Zakopane - Dzwony Sanktuarium Najświętszej Rodziny (Krupówki)
Zakopane-Krupówki-kościół pw.Najświętszej Rodziny.
Jubileuszowy V Międzynarodowy Dzień Muzyki w Zakopanem
UROCZYSTY NIEPODLEGŁOŚCIOWY KONCERT LITERACKO-MUZYCZNY W WYKONANIU PEDAGOGÓW I UCZNIÓW ZESPOŁU PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ ARTYSTYCZNYCH W ZAKOPANEM, ZESPOŁU SZKÓŁ HOTELARSKO-TURYSTYCZNYCH IM. WŁADYSŁAWA ZAMOYSKIEGO, TATRZAŃSKIEGO CENTRUM KULTURY I SPORTU „JUTRZENKA”. SANKTUARIUM NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY W ZAKOPANEM.
PATRONAT HONOROWY :
BARBARA NOWAK, MAŁOPOLSKI KURATOR OŚWIATY,
PIOTR BĄK, STAROSTA TATRZAŃSKI,
LESZEK DORULA , BURMISTRZ MIASTA ZAKOPANE,
KOORDYNATOR: TATRZAŃSKA AGENCJA ROZWOJU, PROMOCJI I KULTURY
PARTNERZY:
ZESPÓŁ PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ ARTYSTYCZNYCH W ZAKOPANEM, ZESPÓŁ SZKÓŁ HOTELARSKO TURYSTYCZNYCH IM. WŁADYSŁAWA ZAMOYSKIEGO W ZAKOPANEM, ZESPÓŁ SZKÓŁ PLASTYCZNYCH IM. ANTONIEGO KENARA W ZAKOPANEM, TATRZAŃSKIE CENTRUM KULTURY I SPORTU „JUTRZENKA”,
PARAFIA I SANKTUARIUM NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY W ZAKOPANEM;
FIRMA NAGŁOŚNIENIOWA MAREK WACŁAWSKI,
PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY WATRA
DRUKARNIA WIELOFORMATOWA WIDMO INTERNET CAFFE
Sanktuarium Najswietszej Rodziny Krakow Nowy Biezanow
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, Zakopane
Za początek nabożeństwa do Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem uznaje się poświęcenie Polski Niepokalanemu Sercu Maryi, dokonane przez episkopat naszego kraju w 1946 r. Akt ten był odpowiedzią na żądanie Matki Bożej Fatimskiej, która prosiła o poświęcenie świata Jej Niepokalanemu Sercu. Członkiem zespołu przygotowującego poświęcenie był ks. Leon Cieślak, pallotyn, który zaczął organizować na Jasnej Górze czuwania wynagradzające Matce Najświętszej w pierwsze soboty miesiąca i w całym kraju propagował nabożeństwa w duchu fatimskim.
Księża pallotyni uznali, że należy utworzyć ośrodek, z którego orędzie Matki Bożej Fatimskiej będzie dalej propagowane. Boża Opatrzność wskazała na Zakopane, gdzie 1950 r. powstał zalążek późniejszego centrum fatimskiego.
W 1951 r. zbudowano tu kaplicę, którą metropoplita krakowski, arcybiskup Baziak poświęcił 11 października 1959 r. Od samego początku odprawiano w niej specjalne nabożeństwa na cześć Matki Bożej, która ukazała się w Fatimie. Głoszono maryjne kazania i uczono ludzi wypełniać prośby Matki Bożej z Fatimy.
Początkowo sanktuarium w Zakopanem nie miało nawet figury Matki Bożej Fatimskiej. W pierwszych latach ośrodkiem kultu był obraz przedstawiający objawienia Matki Bożej trzem pastuszkom z Fatimy.
Pierwszym ośrodkiem kultu fatimskiego w Zakopanem był obraz pędzla pana Wrońskiego z Częstochowy. Do dziś można go oglądać w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi.
W 1961 r. biskup Fatimy przekazał kard. Wyszyńskiemu figurę Matki Bożej Fatimskiej. Zgodnie z intencją ofiarodawcy miała ona pielgrzymować po Europie położonej za żelazną kurtyną, tam, dokąd żadna Madonna z Fatimy nie miała dostępu. W tym czasie
Tajemnicą pozostaje, w jaki sposób ks. Czapla otrzymał tę figurę dla Zakopanego. Z dniem 6 października 1961 r. znalazła się w sanktuarium, skąd niebawem wyruszyła w pielgrzymkę po kraju. Najgorliwsi członkowie pallotyńskiej wspólnoty utworzyli zespół rekolekcyjny mający głosić rekolekcje połączone z nawiedzeniem figury fatimskiej. Rekolekcje prowadzono dwadzieścia siedem lat. Objęły one niemal wszystkie diecezje Polski. W wyniku nie zawsze najlepszych warunków transportu figura wymagała później odnowienia; wówczas to miejscowa artystka dodała błękit do bieli fatimskiej Pani.
Dwadzieścia sześć lat po rozpoczęciu rekolekcji różańcowych, 21 października 1987 r., Jan Paweł II dokonał w Rzymie koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej z Zakopanego. Na głowie Matki Najświętszej znalazła się korona, która - jak powiedział Papież - ma stanowić przypomnienie tego, co Matka Boża uczyniła dla swego ludu.
Ale budowę trzeba było zacząć w miejscu właściwym - w Rzymie. Przygotowaliśmy makietę świątyni i udaliśmy się z nią do Rzymu. Złożyliśmy ją u stóp Ojca Świętego, prosząc go o błogosławieństwo. To błogosławieństwo było dla nas najpiękniejszym darem na czas budowy kościoła. Papież położył dłoń na makiecie i uczynił znak krzyża. Był to niezapomniany, wzruszający moment.
Dnia 30 lipca 1987 r. bp Kazimierz Górny poświęcił plac pod budowę świątyni.
W lipcu 1987 r. poświęcono plac pod nową świątynię i rozpoczął się czas budowy. Skoro było to wotum dziękczynienia, nie można było wyznaczać żadnych ofiar ani przymuszać kogokolwiek do pomocy. Przecież wotum to dar serca, czystość intencji i radość płynąca z daru, który się składa.
13 maja 1990 r. - kard. Franciszek Macharski wmurowuje kamień węgielny przywieziony z grobu św. Piotra i z miejsca pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie. Te dwa kamienie wskazują na szczególny charakter świątyni, której korzenie tkwią w Rzymie i w Fatimie. Tu trwa modlitwa za biskupa Rzymu, o którym Matka Najświętsza wiele mówiła w 1917 r. i którego ocaliła 13 maja 1981 r.
Ks. Kusztosz wspomina: Kościół jednoczył wszystkich z Ojcem Świętym. Budowali go ci, którzy rozumieli, co znaczy uratowanie życie Papieża. Budowa świątyni była inną formą nieustannej modlitwy za Ojca Świętego. Tym gorętszej, że z każdym rokiem przybywały nowe formy zagrożeń życia Papieża.
Kościół wznoszony jest przez ludzi, którzy wiedzą, co to jest bezinteresowny dar.
Zdjęcie Ojca Świętego i papieski różaniec wmurowane w fundamenty kościoła
Na szczycie dzwonnicy zawieszono dzwon ofiarowany przez Ojca Świętego. Codziennie wzywa on do modlitwy mieszkańców Krzeptówek i przybywających pielgrzymów.
W fundamenty kościoła wmurowano różaniec ofiarowany przez Papieża oraz zdjęcie Ojca Świętego. Pod każdą cegłą kładzioną na fundamentach zamurowano Cudowny Medalik.
Jan Paweł II bardzo pragnął nawiedzić tę świątynię. Przybył tu 7 czerwca 1997 r., by dokonać uroczystej konsekracji kościoła i osobiście podziękować za modlitwy w jego intencji.
Tatrzański Chór Szumny, Chór ZPSA - Żeby Polska była Polską - sł. J. Pietrzak, muz. W. Korcz
Koncert z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości
Wykonawcy: Tatrzański Chór Szumny
Młodzieżowy Chór ZPSA im.M.Karłowicza w Zakopanem
Mirosława Lubowicz - dyrygent
Marlena Wierzbanowska - słowo
Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem, 7 listopada 2018
Gaude Mater- Tatrzański Chór Szumny, Młodzieżowy Chór ZPSA im. M. Karłowicza w Zakopane
Koncert z okazji 100. Rocznicy odzyskania Niepodległości.
Wykonawcy: Tatrzański Chór „Szumny”,
Młodzieżowy Chór ZPSA im. M. Karłowicza w Zakopanem
Mirosława Lubowicz - dyrygent
Marlena Wierzbanowska - słowo
Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem, 7 listopada 2018
Świadectwo Hanny z Zakopanego
Świadectwo Hani po 3 dniowych spotkaniach terapeutycznych dla rodzin ofiar wypadków drogowych. Spotkania odbyły się w Zabawie przy Sanktuarium bł. Karoliny w dniach 19-21 listopada 2018 i były prowadzone przez Stowarzyszenie Przejście
przejscie.com
Dzwonienie na Anioł Pański w Sanktuarium Świętej Rodziny w Zakopanem
O godzinie 18:00 z zakopiańskiego sanktuarium na Krupówkach rozlega się bicie średniego-mniejszego dzwonu. Dzwon ten ma ton c, waży ok. 300 kg i został odlany u Karola Schwabego w Białej.
Dzięki za obejrzenie! Pozdrawiam!
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ OBJAWIAJĄCEJ MEDALIK
ZAKOPANE - OLCZA
CZERWIEC 2015
Kościół na Krupówkach
Kościół parafialny pod wezwaniem Świętej Rodziny na Krupówkach
Młodzieżowy Chór ZPSA w Zakopanem Wojenko, wojenko
Koncert z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości
Wykonawcy: Tatrzański Chór Szumny
Młodzieżowy Chór ZPSA im.M.Karłowicza w Zakopanem
Mirosława Lubowicz - dyrygent
Marlena Wierzbanowska - słowo
Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem, 7 listopada 2018
Stary Kościół na Pęksowym Brzyzku (Old Wooden Church), Zakopane, Polska (Poland) [HD] (videoturysta)
[PL] Tzw. Stary Kościół na Pęksowym Brzyzku pw. Matki Boskiej Częstochowskiej to najstarszy drewniany kościół w Zakopanem, który został zbudowany w latach 1847–1852. Całość została wykonana z drewna modrzewiowego, natomiast dach pokryty gontem posiada sygnaturki. We wnętrzu znajdują się drewniane figurki pochodzące z XIX w., a także obrazy ludowe. Na ołtarzu widzimy replikę częstochowskiego obrazu Czarnej Madonny.
*** więcej informacji:
[EN] The so-called Old Church of Our Lady of Czestochowa is the oldest wooden church in Zakopane, which was built in the years 1847-1852. It is made of larch wood, while the shingled roof has some flèches. Inside there are wooden figurines from the nineteenth century as well as folk paintings. On the altar, we can see a replica of the Black Madonna of Czestochowa.
*** more info:
Święto Niepodległości w Zakopanem
Msza Św. w Kościele Najświętszej Rodziny, uroczysty pochód oraz uroczystości pod Kwaterą Legionistów. Tak wyglądały obchody 94 rocznicy Odzyskania Niepodległości w Zakopanem.
Zakopane, Krupówki, Kościół Św.Rodziny. Piękny Kościół i przygrywka. Organista Wojciech Bończyk.
Po Mszy Świętej organista daje super przyjemne i nastrojowe mini koncerty. Rzadko trafia się na dobrych organistów. Gratuluję parafii takiego skarbu. Wstapcie, żeby posłuchać... Warto!
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej 2007
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach -- rzymskokatolickie sanktuarium maryjne w Polsce, wybudowane jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981. Mieści się przy ul. Krzeptówki. Jego głównym elementem jest kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej wzniesiony w latach 1987-1992. Świątynia została konsekrowana przez Jana Pawła II 7 czerwca 1997 w czasie VI pielgrzymki do Polski. Obok kościoła znajduje się istniejąca od lat 50. XX wieku kaplica. W niej umieszczona została figura Matki Bożej Fatimskiej ofiarowana przez prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego. 21 października 1987 została ona ukoronowana przez papieża Jana Pawła II na placu św. Piotra w Rzymie. W tzw. Parku Fatimskim na terenie sanktuarium umieszczony został ołtarz, przy którym Jan Paweł II odprawił mszę św. w Zakopanem pod Krokwią 6 czerwca] 1997. Obok niego odsłonięty w 2004 pomnik autorstwa Czesława Dźwigaja ukazujący Jana Pawła II w towarzystwie osobistego sekretarza, obecnie metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza (jest to jeden z dwóch pomników Papieża na terenie sanktuarium). The Our FatimaLady's sanctuary on Zakopane Krzeptówki - the Roman Catholic of the Virgin Mary sanctuary in Poland, built as vote for it rescue life of John's pope Paul II after attempt with 13 May 1981. Contains oneself near str. Krzeptówki. Church is his main element. Raised in years 1987-1992 Our FatimaLady's. Temple was consecrated by John Paul II 7 June 1997 in time VI pilgrimage to Poland. Existing for many years 50. by church is XX age chapel. The Our FatimaLady's figure in her was situated given by primate of Poland card. Stefan Wyszynski 21 October 1987r. She became crowned by John's pope Paul II on square Peter's saint in Rome. The Fatima Park the altar in on terrain of shrine was situated, near which John Paul II said the mass saint in Zakopane under Rafter 6 June 1997. By him uncovered in 2004 monument of Czesław Dzwigaj authorship portraying Paul's John II in the personalassistant's company, at present the metropolitan card. Stanislaw Dziwisz Cracovian (this is jeden of two the Pope's monuments on terrain the shrine).
Paulina Socha, Grzegorz Szlehuber Bywaj dziewczę zdrowe
Koncert z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości
Wykonawcy: Tatrzański Chór Szumny
Młodzieżowy Chór ZPSA im.M.Karłowicza w Zakopanem
Mirosława Lubowicz - dyrygent
Marlena Wierzbanowska - słowo
Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem, 7 listopada 2018
Transmisja: Zakopane, Krzeptówki, 23.08.2011
transmisja Spotkania Rodziny Radia Maryja w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem na Krzeptówkach.
Godzina Łaski - Różaniec 24h | Fatima i Zakopane na żywo
Zapraszamy do nieustannej modlitwy! Prosimy o wpisywanie Waszych intencji na czacie, abyśmy mogli je wspólnie omadlać. Prosimy o modlitwę również w naszej intencji Telewizji Misericordia i całej Pallotyńskiej Grupy Medialnej.
Jeśli chcesz nas wesprzeć jakim datkiem to zapraszamy na PATRONITE: Dziękujemy! To właśnie dzięki waszemu wsparciu możemy prowadzić to dzieło nowej ewangelizacji. Możesz również wpłacając darowiznę na nasze konto z dopiskiem na cele statutowe:
PL 61 2030 0045 1110 0000 0261 5000
Dobre media z dobrym przesłaniem. Telewizja Misericordia.
Strona www:
Facebook:
TV MIsericordia to telewizja z sercem!
Święto Niepodległości w Zakopanem
Msza Św. w Kościele Najświętszej Rodziny, uroczysty pochód oraz uroczystości pod Kwaterą Legionistów. Tak wyglądały obchody 94 rocznicy Odzyskania Niepodległości w Zakopanem.