2018
Nowy Staw i Wszystkie Sołectwa w gminie i zaprzyjaźnione Marynowy! KOLEJNY RAZ, WSPÓLNYMI SIŁAMI UDAŁO NAM SIĘ ZEBRAĆ WIĘCEJ! DUŻO WIĘCEJ ! Jako szef sztabu chylę czoła wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się, by ten 26 Finał był tak kolorowy, tak odjazdowy i tak bardzo wspólny. Jeden cel! Jedno granie!
Stworzyliście z nami 26. Finał WOŚP, czujemy ogromną radość i satysfakcję.
45 Wolontariuszy na ulicach, koncerty nowostawskich młodych artystów z placówek oświatowych i nowostawskiego centrum kultury, setki serc - tych naklejonych oraz tych gorących, które biją w nas!
Gdyby nie Wy- ta historia by nie powstała, nie byłaby taka piękna i kolorowa.
Zamykając drzwi Skarbca już wiedzieliśmy, że dzięki Wam w puszkach znalazło się 35 481 98 zł i 39,59 eur oraz 33 korony!
To ogromna suma z której jesteśmy niebywale dumni, dlatego należą wam się wielkie brawa i ogólne chapeau bas! Z serca mego kociego dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyniku.
Wszystkim wolontariuszom, opiekunom, strażakom, którzy całą niedzielę z uśmiechem na twarzy kwestowali po ulicach naszego miasta bardzo dziękujemy! To Wy jesteście tym naszym najważniejszym łącznikiem tego dnia !
Wszystkim, którzy zawsze służyli pomocą w całej organizacji Finału. Służbom, które dbały o spokój i bezpieczeństwo Wasze i nasze. Firmom, właścicielom sklepów i salonów kosmetycznych, fryzjerskich, restauracjom i hotelowi,indywidualnym darczyńcom, sołtysom i ich przyjaciołom, nauczycielom placówek oświatowych, świetlicom wiejskim, rodzicom, OSIR-owi, które wspierały nas w działaniach. Mediom za całe zainteresowanie naszą pracą. Wszystkim mieszkańcom nowostawskiej gminy oraz OSP Lipinka i OSP Marynowy i tym, którzy tego dnia bawili się z nami za okazanie swojego wielkiego serca! Kuglarzom, artystom, muzykom, publiczności za tak ciepłe i serdeczne przyjęcie.
Atmosfera, którą mogliśmy odczuwać podczas Finałowego grania była fantastyczna!
Jak wiemy, każdy finał jest bardziej wyjątkowy bo... i tutaj każdego roku można wymieniać coś nowego.
W tym roku było kilka tych nowości, które mamy nadzieję, że wpiszą się w tradycję NowostawskiegoFinału WOŚP.
Przedfinałowa rozgrzewka, która okazała się dość kameralną, wzruszającą rozgrzewką również miała swój urok. Urok, który będziemy często wspominać i poruszył wiele serc!
Całe wośpowe sytuacje sprawiły, że mogliśmy się lepiej poznać, a dzięki temu możemy mówić, że mamy zaprzyjaźnione osoby, zespoły, służby specjalne, które wzbudziły w nas coś tak absolutnie pozytywnego. Bardzo dziękujemy artystom, którzy wystąpili : Mistic, Fundacja Ale Cyrk! z Gdyni, Marcin Kościelny Kuglarstwo.pl, Grupa ogniowa Taro! Mamy nadzieję, że w przyszłości, może nie tak dalekiej znów spotkamy się w Nowym Stawie! Dziękuję za niezwykle fascynujący pokaz mody Eko, które przygotowały utalentowane nowostawskie projektantki debiutantki w tym zakresie- to była prawdziwa uczta dla zmysłów!
Niedziela pełna w zasadzie wszystkiego i o tym właśnie będziemy mówić, dziękować przez najbliższe dni, a że jeszcze ogromne emocje mnie trzymają, jako szefa sztabu, kiedy wszyscy szczęśliwi, ale bardzo zmęczeni jesteśmy w swoich domach, to pozwólcie, że dziś pocieszymy się tym ogromnym sukcesem jakim jest uzyskana kwota i najzwyczajniej w świecie - odpoczniemy ! Od jutrzejszych godzin wieczornych będziemy pisać i omawiać XXVI Finał, więc zerkajcie na stronę sztabu koniecznie.