Niezwykly Swiat - Iwonicz Zdrój - Pijalnia wód mineralnych
Iwonicz Zdrój położony jest w jednym z najpiękniejszych, najbardziej malowniczych zakątków województwa podkarpackiego. Charakterystycznym elementem miasta jest Pijalnia Wód Mineralnych położona w centrum uzdrowiska z wnętrzem stylizowanym na oranżerię. Znajduje się tutaj sklep firmowy własnych produktów leczniczych i
kosmetycznych Iwoniczanka oraz galeria sztuki.
Leonia- Apartamenty i Pokoje Gościnne - Iwonicz Zdrój - Poland
Save up to 25% with Smart Booking. Book it now:
Leonia- Apartamenty i Pokoje Gościnne hotel city: Iwonicz Zdrój - Country: Poland
Address: Aleja Słoneczna 10; zip code: 38-440
Leonia- Apartamenty i Pokoje Gościnne is a self-catering accommodation located in the spa town of Iwonicz-Zdrój. It is 150 metres from the promenade and a mineral water pump. Free WiFi available.
-- L'établissement Leonia- Apartamenty i Pokoje Gościnne vous propose un hébergement indépendant situé dans la ville thermale d'Iwonicz-Zdrój. Il vous place à 150 mètres de la promenade et d'une pompe à eau minérale.
-- El Leonia- Apartamenty i Pokoje Gościnne es un alojamiento independiente situado en la ciudad balneario de Iwonicz-Zdrój. Está a 150 metros del paseo y de una bomba de agua mineral. Además, la conexión WiFi es gratuita.
-- Die Unterkunft zur Selbstverpflegung Leonia- Apartamenty i Pokoje Gościnne begrüßt Sie im Kurort Iwonicz-Zdrój. Sie wohnen 150 m von der Promenade und einer Mineralwasserpumpe entfernt. WLAN nutzen Sie kostenfrei.
-- Ubicato nella città termale di Iwonicz-Zdrój, a 150 metri dal lungomare e da un rubinetto di acqua minerale, il Leonia- Apartamenty i Pokoje Gościnne offre sistemazioni a ristorazione indipendente con la connessione WiFi gratuita.
-- Leonia- Apartamenty i Pokoje Gościnne自助式民宿位于伊沃尼奇-兹德鲁伊(Iwonicz-Zdrój)温泉镇内,距离长廊和矿泉水泵有150米,提供免费WiFi。 客房和公寓均设有带淋浴的浴室、电视以及电热水壶。公寓设有冰箱、用餐区和微波炉。 Leonia- Apartamenty i Pokoje Gościnne民宿可应要求提供儿童玩具蓝。民宿设有免费内部公共停车场,距离安全停车场有50米。大楼内设有杂货店和糖果店。 民宿距离Bałucianka Ski...
-- Obiekt ten położony w miejscowości uzdrowiskowej Iwonicz-Zdrój i oferuje zakwaterowanie w pokojach i apartamentach z własnym wyżywieniem. Odległość od promenady i pijalni wód mineralnych wynosi 150 metrów. Obiekt zapewnia bezpłatne WiFi.
-- Апартаменты с собственной кухней Leonia- Apartamenty i Pokoje Gościnne находятся в курортном городе Ивонич-Здруй. Расстояние до набережной и скважины минеральной воды составляет 150 метров. Предоставляется бесплатный WiFi.
--
Spacer do Bełkotki i Excelsioru w Iwoniczu Zdroju 2018
Hotel Glorietta Iwonicz Zdrój
ładny, przyjemny hotelik
Wysowa Zdrój, pijalnia wód mineralnych, dumni z naszych saszetki.
Narazie pozdrowien nie ma ale wszystko spisuje :)
Jezeli chcecie konkurs to pod filmem z gazetką lego musi byc 100 like
Nasz najstarszy film i cos na ochłode :)
wdorzeczuwisloka.pl - Pijalnia wód mineralnych w Rymanowie Zdroju
wdorzeczuwisloka.pl - Pijalnia wód mineralnych w Rymanowie Zdroju
Park Solankowy w Inowrocławiu - Pijalnia wód mineralnych z palmiarnią „Inowrocławianka”
Inowrocław - Pijalnia wód mineralnych z palmiarnią
„Inowrocławianka”
W parku Solankowym, pomiędzy Ogrodami Papieskimi a tężnią wybudowano nowoczesny pawilon zawierający w swym wnętrzu pijalnię wód mineralnych, niedużą palmiarnię i coś w rodzaju mini-muzeum z dwoma pomieszczeniami urządzonymi na wzór kujawskiej chaty. Obiekt oddano do użytku 25 kwietnia 2013 r. Wstęp do jedynej na razie w woj. kujawsko-pomorskim palmiarni jest wprawdzie płatny, ale kwota jest naprawdę symboliczna (2 zł bilet normalny, 1 zł ulgowy). W cenę biletu wliczona jest degustacja inowrocławskich wód mineralnych a poza tym jego zakup upoważnia do nieograniczonej w ciągu doby ilości wejść i pobytów wśród egzotycznej roślinności . Pobyt w pijalni „Inowrocławianka” oraz zwiedzanie wnętrz chaty kujawskiej jest bezpłatny.
Przestronne, nowoczesne wnętrze otwiera się na park zdrojowy dosłownie i w przenośni. Dosłownie – ponieważ pijalnia posiada zadaszony, podparty arkadą taras ze stolikami i leżakami, a w przenośni – ponieważ wnętrze doświetlono olbrzymimi, witrynowymi oknami, przez które podziwiać można parkowe alejki i… wiewiórki. Budynek jest doskonale przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
W pijalni znajduje się kawiarnia. Tutaj także zasiadła na ławeczce pod wodną ścianą symboliczna Teściowa. To podobno jedyny taki pomnik w kraju, nic więc dziwnego, że każdy chętnie się przy nim fotografuje.
Oprócz kawiarni znajdziemy tu jeszcze ujęcie wydobywanej z miejscowych źródeł wody mineralnej. Bogata w chlorki, jodki, magnez, wapń i sód „Inowrocławianka” uzupełni niedobór elektrolitów (polecana zwłaszcza sportowcom), a lecznicza „Jadwiga” pobudzi działanie wątroby i trzustki oraz zwiększy wydzielanie soku żołądkowego. Obie (zwłaszcza ta druga) mają specyficzny smak, ale czegóż się nie robi dla zdrowia i urody?..
---------------------------
Informacje ze strony:
~~~~~~~~~~~~~~
muzyka: Real World Silent Partner - You Tube Audio Library
~~~~~~~~~~~~~~~~
„Nowa pijalnia wód mineralnych otwarta 16 marca 2015 r. w Starych Łazienkach Mineralnych
„Nowa pijalnia wód mineralnych otwarta 16 marca 2015 r. w Starych Łazienkach Mineralnych dobrze spełnia swoją rolę wtedy gdy Pijalnia Główna zamieniana jest na centrum kongresowe czy centrum kultury” - opowiada Jarosław Wilk Prezes Uzdrowiska Krynica Żegiestów.
Tourism Poland: Mineral Water Pump House in Szczawno Zdrój, Poland
Discover the Mineral Water Pump House (Pijalnia Wód Mineralnych) in Szczawno Zdrój, Poland with Marta Keller.
Pensjonat Mirarosa - Krynica-Zdrój meteor24.pl
SZCZEGÓŁY O OBIEKCIE:
Przedstawiamy krótką prezentację Pensjonat Mirarosa. Obiekt zlokalizowany jest w Krynicy-Zdroju - (ul. Jastrzębia). Krynica-Zdrój sprawdzone noclegi, szczegółowe ceny, telefon, formularz kontaktowy, opinie ! Zachęcamy do odwiedzenia naszego kanału, prezentujemy tam informacje o najlepszych obiektach noclegowych w Polsce. Oferta Krynicy-Zdroju - pokój gościnny
Ciechocinek - Spacer po mieście
Ciechocinek jest jednym z najstarszych i najbardziej cenionych uzdrowisk polskich,
o unikatowych właściwościach leczniczych i walorach przyrodniczych i turystycznych,
bogatej przeszłości historycznej i tradycjach przemysłu solnego.
Położenie tego znanego kurortu w niewielkiej odległości od Torunia, a także jego
sąsiednie atrakcyjne miejscowości czynią z tych okolic ciekawe turystycznie miejsce,
w którym do poznania i zobaczenia jest niemało.
Wyprawa z Torunia jest więc łatwa i nie trwa zbyt długo.
Ciechocinek posiada rozplanowanie i zabudowę typowo uzdrowiskową.
Ośrodkiem jest czworoboczny plac w pobliżu dworca kolejowego i prowadzące
na wschód równoległe aleje, przy których są luźne zgrupowania zabudowań
zdrojowych, łazienek oraz parki. Na północ od dworca znajduje się Park Tężniowy
z zespołem trzech unikatowych tężni solankowych, pomnikiem Stanisława Staszica
z 1961 roku i urządzeniami sportowymi (m.in. baseny termosolankowe z 1932 roku).
Na północny-wschód od tężni (na terenie dawnego Górnego Słońska) funkcjonuje
Warzelnia Soli. Warty zwiedzenia jest Park Zdrojowy z 1875 roku z muszlą koncertową,
pijalnią wód mineralnych oraz licznymi fontannami (m.in. fontanna Jaś i Małgosia
z 1926 roku), a także w południowej części miasta Park Sosnowy.
W Ciechocinku leczone są choroby układu krążenia, narządów ruchu,
układu oddechowego, neurologiczne i reumatyczne. W leczeniu stosuje
się cieplice solankowe, jodobromowe i siarkowe oraz borowinę.
---------------------------
Informacje ze strony:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
muzyka: Stale Mate Jingle Punks - You Tube Audio Library
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Słotwiny Arena Wieża Widokowa - Krynica Zdrój, Pierwsza w Polsce
Niezwykła drewniana konstrukcja Wieży o wysokości 49,5 metra znajduje się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m) wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Do Wieży prowadzi specjalnie skonstruowana „drewniana ścieżka” wznosząca się stopniowo do góry, podpierana przez 18 wież wsporczych i 87 słupów. Przy projektowaniu ścieżki pierwszy raz w Europie zastosowano w dwóch miejscach system piętrowej ścieżki. Dzięki zastosowaniu wyjątkowego drewna z robinii akacjowej, zwanej potocznie akacją, inżynierowie stworzyli solidną konstrukcję spełniającą zarówno standardy bezpieczeństwa, jak i gwarantującą walory estetyczne. Umiejscowienie trasy w koronach drzew niewątpliwie potęguje doznania związane z podziwianiem walorów krajobrazowych okolicy. Łączna długość ścieżki wynosi 1030 metrów. Na trasie zwiedzający mogą bliżej poznać okoliczną przyrodę oraz historię regionu, dzięki specjalnym instalacjom edukacyjnym.
Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych jest mierząca 60 metrów długości zjeżdżalnia. Na Wieżę można się dostać nowoczesną, 6 osobową kolejką krzesełkową Doppelmayr, wyposażoną w osłony przeciwwiatrowe lub wejść spacerem utwardzoną, widokową drogą. Do wieży prowadzi ścieżka w koronach drzew. Konstrukcja powstała wśród pięknego drzewostanu, na który składają się dorodne i wyjątkowe drzewa, takie jak: buki, jodły oraz świerki. Ten wyjątkowy projekt jest pierwszym tego typu w Polsce i w Europie, i ma szansę stać się jedną z głównych atrakcji regionu. To najwyższa drewniana wieża widokowa, zaprojektowana i wykonana przez polskich konstruktorów, architektów i cieśli.
Spacerkiem po Ciechocinku.
Ciechocinek jest miastem o charakterze uzdrowiskowym. W mieście praktycznie nie ma przemysłu, znajdują się tu m.in. szpitale uzdrowiskowe, sanatoria, prewentorium, ośrodki wypoczynkowe (wczasowo-turystyczne), zakłady przyrodolecznicze, pijalnia wód mineralnych, hotele, restauracje, warzelnia soli. Część uzdrowiskowa bogata jest w zieleń parków, skwerów, kwietników i dywanów kwiatowych. Co roku przyjeżdża wielu kuracjuszy i turystów (52 tys. w 1980 r., 85 tys. w 1987 r.). Podstawą rozwoju są wody lecznicze: chlorkowo-sodowe, bromkowe, jodkowe, żelaziste, borowe, które pochodzą z licznych na tym terenie źródeł solankowych. Leczy się tutaj choroby narządów ruchu, reumatyczne, ortopedyczno-urazowe, kobiece, układu oddechowego, nerwowego i krążenia. W tym celu stosuje się wiele zabiegów m.in. kąpiele solankowe, jodobromowe, siarkowe, zawijania borowinowe, balneoterapie (fizykoterapia, inhalacja, irygacja, klimatoterapia, kuracja pitna), gimnastykę i masaże.
Dzięki bogactwu naturalnemu Ciechocinek stał się jedną z bardziej znanych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce i Europie. Obecnie w mieście znajduje się kilkanaście zakładów lecznictwa uzdrowiskowego. Przykładem sanatorium uzdrowiskowego z własną bazą zabiegową, w której wykorzystuje się surowce naturalne jest Sanatorium ZNP.
W północnej części uzdrowiska znajduje się Park Zdrojowy, założony w latach 1875–1876 w stylu krajobrazowym z licznymi gatunkami drzew i krzewów (także egzotycznymi) jego projektantem i twórcą był Hipolit Cybulski. W parku rosną m.in. kłęk kanadyjski, korkowiec amurski, miłorząb dwuklapowy. Ciechocinek posiada również oryginalny rezerwat florystyczny – stanowisko słonorośli (m.in. soliród zielny, mlecznik nadmorski, aster solny) ujęte od 1962 roku w 1,88 ha rezerwatu Ciechocinek w pobliżu tężni III.
W okolicach Ciechocinka, ze względu na potrzebę ochrony jego specyficznego mikroklimatu, stworzono Obszar Chronionego Krajobrazu Niziny Ciechocińskiej o powierzchni 36814 ha.
Miasteczko ze Źródlaną Wodą
Manitou Springs - miasteczko w Colorado ze źródlaną wodą. Coś w stylu polskich pijalni wód.
Pijalnia Główna w Krynicy-Zdroju
Pijalnia Główna w Krynicy – pijalnia wód mineralnych zlokalizowana w Krynicy-Zdroju, w centrum miasta, przy Bulwarach Dietla (powszechnie zwanych Krynickim deptakiem). Obiekt został oddany do użytku w 1971 w stylu modernizmu.
W pijalni serwowane są takie wody jak: Jan, Słotwinka, Tadeusz, Zdrój Główny, Zuber. Szczególnie ta ostatnia z wód cieszy się dużą sławą ze względu na swój charakterystyczny smak.
Ponadto w pijalni, której łączna powierzchnia wynosi 4540 m², znajduje się kameralna sala widowiskowa (odbywają się w niej liczne koncerty oraz przedstawienia), ogród zimowy.
Kontrast między egzotyczną roślinnością a aurą na zewnątrz szczególnie widoczny jest w zimie, kiedy w pijalni można przechadzać się między palmami.
Pijalnia jest otwarta codziennie w godzinach 10:00 – 18:00.
Od połowy 2013 roku trwał remont (gruntowna modernizacja) Pijalni. Uroczyste otwarcie zmodernizowanej już Pijalni Głównej nastąpiło 3 października 2014 roku podczas XXIII Kongresu Uzdrowisk Polskich. Uroczystego otwarcia dokonał Marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa oraz Prezes UKŻ S.A.
Subskrybuj na YouTube:
Facebook
Twitter
Instagram
Endomondo
Website - Grzegorz Chudzik
Źródło: własne
Muzyka: Licencja Creative Commons (CC)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
Muzykę pobrano za zgodą autora z: (warunki korzystania )
Prawa autorskie osobiste i majątkowe dotyczące tego filmu należą autora. Film jest udostępniany do odtwarzania na podstawie umowy licencyjnej z YouTube. Z chwilą wykasowania materiału z portalu umowa licencyjna traci ważność i zabronione jest rozpowszechnianie, kopiowanie i dalsze udostępnianie materiału.
Materiał opublikowany zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Materiał pełni funkcję wyjaśniającą i pomocniczą.
Pijalnia wody w Ustroniu 21.07.2011
Pijalnia wody w Ustroniu 21.07.2011
Kremy do twarzy Iwoniczanka
Krem nawilżający:
Krem przeciwzmarszczkowy:
Facebook:
Instagram:
Blog:
Uzdrowisko Świeradów Zdrój - Polska Grupa Uzdrowisk
Świeradów-Zdrój jest malowniczo położonym miasteczkiem w sercu Gór Izerskich na wysokościach 450 - 650 m n.p.m. Już w 1572 roku w księgach śląskiego lekarza Leonarda Thunnessera znalazł się opis źródeł wód mineralnych. W 1739 roku specjalistyczna komisja hrabiego Schaffgotscha naukowo potwierdziła lecznicze działanie wód z okolicznych źródeł. O skuteczności tutejszego leczenia decydują przede wszystkim dobroczynne wody lecznicze i wysokiej, jakości borowina oraz świerk.
Uzdrowisko swój urokliwy charakter zawdzięcza stylowej zabudowie i ładnemu parkowi. Dom Zdrojowy z charakterystyczną wieżyczką mieści największą Sudetach halę spacerową z pijalnią wód mineralnych. Wiele uroku dodają też miasteczku zabytkowe wille i pensjonaty. Dzisiaj Świeradów Zdrój należy do najbardziej znanych polskich uzdrowisk. Kuracjuszy przyciąga tu malownicze usytuowanie miejscowości na łagodnych górskich stokach oraz wyjątkowy, uzdrawiający, śródgórski klimat. Otaczające miasto Góry Izerskie są znakomite do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i narciarskiej. Świeradów Zdrój, położony nieopodal granicy jest również doskonałą bazą wypadową do Czech i Niemiec.
Oferta lecznicza
Najcenniejszym skarbem Świeradowa Zdroju są borowina, świerk i czerpane z Gór Izerskich wody mineralne, które bogate są w żelazo, fluor, magnez i radon. To dzięki ich odmładzającemu działaniu kurort zyskał miano Doliny Młodości. Radon wpływa korzystnie na przemiany komórkowe, procesy enzymatyczne, wzmacnia naczynia krwionośne, tkankę nerwową, obniża nadciśnienie tętnicze. Ponadto przyspiesza także procesy regeneracyjne w tkance organicznej oraz działa leczniczo na skórę, szkielet i mięśnie. Kąpiele radonowe zalecane są osobom ze schorzeniami reumatycznymi, narządu ruchu oraz układu oddechowego. Zabiegi radonowe mają również pozytywne działanie w chorobach ginekologicznych, m.in. łagodzą objawy okresu przekwitania u kobiet i powodują wzrost poziomu testosteronu u mężczyzn. Innymi cennymi walorami uzdrowiska Świeradów Zdrój są borowina i świerk. Świerk wykorzystywany jest w leczeniu schorzeń układu oddechowego. Borowina używana jest do leczniczych kąpieli u pacjentów cierpiących na zwyrodnieniowe zapalenie stawów i chrząstek stawowych. W Uzdrowisku leczone są głównie schorzenia narządu ruchu, reumatologiczne, neurologiczne, miażdżyca tętnic obwodowych, nadciśnienie tętnicze oraz choroby układu oddechowego. Wszystkie zabiegi wykonują wysokokwalifikowani rehabilitanci i fizjoterapeuci. Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa Sp. z o.o. – Grupa PGU jest jedynym podmiotem leczniczym na terenie miasta Świeradowa Zdroju, który posiada wyłączną koncesję na wydobycie i eksploatację wód leczniczych ze złóż w Świeradowie i Czerniawie oraz jednym z dwóch uzdrowisk w Polsce oferującym zabiegi lecznicze na bazie radonu na tak dużą skalę. Jest również jednym z dwudziestu uzdrowisk radonowych w Europie. Wody ze świeradowskich źródeł posiadają poziom radonu zgodny z polską normą wymaganą przy realizacji zabiegów leczniczych.
Uzdrowisko Iwonicz S.A. część 1/2
WYCIECZKOWO: Nasza rodzinka w Iwoniczu Zdroju
Witamy Was cieplutko i zapraszamy na krótką relację z naszego spacerku po Iwoniczu Zdroju :)
Pozdrawiamy cieplutko!
W wolnej chwili zapraszam na mojego:
bloga: marigoldpl.blogspot.co.uk
Facebooka: