Rozhledna Salaš
Fb -
mapa -
Velehrad a Archeoskanzen Modrá, Czech Rebublic
Archeoskanzen Modrá, Expozice Živá voda, Velehrad
Czech Republic
★Subscribe my Youtube channel (Odebírejte můj youtube kanál) -
Camera & Edit: Tomáš Polášek
ON AND ON by Nicolai Heidlas Music
Creative Commons — Attribution 3.0 Unported— CC BY 3.0
Music provided by Audio Library
DRIVE by Nicolai Heidlas Music
Creative Commons — Attribution 3.0 Unported— CC BY 3.0
Music provided by Audio Library
Rozhledna Salaš
(CZ) Rozhledna Salaš se nachází u Uherského Hradiště. Výška rozhledny 20m, nadmořská výška paty rozhledny 365 m n.m. Výchozí bod obec Salaš, vzdálenost od parkoviště 1,5 km, stoupání od parkoviště 105m. Zajímavosti: investorem byla soukromá osoba, nosná konstrukce je ocelová a výhled z rozhledny je průměrný, přesto vzhledem k unikátní konstrukci návštěvu doporučuji.
(EN) The Salaš lookout tower (near Uherské Hradiště)
The lookout tower is 20 m tall in the altitude of 365 m. The trail starts in the village Salaš.
Distance from the parking lot: 1,5 km
Elevation gain: 105 m
Interesting facts: the lookout tower was funded by a local businessman. The construction is made of steel. The view from the tower is average but it is definitely worth a visit due to its uniqe design.
Tip na výlet: Chřiby - část I.
První část putování po Chřibech, vrchovině ve středovýchodní Moravě, je věnována vstupní bráně do Chřibů, a to obci Velehrad, Salaš a prvnímu z několik vrcholů, Brdu.
Ani v tomto tipu na výlet nezapomínáme na vyžití pro celou rodinu a závěr dnešního tipu na výlet končí zcela nečekaně. Nechte se překvapit ve videu.
#mtbikercz
Podpoř nás odběrem
Sleduj nás
Hudba
YouTube/audiolibrary
Velehrad: Barokní most v obci Velehrad odhalil léta skrývané tajemství
Uherskohradišťský odbor architektury drží dohled nad mnohými památkami regionu. Jednou z nich je i barokní most v obci Velehrad, který v posledních dnech vydal léta skrývané tajemství.
ČR - Velehrad - oslavy Cyrila a Metodeje
VLOG | Buchlovice, Velehrad, Modrá
Rozhledna Hýlačka Tábor - Hýlačka Look-Out Tower Tábor
ROZHLEDNA HÝLAČKA TÁBOR
Rozhledna Svobody, zvaná Hýlačka podle vrcholu, jehož výška je 525 m n. m., byla postavena ve tvaru husitské hlásky nad osadou Větrovy podle projektu prof. dr. Theodora Petříka. 1.1. 2012 došlo k rozsáhlému požáru, při kterém celá rozhledna shořela.
Nově postavená rozhledna má vyhlídkovou plošinu ve výšce 25 m (kruhový výhled). Na vyhlídku se stoupá po 136 schodech. Celková výška rozhledny 35,6 m.
Jednotné vstupné (turniket): 20 Kč.
HÝLAČKA LOOK-OUT TOWER IN TÁBOR, CZECH REPUBLIC
The observation platform at a height of 25 m (panoramic view) - 136 stairs. The total height of the tower 35.6 meters. Admission 20 CZK.
Open daily from June to August daily 9.00-20.00, September April-May daily 9.00-18.00, October to March daily 9.00-16.00.
Production: tabor.tv
Music: Blur. by RSF
Creative Commons — Attribution 3.0 Unported— CC BY 3.0
Music promoted by Audio Library
Velehrad 2019 - Společná píseň účastníků 12. Diecézní pěší pouti mládeže ostravsko-opavské diecéze
Píseň učastníku 12. Diecézní pěší pouti mládeže ostravsko-opavské diecéze z Opavy na Velehrad.
Rozhledna Kraví hora
Rozhledna na Kraví hoře u Nových Hradů
Velehrad 1973
Pouť na Velehradě 1973.
Digitalizace 8mm filmu
archivservis.cz
archivservis@seznam.cz
Tel.:775 905 720
PSMU - Svatý Cyril a Metoděj, 1.12.2013, Velehrad
Pěvecké sdružení moravských učitelů, sbormistr Lubomír Mátl, varhany: Petr Kolař, sólo: Václav Curylo, 1. Adventní koncert, Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a Sv. Cyrila a Metoděje, Velehrad,
Pavel Křížkovský - Svatý Cyril a Metoděj
Chřiby (Bunč, Salaš, Komínky), Archeoskanzen Modrá, Buchlov
29. 3. 2018
Music:
Electro-Light - Symbolism [NCS Release]
Výlet - Lesní penzion Bunč, rozhledna Brdo a Živá voda
Hudba:
Fotky:
Bunč:
rozhledna Brdo:
Živá voda:
Chřiby * one man trip * february 2013 * GoPro Hero
Něco z historie:
Oblast Chřibů byla osídlena již od počátku mladší doby kamenné (mladého paleolitu), jak o tom svědčí bohaté nálezy kamenných nástrojů a pohřebišť lidu aurignacienské kultury v severozápadní části Chřibů (Kvasice, Karolín, Lhotka, Žlutava, Nová Dědina) staré 20 000 až 40 000let.
Další soustavnější osídlení oblasti Chřibů bylo v pozdní době bronzové (eneolitu) asi před 3 000 až 2 700 lety lidem kultury lužických popelnicových polí, jak o tom svědčí nálezy hradišť na Brdě, Holém kopci a u Roštína.
V 9. století se oblast Chřibů ocitla v těsné blízkosti jednoho z velkomoravských center ve Starém Městě. Z této doby pocházejí nálezy 60 mohyl na Tabarkách, hradiště v Kyjově, na Sklepisku a Svatém Klimentovi a nález základů kostela v Modré.
Nejpozději ze 13.-14. století pocházejí zmínky o všech dnešních vesnicích a osadách na úpatí Chřibů. Teprve mnohem později, až ve druhé pol. 17. stol. jsou osídlovány i centrální části (Jankovice -- po r. 1648, Salaš -- 2. polovině 17. století, Kostelany -- 1667, Stupava -- 1690, Staré Hutě -- 1701), které ale i tak zůstaly ve velké míře zalesněné a řídce obydlené.
Ve středověku byly v Chřibech postaveny tři hrady. Z doby kolem poloviny 13. stol. pochází hrad Buchlov, který nebyl nikdy dobyt; z roku 1261 je první zmínka o Stříleckém hradu, jenž je od poloviny 16. stol. pustý a v roce 1330 byl Bernardem z Cimburka vystavěn hrad Cimburk, který je od roku 1709 uváděn jako pustý.
Roku 1205 byl na Velehradě založen cisterciácký klášter v pozdně románském a raně gotickém slohu, zničen husity roku 1421. Po částečné obnově opět zničen roku 1681. Dnešní podobu získal po barokní obnově skončené roku 1735. Za reforem Josefa II. v roce 1784 zrušen, ale roku 1890 obnoven řádem Tovaryšstva Ježíšova.
Ve 14. stol. byl na Svatém Klimentovi augustiniánský klášter a proboštství, který byl zničen za husitských válek.
Postupně se sídla šlechty přesouvala z hradů a tvrzí na zámky. Tak vznikly renesanční zámky se zahradami v Kyjově, v Kvasicích a ve Střílkách, ve 2. pol. 17. stol. barokní zámky v Koryčanech a ve Zdounkách, v r. 1701 v Buchlovicích a v pol. 18. stol. rokoko -- klasicistní zámeček v Cetechovicích.
Velehrad Norway grants
Ukončení části oprav poutního místa Velehrad, které byly financovány z Norských fondů. Při této příležitosti zde také zavítal norský velvyslanec Jens Eikaas.