Paczków Muzeum Gazownictwa ul Pocztowa 6 w fotograficznym skrócie
Arek ZAWILIŃSKI i Roman ZIOBRO Terepaczków 2019 Muzeum Gazownictwa Paczków
Muzeum Gazownictwa w Paczkowie atrakcje turystyczne Opolszczyzna film 2016
Muzeum to nowoczesne centrum muzealno-wystawienniczo-szkoleniowe, które łączy w sobie tradycję z technologicznymi nowinkami. To stara gazownia miejska, która stanowi prawdziwą skarbnicę wiedzy o gazie. Znajduje się tu bogata kolekcja eksponatów, prezentowana między innymi w zbiorniku gazu, salach wystawowych czy ekspozycjach plenerowych. Imponującą kolekcję stanowią gazomierze, a także gazowe urządzenia gospodarstwa domowego – kuchenki gazowe, żelazka, lampy a także takie unikatowe urządzenia jak magle czy lodówki. Muzeum Gazownictwa w Paczkowie jest jedną z najcenniejszych atrakcji turystycznych Opolszczyzny.
Marek Sołtysiak Recital w Muzeum Gazownictwa w Paczkowie
Wczoraj i dziś, czyli wizyta w Muzeum Gazownictwa
VIDEOBLOG - Zobacz ciekawostki dotyczące gazu ziemnego oraz jego użytkowania, poznaj fakty i mity o gazie ziemnym i sprawdź, jak o bezpieczeństwo gazowe dbało się wiele lat temu.
Gaz ziemny - pewnie i bezpiecznie.
Kampania społeczna Polskiej Spółki Gazownictwa.
Więcej na gazpewnieibezpiecznie.pl
Noc Muzeów w Muzeum Gazownictwa (2017)
W czasie Nocy Muzeów 2017 odwiedziło nas ponad 600 osób. Główną atrakcją był mapping kinetyczny Duchy Przeszłości. Był to spektakl multimedialny, który ożywił pomieszczenia Muzeum Gazownictwa i pokazał, jak wyglądało życie codzienne w przedwojennej warszawskiej kamienicy.
Balkan Spirit Projekt Muzeum Gazownictwa w Paczkowie Terepaczków 1 03 2019 r
Paczków
Paczków
HD Video - Marek & Ewa Wojciechowscy
Music: MANCY from the site:
Droga Paczków otwarta
Zakończyła się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 382 w Paczkowie. Prace prowadzone były na odcinku ponad półtora kilometra. Polegały na wzmocnieniu nawierzchni tak, aby bez większych problemów mogły tędy jechać ciężkie samochody. Ponadto zbudowano chodniki, utwardzono pobocza, zbudowano zatoki autobusowe, przebudowano skrzyżowania. Aby zwiększyć bezpieczeństwo na tej drodze zamontowano też kocie oczka oraz oświetlenie dedykowane
Muzeum Wsi Opolskiej Bierkowiece
Bierkowicki skansen to historia opolskiej wsi z okresu XVII-XX wieku.
Muzeum Wsi Opolskiej to jedynie na Opolszczyźnie muzeum na wolnym powietrzu.
Podróż do historii, tradycji i dziedzictwa kulturowego naszego regionu.
Subskrybuj
► youtube.com/channel/UCZoFNj0afgR_4ZY4oDmYJMA
Obsewuj mnie na insta!
►
Link do video:
Dołącz się do dyskusji Życie Opola
-----------------------------------------------------------
Inne ciekawe wideo:
Park sensoryczny w Opolu
Moja pierwsza studniówka | Opole
Czy istnieją Walentynki w Opolu?
Gdzie najlepsze naleśniki w Opolu?
Mój pierwszy śnieg w Opolu
Klubowych Mistrzostw Świata Polska 2017 | Opole
Stawek Zamkowy w Opolu
Opolska Venecja | Gdzie Młyny?
Poznaj swoje miasto - Miejska gazownia
KRONIKA WAW.PL ODC. 76/2013
W tym odcinku Kroniki: Dwie stacje II linii warszawskiego metra Stadion Narodowy i Rondo ONZ przed dniem transportu publicznego, debata Zmieniamy Warszawę. Warszawa 2.0 na Pradze, dzień otwarty w Muzeum Gazownictwa, Kercelak na Chłodnej i Bemowo On Air czyli piknik lotniczy na Bemowie
Więcej materiałów Kroniki waw.pl:
➡️ Subskrybuj nasz kanał
????️ Facebook
???? Instagram
????Twitter
???? Urząd m.st. Warszawy
#WarszawaDlaWszystkich #Warszawa #MiastoStołeczne
Spacer po Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu - folklor portal wiano.eu
Spacerując po Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu warto rozejrzeć się wokół, by uchwycić obraz dawnego życia na wsi.
Występy zespolu Wołosatki z okazji 150 lecia Emigracji Polskiej w Brazylii
PKF 1945 19
1. Dekoracja obrońców Westerplatte przez prez. Bieruta.
2. Przybycie angielskiego ambasadora A. Kehra do Warszawy - powitanie na lotnisku.
3. Podpisanie umowy towarowej ze Szwecją.
4. Dziennikarze zagraniczni na ulicach zrujnowanej Warszawy.
5. Biuletyn Odbudowy Stolicy:
a. odbudowa mostu kolejowego;
b. odbudowa gazowni miejskiej.
6. Ośrodek zdrowia - poradnia dla dzieci.
7. Parki warszawskie - Wilanów.
8. Uroczystości u stóp Góry Św. Anny - zjazd weteranów trzech Powstań Śląskich, msza święta
9. Ziemie Zachodnie: Opole, Legnica - zabytki, ślady polskości; PUR, osadnictwo; straż graniczna nad Odrą.
Informator Turystyczny 2016 Małopolskie, Opolskie, Dolnośląskie film atrakcje turystyczne
Zobacz katalog na stronie:
Dolnośląskie, Opolskie czy Małopolskie. To ulubione miejsca na szkolne wycieczki, obozy sportowe, kolonie, białe czy zielone szkoły. Wiele malowniczych miejsc, pełnych niesamowitych atrakcji sprawią, że czas spędzony w tych rejonach na pewno pozostanie dla Państwa niezapomniany.
Województwo Dolnośląskie to magiczne miejsce, gdzie za każdym razem możemy odkryć coś zupełnie nowego. To wspaniałe, malownicze i atrakcyjne turystycznie gminy, to zamki, zabytki, budowle obronne, to niesamowite obiekty architektoniczne i militarne, oraz ciekawe ścieżki edukacyjne. To wspaniałe strumyki i wodospady. Miejsce z fascynującą historią i głęboką przeszłością. To ogromne, ponad stumetrowe jaskinie, zalewy wodne z atrakcjami dla całych rodzin, to sławne w całej Polsce uzdrowiska oraz ciekawe muzea. To malownicze formy skalne, największe górskie twierdze w Europie, urokliwe szlaki górskie o różnym stopniu trudności, to miejsce, które zadba o Ciebie o każdej porze roku, to unikatowe, podziemne trasy turystyczne i kopalnie obok których nie można przejść obojętnie. To miejsce nauki i świetnej zabawy, w którym czeka na turystów wiele ciekawych atrakcji. Rozbudowana baza rekreacyjna, noclegowa i gastronomiczna sprawiają, że jest to również idealne miejsce do organizacji zielonych szkół i obozów sportowych.
Odwiedzając Opolszczyznę wkraczamy w świat malowniczych jezior i zabytkowych budowli. To region z bogatą historią i skarbnicą bajkowych zamków. To prawdziwa oaza ciszy i spokoju. Miejsce spotkania z odległą prehistorią, pełne niespodzianek oraz ogromna kopalnia wiedzy o przeszłości. Można tu zobaczyć wyjątkową plenerową ekspozycję drewnianej architektury wiejskiej, przenieść się w odległe czasy walk rycerskich oraz poznać inny wymiar wsi i gospodarstwa rolnego. To miejsce atrakcji, rozrywki, odpoczynku i aktywności, którego uroki można poznawać przez cały rok. To świetne miejsce do organizacji wycieczek szkolnych i obozów sportowych. Opolszczyzna kusi nie tylko atrakcjami turystycznymi, rekreacją na świeżym powietrzu, ale i atrakcjami dla wędkarzy i smakoszy ryb. Walory krajobrazowe, łagodny klimat, fascynujące muzea, szlaki turystyczne o zróżnicowanym stopniu trudności, a także ciekawe zabytki sprawiły, że województwo opolskie stanowi jeden z najbardziej malowniczych regionów Polski.
Małopolska to tysiące odmiennych widoków roztaczających się z każdego wzgórza i szczytu gór. Tereny te należą do najpiękniejszych i najbardziej malowniczych pasm górskich w Polsce. To tu odbywają się spływy urokliwym Dunajcem na flisackiej tratwie oraz rejsy statkiem po Zalewie Czorsztyńskim. To miejsce pełne regionalnych tradycji i prawdziwego góralskiego klimatu. Doliny tatrzańskie, urokliwe, górskie jeziora i ośnieżone szczyty, groźnie spoglądające z góry... To wszystko każdy turysta wybierający ten region ma na wyciągnięcie dłoni. To miejsce dobrej przygody! Liczne Parki Rozrywki, począwszy od Pienin, po Zakopane i Parki Rozrywki w Zatorze. Gdzie przygotowano mnóstwo atrakcji specjalnie dedykowanych dla najmłodszych. Te atrakcje to nie lada gratka dla wszystkich spragnionych emocji i dobrej zabawy. Podział na strefy dla najmłodszych, nieco starszych, młodzieży i dorosłych sprawiają że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Te wszystkie atrakcje oraz ich położenie usytuowane w malowniczej scenerii naszych gór powodują że w tym miejscu możemy dobrze wypocząć i jednocześnie podziwiać górskie krajobrazy. To miejsce
które warto odwiedzić o każdej porze roku bowiem góry bez względu na porę roku są zawsze piękne i chętnie tu przyjeżdżamy.
Muzułmański Cmentarz Kaukaski Warszawa Wola
Dziwne miejsce jeden obelisk i cały cmentarz pusty
Paczków - (Patschkau) - 1254 r.- Carcassonne -
Brama miejska przy ulicy Wojska Polskiego zwana jest Nyską i prowadzi z miasta w kierunku Nysy. Powstała w 1573 roku, a strzeże jej potężna baszta łupinowa. W 1778 roku brama została zamurowana, ale już w 1819 roku została ona ponownie otwarta. Jedną z ciekawszych paczkowskich atrakcji turystycznych jest drewniana, zadaszona galeria spacerowa z pomostami widokowymi i hurdycją na koronie muru obronnego przy Bramie Nyskiej.
Zaprojektowana trasa turystyczna po murach mierzy ok. 77 metrów. Główna trasa spacerowa prowadzi na wysokości ponad 7 metrów, gdzie zamontowany został chodnik ścieżki o szerokości prawie 1,5 m. Na poziomie pierwszej baszty, zwiedzający mają możliwość wejścia po drewnianych schodach na ganek strzelniczy na wysokości ok. 13,5 m. Galeria poprowadzi dalej do kolejnej baszty - tam turyści mogą wspiąć się na dalszy pomost (tym razem na wysokości 15,5 m) lub zejść ze ścieżki. Ostatnim przystankiem jest trzecia baszta, zaprojektowano na niej hurdycję - rodzaj drewnianego, zadaszonego ganku na planie półkola.
Gate City Street Polish Army is called Nysa and leads out of the city towards the Neisse . Established in 1573 , and its mighty tower guards Lupines . In 1778 the gate was walled up , but already in 1819 it was re-opened. One of the most interesting tourist attractions paczkowskich is wooden , covered gallery walkway with viewing platforms and hurdycją on the crown of the defensive wall at the Gate of Nysa .
Designed tourist route around the walls measured about 77 meters . The main walking route leads to the height of more than 7 meters , which is mounted pavement path with a width of nearly 1.5 meters on the level of the first tower , visitors have the opportunity to enter the wooden stairs to the porch shooting at a height of 13.5 m Gallery will guide further to the next tower - where tourists can climb a further bridge (this time at a height of 15.5 m) or go down the path. The last stop is the third tower, designed on the hurdycję - a kind of wooden , roofed porch on the set of the semicircle .
Gate City -Straße polnischen Armee heißt Nysa und führt aus der Stadt in Richtung der Neiße . Im Jahre 1573 gegründet, und seine mächtigen Turm bewacht Lupinen . Im Jahr 1778 wurde das Tor zugemauert , aber schon im Jahre 1819 wurde es wiedereröffnet. Eine der interessantesten Sehenswürdigkeiten paczkowskich Holz , überdachte Galerie Gehweg mit Aussichtsplattformen und hurdycją auf der Krone der Mauer am Tor von Nysa ist .
Entwickelt Touristenroute rund um die Wände gemessen etwa 77 Metern. Der Hauptwanderwegführt zu der Höhe von mehr als 7 Meter , die Fahrbahn Weg mit einer Breite von fast 1,5 Metern auf dem Niveau des ersten Turms angebracht ist , haben die Besucher die Möglichkeit, die Holztreppe auf die Veranda Schießen auf einer Höhe von 13,5 m Galerie geben wird weiter zu führen zum nächsten Turm - wo die Touristen eine weitere Brücke (diesmal in einer Höhe von 15,5 m) klettern oder gehen den Weg hinunter . Die letzte Station ist der dritte Turm , auf dem hurdycję entwickelt - eine Art hölzerne , überdachte Veranda auf dem Set des Halbkreises .
Paczków - Kościół Parafialny p.w. św. Jana Ewangelisty
Monumentalny kościół góruje ponad miastem i zwraca uwagę potężną wieżą i charakterystycznym wykończeniem dachu w formie tzw. „jaskółczych ogonów“. Ta potężna budowla uchodzi za najsłynniejszy kościół warowny w Europie Środkowej i książkowy przykład gotyckiej architektury sakralnej.
Kościół, jak głosi tradycja, zbudowano w miejscu rozebranej drewnianej świątyni. Budowę rozpoczęto w 1350 roku (trwała ok. 30 lat), a jej promotorem był najprawdopodobniej biskup Przecław z Pogorzeli, panujący w latach 1341-1376.
Obecny kształt kościoła jest wynikiem przekształceń w stylu renesansowym, barokowym i neogotyckim. W XV wieku do prezbiterium od południa dobudowano dwuprzęsłową kaplicę pw. Najświętszej Marii Panny. Wieża, częściowo rozebrana w 1429, została odbudowana w 1462 r. Wówczas utworzono również jej górną kondygnację.
W XVI wieku, w obawie przed tureckimi najazdami, kościół przebudowano i ufortyfikowano, nadając mu funkcje obronne - przekształcono dachy i dobudowano mury tarczowe zakończone attyką. W południowej nawie postawiono okrągłą kamienną studnię, którą w XIX wieku zwieńczono żelazną nadbudową. Według podań, w studni tej - zwanej „tatarską” - mieszkańcy nie tylko czerpali wodę, ale również, w razie ataku wroga, mogli znaleźć w niej schronienie.
Wewnątrz świątyni zachowały się cenne zabytki rzeźby (m.in. dzieła dłuta Wita Stwosza), neogotycki ołtarz i XIX-wieczna ambona. Szczególną uwagę zwracają także sklepienia świątyni, które znakomicie ilustrują bogactwo gotyckich rozwiązań różnorodnych form i typów. Główną nawę przesklepiają formy gwiaździste, nawy boczne posiadają sklepienia trójpodporowe, a w prezbiterium występują rzadko spotykane na Śląsku sklepienia sieciowe. W jednej z kaplic znajduje się bardzo rzadki wariant sklepienia gwiaździstego. Przegląd ten uzupełniają także kolebkowo-krzyżowe sklepienia w kruchtach.
Bez ograniczeń - Marek Morawiec - Hagoka Band
Hagoka Bend - nagranie w TV Katowice