Museum of Folk Architecture in Olsztynek, Poland#folkmuseum#openairmuseum#Olsztynek#cottage#Poland
Visiting Museum of Folk Architecture in Olsztynek (Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku) was never on my visiting list, yet after stopped by here, due to hot weather in Poland, I had to say this museum was one of my most relaxed and cheerful site visit in Poland.
As you can see from the footage, this museum includes cottages from Powiśle , Warmia , Mazury , Sambia and Little Lithuania. From those buildings you can see how East European lived here in the past century.
All information board in museum were written in Polish and German, which made me difficult to read and understand, but it did not change how I liked this museum any less, me and my dog Duke had fun!
Acoustic/Folk Instrumental by Hyde - Free Instrumentals
Creative Commons — Attribution 3.0 Unported— CC BY 3.0
Music promoted by Audio Library
53 ° 35'26 N 20 ° 17'08 E
Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku
kontakt: dariusz.cieszkowski@gmail.com
Olsztynek - Muzeum Budownictwa Ludowego - Skansen Etnograficzny
Olsztynek - Muzeum Budownictwa Ludowego - Skansen Etnograficzny - spacer po skansenie / FOLK ARCHITECTURE MUSEUM AND ETHNOGRAPHIC PARK - walk thru the museum
Drób w skansenie: Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku
Ptaki jakie można było spotkać w dawnych czasach na polskiej wsi
Muzeum Budownictwa Ludowego Park Etnograficzny w Olsztynku
Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku – muzeum na wolnym powietrzu, zwane potocznie skansenem znajdujące się w Olsztynku
Obecnie skansen w Olsztynku zajmuje około 100 ha, znajduje się tu 68 obiektów architektonicznych (13 przeniesionych z Królewca) oraz ekspozycje rzadkich gatunków zwierząt gospodarskich polskiego pochodzenia.
30 grudnia 2008 r. Muzeum zostało wpisane do Państwowego Rejestru Muzeówprowadzonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Muzeum Budownictwo Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku w prestiżowym Państwowym Rejestrze Muzeów znajduje się pod numerem 99.
#Polish #cottage #Garden at #Museum of #Folk #Architecture in #Olsztynek #Poland
MUZEUM BUDOWNICTWA LUDOWEGO W SANOKU. Cz. 01 - SKANSEN W SANOKU - HD
...- Park Etnograficzny w SANOKU - SKANSEN w SANOKU jest dzielem WSPANIALYCH - MADRYCH OBYWATELI ( PATRYJOTOW )...- ALEKSANDRA RYBICKIEGO I JERZEGO TURA. To ONI w 1958 roku przekazali SWOJA WIZJE SKANSENU SPOLECZENSTWU - BUDUJAC SKANSEN W SANOKU!!!. Dzisiaj Wizja TA nosi nazwe SKARB KOLTURY NARODOWEJ. - Wiec kochajmy JA!!!!!....
Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku
24 września 1909 r. -- pierwsza wzmiankowana data utworzenia Dorfmuseum Königsberg (Muzeum Wsi w Królewcu). Muzeum założone zostało jako ekspozycja architektury ludowej z terenów Prus, na obrzeżach ogrodu zoologicznego w Królewcu. Założycielem był dr Richard Dethlefsen -- Prowincjonalny Konserwator Zabytków Prus Wschodnich. W 1937 podjęto decyzję o przeniesieniu ekspozycji do Olsztynka, gdzie już znajdowało się mauzoleum Hindenburga. Przenosiny trwały w latach 1938--1942. Nie udało się przenieść wszystkich obiektów. Z 22 prezentowanych w Królewcu 14 przeniesiono, przy czym jedna stodoła spłonęła od pioruna w roku 1945.
Po II wojnie światowej opiekę nad zgromadzonymi w Olsztynku budynkami sprawował Wojewódzki Konserwator Zabytków w Olsztynie. Pod koniec lat 50. XX wieku dr Franciszek Klonowski rozpoczął uzupełniać kolekcję o nowe obiekty architektury wiejskiej. W 1 września 1961 utworzono Park Etnograficzny, funkcjonujący jako Oddział Muzeum Mazurskiego w Olsztynie. Jego pierwszym dyrektorem był dr Józef Wieczerzak. Już 1 stycznia 1969 roku skansen zaczął funkcjonować jako samodzielna i autonomiczna jednostka pod nazwą „Muzeum Budownictwa Ludowego -- Park Etnograficzny w Olsztynku. W 1974 r. Muzeum przejęło fragment gotyckiej zabudowy miasta Olsztynek: ruinę kościoła (XIV/XVII w.) oraz basztę murów obronnych miasta, które wyremontowało i adaptowało do funkcji Salonu Wystawowego i Domu Mrongowiusza.
Obecnie skansen w Olsztynku zajmuje około 100 ha, znajduje się tu 68 obiektów architektonicznych (13 przeniesionych z Królewca) oraz ekspozycje rzadkich gatunków zwierząt gospodarskich polskiego pochodzenia.
30 grudnia 2008 r. Muzeum zostało wpisane do Państwowego Rejestru Muzeów prowadzonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Muzeum Budownictwo Ludowego -- Park Etnograficzny w Olsztynku w prestiżowym Państwowym Rejestrze Muzeów znajduje się pod numerem 99.
Muzeum Budownictwa Ludowego -- Park Etnograficzny w Olsztynku jest członkiem-założycielem Stowarzyszenia Muzeów na Wolnym Powietrzu w Polsce. W roku 2009 Muzeum otrzymało honorową nagrodę im. Oskara Kolberga, za dorobek w popularyzacji kultury ludowej i folkloru.
OLSZTYN24: Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku
Muzeum Budownictwa Ludowego Park Etnograficzny w Olsztynku
MUZEUM BUDOWNICTWA LUDOWEGO W SANOKU. Cz. 03 - SKANSEN W SANOKU - HD
SKANSEN... - Duzy, piekny Park Etnograficzny w Sanoku. Jest to MUZEUM BUDOWNICTWA LUDOWEGO - WIEJSKIEGO. JEST SKARBEM KULTURY POLSKIEJ!!...- Zobacz to Muzeum - Polecam!!!!!!.
MUZEUM BUDOWNICTWA LUDOWEGO W SANOKU. Cz. 04 - SKANSEN W SANOKU - HD
...Przepiekny Skansen - Park Etnograficzny w Sanoku to jest PERLA!! - SKARB POLSKIEJ KULTURY!!!...- JEST POEZJA NASZEJ KULTURY, NASZEJ DUMY NARODOWJ, NASZEJ PRZESZLOSCI I NASZEJ TOZSAMOSCI...Wiec szanujmy I kochajmy JA!!!!!!.
Olsztynek
Olsztynek
HD Video - Marek & Ewa Wojciechowscy
Music: Łukasz Brzostek from the site:
Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu - W skansenie i pałacu cz.1/4
Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu istnieje od 1962 roku. Powołane z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Ciechanowca, które w ramach aktywizacji lokalnej społeczności postanowiło przywrócić do życia zniszczony w czasie II wojny światowej neoklasycystyczny pałac hr. Starzeńskich oraz zagospodarować przyległy do niego zespół parkowy.W tym roku Muzeum obchodzi jubileusz 50-lecia. Zapraszamy do obejrzenia filmu.
OLSZTYNEK SKANSEN VLOG
Zapraszam Was do fantastycznego Muzeum Budownictwa Ludowego Parku Etnograficznego w Olsztynku.
Olsztynek Muzeum Budownictwa Ludowego
Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku.
Park Etnograficzny dysponuje terenem o powierzchni 94 ha. Posiada bogate zbiory muzealiów ruchomych i nieruchomych. Zgromadzone są w 74 obiektach dużej i małej architektury wiejskiej z Warmii, Mazur, Powiśla i Małej Litwy, o zróżnicowanych funkcjach, budowie i konstrukcji.
Są to budynki mieszkalne, sakralne, zabudowania gospodarcze i przemysłowe. Wyposażenie budynków stanowią eksponaty pokazujące tradycyjne metody pracy i obrzędy na wsi w XIX i XX wieku. Zbiory muzealne kultury materialnej oraz sztuki ludowej przekraczają 10 tys. egzemplarzy.
Po więcej informacji na temat muzeum zapraszamy na stronę internetową:
Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku
Okolice muzeum budownictwa ludowego w Sanoku Ten film powstał przy użyciu Edytora wideo YouTube ( Przed mostem znajduje się czołg T34. Zanim wejdziesz do Skansenu możesz popodziwiać widok na rzekę San oraz okoliczne góry.
Bilety do muzeum kosztowały 12 zł, a na jego terenie spokojnie kupisz okolicznościowe znaczki oraz kartki pocztowe, które możesz wysłać z budynku poczty na :galicyjskim ryneczku
Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku
Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku -- pierwsze i największe pod względem liczby zgromadzonych obiektów muzeum etnograficzne w Polsce założone po drugiej wojnie światowej. Wikipedia
Adres: Traugutta 3, Sanok
Godziny otwarcia:
niedziela 08:00--18:00 - Zobacz wszystko
Telefon: 13 463 09 04
OLSZTYN24: Jarmark sztuki nie tylko ludowej w skansenie w Olsztynku
Majówka w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku | 1.05.2017
Poland, Olsztynek, Skansen
Jak przechowywano dawniej żywność?
Pani Monika Sabljak - Olędzka z Muzeum Budownictwa Ludowego - Parku Etnograficznego w Olsztynku opowiada o tym, gdzie przechowywano żywność w czasach, kiedy nie było lodówek.
Film jest elementem scenariusza lekcji pt. Dlaczego mąkę przechowujemy w suchym miejscu?