Przystań w Starym Porcie Poznań - 27 wrzesień 2015 roku.
Film nakręcono rankiem 27 września 2015 roku. Wieczorem poprzedniego dnia odbyła się wieczorna parada z lampionami na rzece Warcie, zamykająca sezon wodniacki na Przystani w Starym Porcie Poznań.
Nowy sezon nad Wartą w Poznaniu
Koncerty, warsztaty, pokazy filmowe, spotkania z ciekawymi ludźmi - nadchodzący sezon nad Wartą zapowiada się bardzo ciekawie. Od 1 czerwca działają plaże miejskie. Poznaniacy mogą wypożyczyć kajak i motorówkę oraz wypocząć w Przystani w Starym Porcie. Nad rzeką otwarto też wiele punktów gastronomicznych z dodatkową ofertą rekreacyjną.
Tramwaj wodny - Dni Twierdzy Poznań 2014
Film z wyprawy Tramwajem Wodnym przez Poznań, w ramach wodnych atrakcji podczas II Dni Twierdzy Poznań 2 sierpnia 2014 roku.
Nagranie zarejestrowano na odcinku między 240,200 kilometrem a 242,350 kilometrem szlaku śródlądowej drogi wodnej.
Marszruta: Szeląg - Przystań w Starym Porcie Poznań.
Po drodze mijane:
Lewy brzeg (na filmie po prawej):
- Posterunek Nadzoru Wodnego i dawny port przeładunkowy na Szelągu
- Dawne stanowisko do cumowania barek przy wysokiej wodzie i znaki nawigacyjne.
- Park Szelągowski
Prawy brzeg (na filmie po lewej):
- wejście do dawnego portu węglowego
Prawy brzeg (na filmie po prawej):
- ujęcie wody do elektrociepłowni u stóp wschodniego przyczółka Wielkiej Śluzy i Fortu Roon,
Lewy brzeg (na filmie po prawej):
- zachodni przyczółek Wielkiej Śluzy z XIX wieku związanej z fortyfikacjami Fortu Winiary (uwaga próg podwodny),
- most kolejowy przy stacji Tama Garbarska (zwężenie szlaku do 11,5 metra, pod mostem płytko),
Lewy brzeg (na filmie po prawej):
- Zabytkowe nabrzeże Starego Portu Poznań.
- Przystań w Starym Porcie Poznań.
Budowa zaplecza przystani jachtowej: trwają prace wykończeniowe
Coraz bliżej końca budowy nowoczesnego zaplecza przystani jachtowej nad Wartą. W Starym Porcie, który od zachodu ograniczony jest murem oporowym wzdłuż ul. Szyperskiej, od północy i wschodu - korytem rzeki Warty, a od południa - ul. E. Estkowskiego, trwają prace wykończeniowe budynku zaprojektowanego w formie stalowego kontenera.
Trwa montaż urządzeń sanitarnych, podłóg i drzwi. Zamontowano konstrukcję stalową schodów, które prowadzić będą na taras zlokalizowany na dachu obiektu. Podłoga przyszłego tarasu jest zabudowywana deskami kompozytowymi. Przed wykonawcą jeszcze montaż ozdobnych szprosów i balustrad oraz budowa zjazdu prowadzącego do obiektu z ul. Estkowskiego.
Budynek będzie składał się z części socjalno-sanitarnej oraz zaplecza gastronomicznego, między którymi zapewniona zostanie łatwa komunikacja. Z części socjalno-sanitarnej (pryszniców, toalet i pralni) będą mogły korzystać osoby cumujące w przystani jachtowej, również osoby z niepełnosprawnościami.
W części gastronomicznej użytkownicy przystani będą mogli zjeść posiłek, kupić napoje oraz uzupełnić zapasy na dalszą podróż po rzece. Zaplecze gastronomiczne będzie dostępne również dla osób z zewnątrz, które zechcą spędzić wolny czas w centrum miasta.
Zakończenie całości prac budowlanych związanych z budową zaplecza przewidziano na koniec września.
W drugiej połowie roku zakończą się prace projektowe przy całorocznej przystani jachtowej na Warcie, która docelowo ma być centralnym miejscem postoju statków w Poznaniu na śródlądowej drodze wodnej. Wyposażona w dostęp do wody pitnej i energii elektrycznej, monitoring oraz oświetlenie, zapewni odbiór ścieków i nieczystości stałych od żeglujących. Ma dysponować miejscami dla 80 jednostek pływających i 5 dla służb ratunkowych. Komunikacja z lądem odbywać się będzie co najmniej dwoma trapami.
W tym samym czasie będzie gotowy projekt przystani nurtowej, która ma powstać na wysokości Czartorii. Przeznaczona będzie m.in. dla barek kawiarnianych. Będzie miała 100 m długości, w tym 75 m linii cumowania. Maksymalne zanurzenie cumujących w tym miejscu statków wynosić będzie 1,4 m.
Parada Żaglowców na Motławie. Baltic Sail Gdańsk 2019 - cz.2
Baltic Sail to międzynarodowe porozumienie podpisane przez miasta regionu Morza Bałtyckiego zainicjowane przez niemiecki port Rostok w 1996 roku. Celem jego pomysłodawców było i jest promowanie morskiego dziedzictwa europejskiego regionu Morza Bałtyckiego oraz wspieranie tradycyjnej żeglugi bałtyckiej od portu do portu.
Obecnie do Baltic Sail należą: Gdańsk, Kłajpeda, Rostock, Karlskrona, Nysted, Ryga, Szczecin. W tym roku po raz kolejny w portach zrzeszonych w Baltic Sail odbędą się żeglarskie święta, przybliżające ich mieszkańcom i turystom, tradycje marynistyczne regionu Morza Bałtyckiego.
Zlot tradycyjnie już jest otwarty dla wszystkich jednostek pływających, a więc także dla jachtów turystycznych, kutrów i motorówek. Celem imprezy jest integracja środowisk żeglarskich i propagowanie marynistycznego dziedzictwa Gdańska. Zlot jest dla żeglarzy okazją do poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach, zdobycia kolejnych doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów. Baltic Sail to także wyjątkowa promocja Gdańska, zatem miasto starannie przygotowuje się do tego wydarzenia. Zlot zaplanowano w taki sposób, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Środowisko żeglarskie ma okazję zaprezentować się mieszkańcom i turystom, a ci mają szansę przeżyć niezwykłą morską przygodę. Wszystkie żaglowce cumujące u nabrzeża Motławy przy Targu Rybnym zostają udostępnione każdemu, kto chciałby zapoznać się z ich historią i zwyczajami panującymi na morzu. Baltic Sail Gdańsk to także niepowtarzalna okazja do wzięcia udziału w rejsach po Zatoce Gdańskiej na jednym z żaglowców biorących udział w zlocie.
Gdańsk, który posiada wielowiekową tradycję morską, jest doskonałym miejscem dla tego typu imprez. Wszystkie jachty przybywające na Zlot z całej Polski i Europy cumują w marinie, w samym centrum miasta, przy ulicy Szafarnia. Z każdym rokiem gdańska marina gości coraz więcej jednostek, które doskonale wkomponowują się w architektoniczny obraz Starego Gdańska.
Parada Żaglowców na Motławie. Baltic Sail Gdańsk 7 lipca 2019
Jak to się zaczęło… Pierwszy zlot żaglowców w Gdańsku we wspomnieniach p. Andrzeja Radomskiego
1000-lecie Gdańska obchodzone w 1997 roku zapoczątkowało zloty żeglarskie w Gdańsku. Decyzją Zarządu Miasta, w samym jego sercu, pomiędzy wyspą Ołowianka a Wyspą Spichrzów, wybudowano Gdańską Marinę. 20 czerwca 1997 roku nowa przystań jachtowa przy ulicy Szafarnia wraz z zapleczem socjalnym dla żeglarzy przy Targu Rybnym, były gotowe na przyjęcie gości. Budowę Mariny rozpoczęto już rok wcześniej. Wiadomo było, że duża część gości przybywających na obchody 1000-lecia do grodu nad Motławą, planowała podróż drogą wodną. Spodziewano się gości także z zagranicy. Wielu żeglarzy polonijnych zdecydowało się na przyjazd do Gdańska własnymi jachtami, nawet z USA.
Oprócz żeglarzy i jachtów, których miała przyjąć nowo wybudowana Marina, szykowano też nabrzeża przy Targu Rybnym. Największym problemem organizatorów od strony morskiej było przybycie siedmiu wielkich żaglowców, które prosto do Gdańska miały napłynąć z kończącego się w Goteborgu oficjalnego Zlotu Wielkich Żaglowców – The Cutty Sark Tall Ship’s Races. Ostatecznie żaglowce z „Darem Młodzieży” na czele zacumowały przy Westerplatte.
Pierwszy zlot żaglowców „Sail Gdańsk”, który odbył się w roku obchodów 1000-lecia Gdańska, zakończył się olbrzymim sukcesem, zarówno od strony organizacyjnej, jak również z powodu licznych atrakcji dla mieszkańców oraz turystów. I chociaż Gdańska Marina pękała w szwach, a przy nabrzeżach jachty cumowały burta w burtę, to nie było nikogo, kto by nie wspominał tych wspaniałych sierpniowych dni 1997 roku z łezką w oku. Włodarze Miasta, zachęceni powodzeniem zlotu żaglowców, postanowili że przyszedł czas na morski Gdańsk, planując tym samym wydarzenie promujące dawne bogate dzieje Miasta, nawiązujące do jego bogactwa, kultury i wielowiekowej historii, zakorzenionej w tradycjach morskich. Jeszcze w tym samym roku Władze Miasta podpisały umowę na organizację Regat Wielkich Żaglowców The Cutty Sark Tall Ship’ Races w Gdańsku w lipcu 2000 roku oraz zawarły porozumienie w sprawie organizacji festiwalu morskiego pod nazwą BALTIC SAIL GDAŃSK (wraz z Karlskroną, Helsingorem i Rostokiem ).
Definicje:
Regaty Wielkich Żaglowców The Cutty Sark Tall Ship’s Races – ich organizatorem jest ISTA (International Sail Training Association) z siedzibą w Gosport w Anglii. Są to regaty organizowane od 1956 r., zaś pierwszy raz w Polsce odbyły się w Gdyni w 1974 r. Dzisiaj noszą nazwę „The Tall Ships Races”.
Festiwal Morski BALTIC SAIL (SAIL GDAŃSK) – organizowany każdego roku przez Miasta Bałtyckie od 1997r. w wyniku porozumienia podpisanego przez władze miast: Rostoku, Karlskrony, Gdańska i Helsingoru. / obecnie są to: Karlskrona (SWE), Klaipeda (LT), Nysted (DK) Rostok (D), RIGA (LV), Szczecin (PL) i Gdańsk (PL).
Parada Żaglowców na Motławie. Baltic Sail Gdańsk 2019 - cz.1
Baltic Sail to międzynarodowe porozumienie podpisane przez miasta regionu Morza Bałtyckiego zainicjowane przez niemiecki port Rostok w 1996 roku. Celem jego pomysłodawców było i jest promowanie morskiego dziedzictwa europejskiego regionu Morza Bałtyckiego oraz wspieranie tradycyjnej żeglugi bałtyckiej od portu do portu.
Obecnie do Baltic Sail należą: Gdańsk, Kłajpeda, Rostock, Karlskrona, Nysted, Ryga, Szczecin. W tym roku po raz kolejny w portach zrzeszonych w Baltic Sail odbędą się żeglarskie święta, przybliżające ich mieszkańcom i turystom, tradycje marynistyczne regionu Morza Bałtyckiego.
Zlot tradycyjnie już jest otwarty dla wszystkich jednostek pływających, a więc także dla jachtów turystycznych, kutrów i motorówek. Celem imprezy jest integracja środowisk żeglarskich i propagowanie marynistycznego dziedzictwa Gdańska. Zlot jest dla żeglarzy okazją do poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach, zdobycia kolejnych doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów. Baltic Sail to także wyjątkowa promocja Gdańska, zatem miasto starannie przygotowuje się do tego wydarzenia. Zlot zaplanowano w taki sposób, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Środowisko żeglarskie ma okazję zaprezentować się mieszkańcom i turystom, a ci mają szansę przeżyć niezwykłą morską przygodę. Wszystkie żaglowce cumujące u nabrzeża Motławy przy Targu Rybnym zostają udostępnione każdemu, kto chciałby zapoznać się z ich historią i zwyczajami panującymi na morzu. Baltic Sail Gdańsk to także niepowtarzalna okazja do wzięcia udziału w rejsach po Zatoce Gdańskiej na jednym z żaglowców biorących udział w zlocie.
Gdańsk, który posiada wielowiekową tradycję morską, jest doskonałym miejscem dla tego typu imprez. Wszystkie jachty przybywające na Zlot z całej Polski i Europy cumują w marinie, w samym centrum miasta, przy ulicy Szafarnia. Z każdym rokiem gdańska marina gości coraz więcej jednostek, które doskonale wkomponowują się w architektoniczny obraz Starego Gdańska.
Parada Żaglowców na Motławie. Baltic Sail Gdańsk 7 lipca 2019
Jak to się zaczęło… Pierwszy zlot żaglowców w Gdańsku we wspomnieniach p. Andrzeja Radomskiego
1000-lecie Gdańska obchodzone w 1997 roku zapoczątkowało zloty żeglarskie w Gdańsku. Decyzją Zarządu Miasta, w samym jego sercu, pomiędzy wyspą Ołowianka a Wyspą Spichrzów, wybudowano Gdańską Marinę. 20 czerwca 1997 roku nowa przystań jachtowa przy ulicy Szafarnia wraz z zapleczem socjalnym dla żeglarzy przy Targu Rybnym, były gotowe na przyjęcie gości. Budowę Mariny rozpoczęto już rok wcześniej. Wiadomo było, że duża część gości przybywających na obchody 1000-lecia do grodu nad Motławą, planowała podróż drogą wodną. Spodziewano się gości także z zagranicy. Wielu żeglarzy polonijnych zdecydowało się na przyjazd do Gdańska własnymi jachtami, nawet z USA.
Oprócz żeglarzy i jachtów, których miała przyjąć nowo wybudowana Marina, szykowano też nabrzeża przy Targu Rybnym. Największym problemem organizatorów od strony morskiej było przybycie siedmiu wielkich żaglowców, które prosto do Gdańska miały napłynąć z kończącego się w Goteborgu oficjalnego Zlotu Wielkich Żaglowców – The Cutty Sark Tall Ship’s Races. Ostatecznie żaglowce z „Darem Młodzieży” na czele zacumowały przy Westerplatte.
Pierwszy zlot żaglowców „Sail Gdańsk”, który odbył się w roku obchodów 1000-lecia Gdańska, zakończył się olbrzymim sukcesem, zarówno od strony organizacyjnej, jak również z powodu licznych atrakcji dla mieszkańców oraz turystów. I chociaż Gdańska Marina pękała w szwach, a przy nabrzeżach jachty cumowały burta w burtę, to nie było nikogo, kto by nie wspominał tych wspaniałych sierpniowych dni 1997 roku z łezką w oku. Włodarze Miasta, zachęceni powodzeniem zlotu żaglowców, postanowili że przyszedł czas na morski Gdańsk, planując tym samym wydarzenie promujące dawne bogate dzieje Miasta, nawiązujące do jego bogactwa, kultury i wielowiekowej historii, zakorzenionej w tradycjach morskich. Jeszcze w tym samym roku Władze Miasta podpisały umowę na organizację Regat Wielkich Żaglowców The Cutty Sark Tall Ship’ Races w Gdańsku w lipcu 2000 roku oraz zawarły porozumienie w sprawie organizacji festiwalu morskiego pod nazwą BALTIC SAIL GDAŃSK (wraz z Karlskroną, Helsingorem i Rostokiem ).
Definicje:
Regaty Wielkich Żaglowców The Cutty Sark Tall Ship’s Races – ich organizatorem jest ISTA (International Sail Training Association) z siedzibą w Gosport w Anglii. Są to regaty organizowane od 1956 r., zaś pierwszy raz w Polsce odbyły się w Gdyni w 1974 r. Dzisiaj noszą nazwę „The Tall Ships Races”.
Festiwal Morski BALTIC SAIL (SAIL GDAŃSK) – organizowany każdego roku przez Miasta Bałtyckie od 1997r. w wyniku porozumienia podpisanego przez władze miast: Rostoku, Karlskrony, Gdańska i Helsingoru. / obecnie są to: Karlskrona (SWE), Klaipeda (LT), Nysted (DK) Rostok (D), RIGA (LV), Szczecin (PL) i Gdańsk (PL).
Budowa zintegrowanego węzła transportowego Grunwaldzka
Realizacja: lipiec - sierpień 2017 r.
Kino Wodna Poznan (bezpłatne kino plenerowe)
Wodniacko - marynistyczno - żeglarskie Kino „Wodna”
w ramach programu Centrum Warte Poznania finansowanego przez Urząd Miasta Poznania
Bezpłatne projekcje filmów marynistyczno – wodniacko – żeglarskich w Poznaniu na ulicy Wodnej 8/9 (WOZŻ) oraz w pobliżu rzeki Warty (Przystań Rzeczna w Starym Porcie).
Kino Wodna jest realizowane w ramach Konkursu Centrum Warte Poznania
Projekt zawdzięcza swą nazwę ulicy, przy której mieści się siedziba Wielkopolskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Główną atrakcję stanowić będą bezpłatne projekcje filmów w plenerze w bliskim sąsiedztwie rzeki Warty. Naszym celem jest także kształtowanie odpowiednich postaw i zachowań pro wodniackich, poprzez dobór odpowiedniego repertuaru. Osobowości prezentowane w filmach (Sir Ernesta Shackletona, Karola Olgierta Borchardta i Mammerta Stankiewcza, kapitana i rekrutów największego żaglowca świata Kruzenszterna) są znane nie tylko w świecie wodniackim. Bogate życiorysy bohaterów, ze względu na walor edukacyjny są wzorem do naśladowania. Nawet prezentowana postawa Donalda Crowhursta – żeglarza samotnika, którego nieetyczne zachowanie miało dać mu upragnioną wygraną w regatach, pozwala na wyciągnięcie właściwych wniosków.
Paul in Poznan - Jesuit college
This month Paul shows you around the beautiful headquarters of the Poznan City Council, located in an eighteenth century Jesuit college. Paul joined a tour around the college as part of Poznan's 'Night of Brands', a night when some of the city's most famous companies and organisations open their doors to the public.Watch the video and learn all about some of the great historical figures who've spent time there.
Marina Czerwonak 2015. #MalyDron.pl
Marina Czerwonak otwarcie sezonu 2015. Widziane z lotu ptaka.
Skanowanie laserowe 3D - Brama Żuraw w Gdańsku
Animacja zabytkowego dźwigu portowego w Gdańsku usadowionego pomiędzy pylonami Bramy Szerokiej nad Motławą wykonana stacjonarną metodą skanowania laserowego 3D.
Niesamowita przystań w Hiszpanii - Podróże 360 stopni - Wirtualna Rzeczywistość, odcinek 6
Odwiedź ze mná jednen z ukrytych klejnotów Hiszpanii, a może całej południowej Europy. Jeden z moich ulubionych miejsc - Estepona Puerto.
To nie jest tylko przystań dla piéknych jachtów, to jest punkt docelowy dla mieszkańców i licznych (ale nie przytłaczających) turystów.
Podróże w wirtualnej rzeczywistości - zobaczyć świat nie ruszając się z kanapy.
(Uwaga: jest to film w technologii 360 stopni - aby go obejrzeć, musisz mieć na komputerz najnowszą wersję Chrome, Opera, Firefox lub Internet Explorer. Na telefonie skorzystaj z najnowszej wersji aplikacji YouTube dla Androida i iOS)
andalucia.com mówi (wersja angielska):
It is a very pleasant place to stroll and there are some magnificent boats moored here. There is also a wide choice of excellent bars and restaurants, open both midday and in the evening while younger revelers can enjoy the late night bars disco. There is a popular tourist market there on Sunday morning.
After midnight (especially in the summer season) the port comes alive. Numerous night clubs and discos seem to materialize out of nowhere. Most of them cater to the young and energetic. Visitors will be surprised to see the very young and the very old to dance the traditional Andalusian Sevillana well into the early (and not so early) morning. Renaldo on the corner is a favorite meeting place 'Chico Diez' is one of the liveliest and 'Attico' the place at the moment.
Źródło:
-----
Muzyka:
Easy Jam by Kevin MacLeod is licensed under a Creative Commons Attribution licence (
Source:
Artist:
Statek Wycieczkowy Bajka w Poznaniu - 26 lipca 2014 roku.
Po wielu latach znów mieszkańcy Poznania mogą pływać po Warcie prawdziwym statkiem wycieczkowym...
Jezioro kierskie w Poznaniu, nagrywane z bazy szkoleniowej Sea Adventure
Trudne warunki na jeziorze kierskim w Poznaniu.
Firma Sea Adventure oferuje usługi związane z żeglarstwem morskim i śródlądowym. Jednym z profili działalności sa szkolenia zeglarskie na wszystkie stopnie PZZ, ale takze szkolenia w systemach ISSA i na Chorwacki patent Voditelj Brodice. W przypadku czarterów jachtów morskich atutem Sea Adventure jest możliwość skorzystania z rad fachowców, którzy od wielu lat plywaja po praktycznie wszystkich wodach żeglarsko - turystycznych Swiata. Skuteczne i bezpieczne przeprowadzanie jachtów (yacht delivery).
Odc.6.Spółdzielnia Socjalna Przystań
Film zrealizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Młodych Twórców V.I.T.R.I.O.L. w ramach projektu Wielkopolski Inkubator NGO. Realizacja: Adam Leniec, Agata Rappe, Julia Szubert.
Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Gdańsk fascynuje - Co warto zobaczyć w Gdańsku? Poznaj lepiej miasta w Polsce.
Polskie miasta są piękne, niepowtarzalne i każde z nich ma niezwykły urok. W serii Miasta Polski poznaj Gdańsk, jedno z większych miast Polski z ciekawą historią i wieloma niezwykłymi miejscami do obejrzenia. Polska Fascynuje!
Może Ty jesteś z Gdańska? Sprawdź się, jak dobrze znasz swoje własne miasto. Czy znasz te wszystkie miejsca?
Napisz w komentarzu, co jeszcze warto obejrzeć w Gdańsku.
Lista miejsc na filmie:
Arkońska Business Park
Baszta Narożna
Bazylika Mariacka
Brama Krowia
Brama Mariacka
Brzeźno
Brzeźno molo
Centralne Muzeum Morskie
Długi Targ (x3)
Długi Targ nocą
Długie Ogrody
Długie Pobrzeże (x3)
Dworzec Główny
Dwór Artusa (x2)
Fontanna Neptuna (x2)
Gdański Teatr Szekspirowski
Gmach Główny Politechniki Gdańskiej
Górki Wschodnie
Grobla I, widok na Kaplicę Kościelną
Hala Targowa
herb
Hotel Hilton
Hotel Królewski i Filharmonia Bałtycka
Jelitkowo plaża
Kamienice na ul. Szerokiej
Kapitanat Portu
Kaplica Królewska
Katedra Oliwska
Organy w Katedrze Oliwskiej
Kościół Chrystusa Zbawiciela
Kościół NMP Królowej Różańca Świętego
Kościół św. Elżbiety
Kościół św. Jana
Kościół św. Katarzyny
Lotnisko Lecha Wałęsy
Młode Miasto
Morski Kościół Misyjny Niepokalanego Serca Maryi, Nowy Port
Muzeum II Wojny Światowej
Park Nad Strzyżą na Wrzeszczu
Park Oliwski
Plac Solidarności
Plac Wybickiego
Podwale Staromiejskie
Pomnik Obrońców Wybrzeża na Westerplatte
Port (x4)
Przymorze
Przymorze plaża
Przystań jachtowa
Sobieszewo plaża
Sobieszewo, Most Pontonowy
Stadion
Stare Miasto
Stocznia Gdańska
Stogi plaża
ul. Kamienna, Grobla 5,7,9,11 i Nowa Motława
ul. Piwna
Widok z wieży Kościoła Wniebowzięcia NMP
Wielki Młyn (x2)
Wolny Obszar Celny, Nowy Port
Wydział Nauk Społecznych, Uniwersytet Gdański
Wysoka Brama
Wyspa Spichrzów (x2)
Zbrojownia, ul. Piwna
Zielona Brama (x2)
Złota Kamienica
Żuraw
Muzyka użyta w filmie
Classique - Francis Preve
Cubic Z - Diamond Ortiz
I Like Peanuts - Adionautix – na licencji Creative Commons Attribution (
Wykonawca:
ZWIEDZAM STARÓWKĘ oraz ŻURAW w GDAŃSKU
Zwiedziłem żuraw, starówkę oraz przejechałem się diabelskim młynem w Gdańsku.
SUBSKRYBUJ i KLIKNIJ DZWONEK!
INSTAGRAM➜
FACEBOOK➜
GRUPA FB➜
WSPÓŁPRACA: brzozowski.brzozatv@gmail.com
➡️➡️➡️JEŻELI CI SIĘ SPODOBAŁO SUBSKRYBUJ I DAJ MI MOTYWACJĘ DO ROBIENIA NASTĘPNYCH PROJEKTÓW ⬅️⬅️⬅️
Chwaliszewo Wenecja Poznania. #MalyDron.pl
Majowy poranek na Chwaliszewie. Poznań 2015
Piosenka z repertuaru Urszuli Chojan.