Walbrzych z drona - Sródmieście, Rynek
Wałbrzych Śródmieście, Rynek, Plac Magistracki
Derby Dolnego Śląska: Górnik Trans.eu Wałbrzych - WKS Śląsk Wrocław, 21.01.2017
Zapraszamy na transmisję na żywo ze spotkania 20 kolejki 2 Ligi Mężczyzn. Na parkiecie wałbrzyskiego Aqua-Zdroju zmierzą się Górnik Trans.eu Wałbrzych i WKS Śląsk Wrocław.
TRIP POLSKA POŁUDNIOWA - #26 - ZAMEK KSIĄŻ WNĘTRZA - WAŁBRZYCH - SZLAK ZAMKÓW PIASTOWSKICH |RobDrive
#podróże #vlog #morze #góry #mazury #filmy #goprohero7
TRIP POLSKA POŁUDNIOWA - #26 - ZAMEK KSIĄŻ WNĘTRZA - WAŁBRZYCH - SZLAK ZAMKÓW PIASTOWSKICH - Książański Park Krajobrazowy |RobDrive
Kolejny poranek, śniadanko i jedziemy w dalszą podróż. Docieramy do Książańskiego Parku Krajobrazowego w Wałbrzychu, w którym znajduje się Zamek Książ. To jedyny zamek, do którego zdecydowaliśmy się wejść i obejrzeć jego komnaty.Zamek znajduje się na Szlaku Zamków Piastowskich.Jest to trzeci co do wielkości zamek w Polsce, po zamku na Wawelu w Krakowie i Malborku.Zapraszamy do środka...
Dzięki za obejrzenie filmu !
SUBSKRYBUJ - jeśli nie chcesz przegapić pozostałych filmów -
ZAZNACZ DZWONEK - jak chcesz być na bieżąco
ZOSTAW ŁAPKE W GÓRĘ - jak film Ci sie podoba i chcesz więcej
UDOSTĘPNIJ - jesli chcesz się z kimś podzielić
KOMENTUJ - jak chcesz sie wypowiedzieć
Zapraszam również:
Facebook:
Instagram:
Życzę miłego dnia i zapraszam ponownie na mój kanał !
Pozdrawiam
RobDrive
???????? LWÓWEK ŚLĄSKI ???????? jedno z najstarszych miast na Dolnym Śląsku [4K]
LWÓWEK ŚLĄSKI - miasto leżące na Dolnym Śląsku, w woj. dolnośląskim, w powiecie lwóweckim - Polska. Miasto leży nad Bobrem, na granicy Pogórza Izerskiego i Kaczawskiego. Lwówek Śląski jest jednym z najstarszych miast na Dolnym Śląsku.
We Lwówku Śląskim mimo zniszczeń wojennych i powojennych dewastacji (75% budynków), zachowała się część budowli w stanie pierwotnym, bądź odrestaurowano je po wojnie.
Zwiedzanie Lwówka Śląskiego rozpoczniemy od rynku, którego oficjalna nazwa to Plac Wolności.
0:23 „Plac Wolności”. Rynek zajmuje centralną część miasta lokowanego na prawie magdeburskim i ma kształt prostokąta ok. 200 × 60 m. Przez rynek przebiega Droga Królewska (Via Regia), główny trakt komunikacyjny miasta średniowiecznego.
0:28 „Fontanna Sukienników” najokazalsza i najstarsza fontanna spośród trzech zlokalizowanych na płycie lwóweckiego rynku.
0:36 „Ratusz” to gotycko-renesansowy budynek wzniesiony w latach 1522-1524. Rozbudowany w latach 1902-1905, obecnie jest siedzibą władz miejskich, placówki historyczno-muzealnej i innych instytucji.
0:58 „Fontanna z Sową” najnowsza spośród fontann na lwóweckim rynku. Znajduje się na południowej ścianie ratusza.
1:39 „Budynek Ław Szewskich i Chlebowych” (kramy, miejsce sprzedaży). Kamienica dawnych ław chlebowych i szewskich z 1494 r.
1:51 „Baszta Bramy Bolesławieckiej”. Wieża Bramy Bolesławieckiej, powstała w XIII wieku, przebudowana w wieku XVI. Swoją górną część straciła podczas wojny 1641 r. Po odbudowaniu urządzono tu więzienie z izbą tortur i lochem głodowym.
2:06 „Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny”. Kościół zbudowany ok. 1300 roku, murowany z dwoma wieżami rozdzielonymi portalem z czerwonego piaskowca z ok. 1300 roku. We wnętrzu kościoła wiele cennych elementów wyposażenia.
3:28 „Mury obronne i Baszta Bramy Lubańskiej”. Mury obronne Lwówka Śląskiego wznoszono w dwóch etapach. Pierwszy rozpoczął się przed 1261 r., do ok. 1301 r. i wybudowano pierścień wewnętrzny, w drugim (od ok. 1435 do ok. 1494 r.) postawiono pierścień zewnętrzny. Basztę Bramy Lubańskiej zbudowano w XIII wieku jako jedna z trzech wież broniących bram miejskich.
3:38 „Kościół św. Franciszka z Asyżu”. Kościół budowany w latach 1264-1320, pierwotnie jednonawowy. W XV wieku dobudowano nawę południową, a następnie północną.
3:58 „Kamienny Most na Bobrze”. Obecna kamienna przeprawa pochodzi z 1792 r. W 1813 roku most , odbudowany na rozkaz samego Napoleona Bonapartego. Kolejne modernizacje mostu miały miejsce w roku 1865 oraz w latach 1906-09, kiedy to most poszerzono. Most posiada sześć przęseł.
4:31 „Stacja kolejowa - Lwówek Śląski”. Przelotowa stacja kolejowa powstała 15 października 1885, wraz z budową linii z Gryfowa Śląskiego. Ostatni pociąg Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego przyjechał 11 grudnia 2016 r. Przyczyną zawieszenia ruchu pociągów z Jeleniej Góry do Lwówka Śl, który ostatnio odbywał się tylko w weekendy jest fatalny stan nieremontowanej od lat linii. Na części trasy wprowadzono ograniczenie prędkości składów do 10 kilometrów na godzinę.
„Wikipedia”
2018.06.23 Lwówek Śląski
Telewizja Wałbrzych - Ratusz w nowym świetle
Telewizja Wałbrzych - Ratusz w nowym świetle
GÓRNIK NIGDY NIE ZGINIE - protest kibiców pod ratuszem w Wałbrzychu (11.07.2019 r.)
????Zapraszamy do regularnego odwiedzania strony ➡ PolishFans.tv❗ Najnowsze kibicowskie filmy z polskich stadionów w jednym miejscu❗
????Zachęcamy również do subskrybowania, polubienia, oraz obserwowania PolishFans TV - największej telewizji kibicowskiej w Polsce:
????YouTube ➡
????Facebook ➡
????Instagram ➡
????Twitter ➡
Krakowski Kazimierz w 4K p. 3 - (Ratusz, Bazylika, Plac Nowy, Temple), Polska
Plac Wolnica z Ratuszem oraz Bazylika Bożego Ciała przynależą już do części chrześcijańskiej Kazimierza. Tu rozpoczyna się trasa św. Stanisława stanowiąca cześć Krakowskiego Szlaku Świętych i wiedzie przez kościół św. Katarzyny, Skałkę do Wawelu (zobacz część 3 filmu). Na Placu Nowym w jego centrum stoi charakterystyczny okrągły budynek dawnej rzeźni drobiu. Obecnie Plac Nowy jest wielkim targowiskiem, który przyciąga różnych handlowców. Synagoga Tempel jest najokazalszą i najnowszą z krakowskich synagog. Tempel została zbudowana w latach 1860-62. Dwa duże balkony to galerie przeznaczone dla kobiet.
Muzyka: Kevin MacLeod (Free PD)
Serwis Informacyjny - 10.02.2015
- System Rejestrów Państwowych. Kwalifikacja wojskowa. Wałbrzych z drona. Ambasadorzy Wałbrzycha 2015.Ludwiczuk walczy o ratusz. Podpalili człowieka – ruszył proces. - Telewizja Wałbrzych
Telewizja Wałbrzych - Gdzie zbudują basen? Dowiemy się w styczniu
Telewizja Wałbrzych - Gdzie zbudują basen? Dowiemy się w styczniu
CBA w świdnickim Ratuszu!
Z informacji uzyskanych przez redakcję TV DAMI oraz portalu DAMINFO.PL wynika, iż w świdnickim Urzędzie Miejskim prowadzone są czynności kontrolne przez agentów z wrocławskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Przedmiotem zainteresowania CBA jest realizowana przez UM Świdnica inwestycja przebudowy stadionu miejskiego. Prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska i dyrektor zarządzający firmy Saltex Europa Grzegorz Zych podpisali wspomnianą Umowę dnia 17 marca 2017r.
Telewizja Wałbrzych - Serwis Informacyjny - 12.10.2018
- Roman Szełemej zwyciężył w ankiecie wyborczej - Wałbrzyscy policjanci skazani - 15 mln zł dla PWSZ, Gowin odwiedził uczelnie - Serwis Informacyjny - 12.10.2018
Wałbrzych, ul Orkana 23 abc budynek
skyvideo.pl
Palmiarnia: Wałbrzych przy kompleksie zamku Książ, przyrodnicza atrakcja regionu.
Palmiarnia wybudowana w latach 1911–1913 z polecenia Henryka XV von Pless, włożona jest w środku tufem wulkanicznym pochodzącym z sycylijskiego wulkanu Etna. Rośnie tu około 250 gatunków egzotycznych roślin.
* Palmiarnia znajduje się przy głównej drodze przed zamkiem Książ, jadąc od strony Wałbrzycha, dokładnie na terenie dzielnicy Lubiechowa przy przy ulicy Wrocławskiej 158.
* Wstęp (2014r): 8 zł/ lub bilet łączony z zamkiem Książ.
Telewizja Wałbrzych - Zabytek odrestaurowany
Wałbrzych Moje Miasto - Wałbrzyski rynek dawniej.
#Totenburg #Wałbrzych, #mauzoleum #świątynia Hitlera. Jedyna taka zachowana #budowla w Europie
#Totenburg #Wałbrzych, #świątynia #mauzoleum Hitlera. Jedyna zachowana budowla w Europie.
Mauzoleum w Wałbrzychu (niem. Schlesier-Ehrenmal; zwyczajowo Totenburg[1]) – mauzoleum upamiętniające 170 tys. Ślązaków, którzy zginęli podczas I wojny światowej, ofiary wypadków w kopalniach oraz 25 lokalnych bojowników ruchu narodowo-socjalistycznego. Budowla znajduje się na wschód od centrum miasta, na północnym zboczu Niedźwiadków przy niebieskim szlaku turystycznym na wysokości ok. 510-530 m n.p.m.
Mauzoleum w Wałbrzychu powstało w latach 1936–1938 według projektu Roberta Tischlera z inicjatywy Ludowego Związku Opieki nad Niemieckimi Grobami Wojennymi. Wykonane zostało przez wałbrzyskie firmy i kamieniarzy, którzy pracowali także przy wznoszeniu mauzoleum na Górze świętej Anny.
Budynek mauzoleum ma kształt zbliżony do kwadratowej warowni o wymiarach ok. 24x27 m i wysokości ok. 6 m. Wejście wiodło do zamkniętego portyku okalającego kwadratowy, arkadowy dziedziniec. Portyk i krużganki były podpiwniczone. Dodatkowe wejścia były umieszczone w bocznych ścianach portyku i prowadziły do niewielkich kwadratowych mastab, które zwieńczono rzeźbami zrywających się do lotu orłów spoczywających na kamiennych kulach ze swastykami. Elewacje budowli oraz arkady wykonano z wapienia triasowego z rejonu Gogolina[2], natomiast gzymsy i portale z piaskowca górnokredowego z Łącznej[3].
Sklepienie krużganka pokrywała marmurowo-złota mozaika zaprojektowana przez H. Mühlena z Monachium. Posadzkę krużganków wyłożono granitem karkonoskim, a dziedziniec kocimi łbami. W centrum dziedzińca stanęła metalowa kolumna ze zniczem zaprojektowana przez Ernsta Geigera i odlana w zakładach Würtembergische Metallwarenfabrik Geislingen-Steige. Na cokole znajdowały się cztery lwy z otwartymi paszczami inspirowane rzeźbą Lwa Brunszwickiego. Były to lwy ryczące i oznajmiające zmartwychwstanie poległych w dniu Sądu Ostatecznego. Kolumna była zdobiona ornamentem sieciowym i liśćmi dębu – germańskim symbolem zwycięstwa. Znicz podtrzymywały rzeźby trzech nagich młodzieńców. Bogata ikonografia wałbrzyskiej kolumny wyróżniała się na tle rzeźby III Rzeszy, operującej prostą symboliką. Przed mauzoleum znajdował się plac defiladowy z masztami na flagi.
W 1945 roku niewielka część kompleksu została wysadzona przez Niemców na dzień przed wkroczeniem Armii Czerwonej. Po II wojnie światowej mauzoleum popadło w ruinę. Kolumna się nie zachowała. Istniały niezrealizowane plany wykorzystania budowli na cele rekreacyjne.
Pod obiektem zachowały się podziemia, do tej pory niezbadane dokładnie, odsłonięte po eksplozji w ostatnich dniach wojny. Pojawiają się opinie, że samo mauzoleum maskuje wejścia do dużego podziemnego kompleksu o nie wyjaśnionym do dziś do końca przeznaczeniu[4].
Telewizja Wałbrzych - Serwis Informacyjny - 10.11.2019
- Dziki zaorały podwórko
- WOŚP poszukuje wolontariuszy
- Stara Kopalnia ma już 5 lat
Serwis Informacyjny - 10.11.2019
Zapomniane Stadiony, KS Górnik Wałbrzych, Nowe Miasto, ul. Chopina
Telewizja Wałbrzych - Serwis Informacyjny - 9.11.2019
- Śmieci mogą być jeszcze droższe
- Alba tłumaczy się z bałaganu
- Wspiął się na komin po raz trzeci
Serwis Informacyjny - 9.11.2019