Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov
Věž pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit si zahrála hlavní roli v mnohých rekordních scénách. Podívejte se na pár z nich ... Máme otevřeno každý den od 9 do 17 hodin a těšíme se na vás.
s Donáty na cestách 2: Muzeum rekordů a kuriozit, Pelhřimov
nevíte kam na rodinný výlet? poradíme :)
Festival Pelhřimov – město rekordů 2017
Druhý víkend v červnu 2017 proběhl 27. ROČNÍK FESTIVALU REKORDŮ A KURIOZIT.
Tímto Vás zveme na příští, 28. ročník festivalu Pelhřimov – město rekordů, který se koná 8. a 9. června 2018!
...
V průběhu 27. festivalu Pelhřimov – město rekordů bylo do výsledkové listiny zapsáno 48 jednotlivých rekordů a kuriózních výkonů (největší kolekce funkčních hudebních nástrojů slepených ze sirek (11), vzdušná akrobacie na šálách s nejvíce předvedenými pády (6) v limitu 100 sekund, největší krejčovské nůžky v ČR (110 cm), nejrychlejší běh na štaflích (50 m za 2:30 min.), nejvíc lidí bez nohou (s protézou - 41), nejdelší bradka (156 cm), muž se ženou v nejmenším průhledném boxu … a také série 60 rekordů ve volnostylových fotbalově-artistických dovednostech MVDr. Jana Skorkovského.
Do Rekordmanské síně slávy byl uveden nejúspěšnější cyklista paralympijské historie Jiří Ježek (6 zlatých medailí), časopis Čtyřlístek (48 let nepřetržité tvorby) a při jedné z předfestivalových akcí i legendární běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová.
Festival se nesl v duchu příjemného setkávání rekordmanů s návštěvníky, i lidí různých generací. Těch, kteří se zúčastnili poprvé s těmi, kteří jsou už dlouhá léta ozdobou festivalu. Do expozic Muzea rekordů a kuriozit přibylo během festivalu hned několik pozoruhodných exponátů – např. největší bublifuk na světě (140,5 cm, 30 litrů mýdlového roztoku), nejmenší socha Praděda vyřezaná motorovou pilou (68 cm), u níž se autor a dřevosochař Jiří Halouzka podle vlastního vyjádření nadřel víc, než při vyřezávání sochy v životní velikosti …
Akce, probíhající pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka a starosty Pelhřimova – města rekordů Ing. Františka Kučery, navštívilo v několika programových blocích přibližně 11 tis. diváků, a proběhla podle předem stanoveného harmonogramu… a bez jakéhokoliv zranění rekordmanů. Uděleno bylo 13 výročních rekordmanských cen.
Více info: dobryden.cz/udalosti/festival-pelhrimov-mesto-rekordu
Festival Pelhřimov – město rekordů 2018
V průběhu 28. ročníku festivalu Pelhřimov – město rekordů bylo do výsledkové listiny zapsáno 54 jednotlivých rekordů a kuriózních výkonů (ohýbání ocelových tyčí, 24hodinový veslařský maraton, pití piva ve stoji na hlavě, největší háčkované srdce, žonglování s extra těžkými vrhačskými koulemi, nejvíc psích kavalírů na jednom místě, rekordy borců na cyklotrialových kolech, přeborníků ve footbagu…).
Do Rekordmanské síně slávy byl uveden loutkoherec Josef Borek, který dokázal při stovkách svých vystoupení v řadě zemí světa ztvárnit unikátním způsobem pomocí loutek – hudebníků – a „jejich nástrojů“ vrcholné skladby klasiků světové hudby (Mozart, Bach, Smetana, Paganini…).
Uděleno bylo 12 výročních rekordmanských cen (ocenění převzal např. autor nejslavnějšího kopu české fotbalové historie Antonín Panenka, mistr truhlář Pavel Svoboda, který vyrobil ze dřeva přesnou kopii legendárního motocyklu Jawa 250, či vytrvalostní plavkyně Abhejali Bernardová – čtvrtá žena v historii, která zdolala kanál La Manche, úžinu Gibraltar, kanál Catalina, Cugarský průliv, kanál Ka´iwi, Severní kanál i Cookův průliv). Pozoruhodným počinem byl rovněž návrat legendy v oboru fotbalového ovládání míčů a jiných předmětů - Jana Skorkovského, který navíc vytvořil dalších 94 rekordů, čímž završil neuvěřitelný počet 1515 rekordů během své kariéry (mnohé z nich jsou světové).
Festival se nesl v duchu příjemného setkávání lidí různých generací a také samotných rekordmanů s ostatními návštěvníky festivalu. Těch, kteří se zúčastnili poprvé, s těmi, kteří jsou už dlouhá léta ozdobami festivalu. Do expozic Muzea rekordů a kuriozit přibylo během festivalu hned několik pozoruhodných exponátů, vč. několika ukázek unikátních „psaných karikatur“, které v rámci festivalu nakreslil výtvarník Lubomír Vaněk (vytvořil tak mimochodem nový český rekord, neboť jich dokázal stvořit nejvíc za hodinu).
Festival, probíhající pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka a starosty Pelhřimova – města rekordů – Ing. Františka Kučery, navštívilo v několika programových blocích přibližně 10 tisíc diváků a z nich rovných 200 vstoupilo do Registru dárců kostní dřeně (podrobněji na konci výsledkové listiny.
Celá akce proběhla podle předem stanoveného harmonogramu a bez jakéhokoliv zranění rekordmanů.
#Českákniharekordů #AgenturaDobrýden
Dřevem zdobené šaty v Muzeu rekordů Pelhřimov
SPŠ a SOU Pelhřimov patří k dlouholetým spolupracovníkům Agentury Dobrý den. Na veletrhu Regiontour 2015 představili v expozici Muzea rekordů a kuriozit dřevem zdobené šaty i největší rámovou pilu v Čechách. Děkujeme za spolupráci ! Pokud se vám ukázka bude líbit, celý film najdete na facebooku Muzea rekordů a kuriozit. Přijeďte se do Pelhřimova podívat - v muzeu máme otevřeno každý den po celý rok.
KBELY TV - Za rekordy do Pelhřimova
15. dubna 2015 vyrazil kbelský klub seniorů na jeden z mnoha výletů, které pořádá za podpory radnice. Tentokrát se vypravili do Pelhřimova, konkrétně do tamního muzea rekordů a kuriozit. Výlet zakončili v Humpolci návštěvou pivovaru Bernard.
Hadi v České knize rekordů
Zasypán hady !
Šestimetrová krajta se vám obtáčí kolem krku. Následuje jí hroznýš královský a další tři krajty - hadi už dohromady váží půl tuny. Dovedete si to představit ? Jaromír JOO, principál Českého národního cirkusu JO-JOO, určitě jo. Vydržel pod nimi ležet víc než 11 minut a zapsal se tak do archivů celoročně otevřeného Muzea rekordů a kuriozit Pelhřimov. Jeho další neuvěřitelné kousky (např. hlavu strčenou do tlamy tygra) najdete i v novém vydání České knize rekordů.
28. říjen v Muzeu rekordů a kuriozit
Pelhřimovské Muzeum rekordů a kuriozit bude v souvislosti se státním svátkem vyzdobeno stovkami českých vlajek, které vytvářejí děti z místních škol. Pelhřimovští školáci se v minulosti již podíleli na vytvoření jiného vlajkového rekordu - 391 dětí ZŠ Na Pražské složilo z kartónových dílců o rozměrech 98 x 128 cm držených nad hlavou vlajku České republiky. Děti stály ve 23 sedmnáctičlenných řadách, rozměry takto sestavené vlajky byly 29,44 x 16,66 m a její plocha činila 490,47 m2. Rekordu bylo dosaženo za přispění agentury Dobrý den na Masarykově náměstí v Pelhřimově. A jak to vlastně s naší vlajkou bylo ještě před tím ? Historickou vlajkou Čech byla bíločervená bikolóra, podobně jako u sousedního Polska. Měla svou tradici v královském vojenském praporu, využívajícím barvy erbu Českého království. V dobách národního obrození začala ustupovat slovanské (fakticky ruské) trikolóře, která vychází z nizozemské vlajky. Po vyhlášení Československé republiky se v roce 1918 používala dvojbarevná bíločervená vlajka. Od roku 1919 bylo vytvořeno několik návrhů nové vlajky, ze kterých nejvíce kladných ohlasů sklidila horizontální bikolóra doplněná modrým klínem, který sahal do 1/3 vlajky. Jeho autorem byl státní úředník Jaroslav Kursa. Po úpravách byl klín prodloužen a sahá do 1/2 vlajky. Význam modrého klínu byl obvykle vykládán jako symbol Slovenska.Podoba vlajky byla vyhlášena 30. března 1920 a následně se stala oficiální vlajkou Československa na celou dobu jeho trvání až do roku 1992. V době svého vzniku byla jednou z prvních vlajek na světě používajících klín. V Protektorátu Čechy a Morava (1939-1945) platila vlajka se třemi horizontálními pruhy (vycházela z barev ústavy z roku 1920). Česká socialistická republika, vzniklá 1. ledna 1969 v rámci federalizace Československa, nikdy neměla vlastní ústavu, znak ani vlajku - pouze k ní mohla být přiřazována první část dvojdílné federální hymny a jednotlivé prvky z dalších federálních státních symbolů. Od 13. března 1990 do 31. prosince 1992 měla Česká republika dvojbarevnou bíločervenou vlajku, která však byla v praxi užívána jen velmi sporadicky. Po zániku federativního Československa převzala původní československou vlajku Česká republika. Tento krok však vedl tehdejšího slovenského premiéra Vladimíra Mečiara, aby nárokoval nespecifikované kompenzace pro Slovensko za užívání československé vlajky Českem. Státní symboly ČR byly následně upraveny zákonem a pro legitimizaci barev byla modrá barva interpretována jako barva Moravy, která pod ní v historii vystupovala na bojištích. Jak je vidět, naše vlajka to neměla jednoduché. Buďme na ni hrdí !
24. ročník festivalu rekordů a kuriozit v Pelhřimově byl zahájen
Další informace o programu najdete na i-vysocina.cz
Zoo Jihlava na festivalu Pelhřimov - město rekordů
Pelhřimovské Muzeum rekordů a kuriozit dlouhodobě spolupracuje s jihlavskou ZOO. Díky tomu se zvířátkový stánek objeví v sobotu 11.června na Masarykově náměstí v rámci programu festivalu Pelhřimov - město rekordů. Přijďte si k němu zasoutěžit a popovídat si o novinkách ze světa zvířat !
Do Pelhřimova se vrátil sovětský tank
Po letech 1945, 1968 a letech sedmdesátých se nad Pelhřimovem (naštěstí jen na chvilku) opět objeilí tank - a ne ledajaký. Model legendárního sovětského T34 sestavený v poměrně velkém poměru vytvořil pan Josef König z Plzně pro svého švagra, který býval na vojně tankistou.
Muzeum pražských pověstí a strašidel - 5.1.2014 - HD video
Strašidla z ateliéru
Lekce angličtiny 2015
Nebojte se tmy - Muzeum strašidel Plzeň
Martin Foox commercial.
Statue of Liberty Pelhřimov, Czech rep.
Popis
Jak Švejkovi chutná pelhřimovský Poutník
Pivovar Poutník nejen vaří vynikající pivo, ale též dlouhodobě spolupracuje s Agenturou Dobrý den. Jeho degustační výčep v expozici Muzea rekordů a kuriozit na veletrhu cestovního ruchu Regiontour v Brně bývá pravidelně v obležení příznivců kvalitního moku. Mrkněte, jak Poutník chutná i dobrému vojáku Švejkovi ! Pokud se vám ukázka bude líbit, celý film najdete na facebooku Muzea rekordů a kuriozit. A přijeďte se do Muzea rekordů podívat - máme otevřeno každý den po celý rok.
Pelhřimovská věž sv. Bartoloměje otevřela návštěvníkům své brány po setmění
Neobvyklý výhled na Pelhřimov v neobvyklém čase nabídla všem návštěvníkům věž sv. Bartoloměje v Pelhřimově. Ve čtrvtek 11. sprna si mohli všichni zájemci prohlédnout Pelhřimov z ochozu věže po setmění.
MAXI vlajka ČR - LIBEA s r o
V úterý 16. ledna 2018 zaevidovala Agentura Dobrý den Pelhřimov rekordní českou vlajku, která bude hlavním exponátem na stánku Muzea rekordů a kuriozit na veletrhu Regiontour 2018, který se koná 18. - 21. ledna v Brně.