Bielsko Biała - Stara fabryka
Bielsko Biała stara fabryka
Best Attractions and Places to See in Bielsko-Biala, Poland
Bielsko-Biala Travel Guide. MUST WATCH. Top things you have to do in Bielsko-Biala We have sorted Tourist Attractions in Bielsko-Biala for You. Discover Bielsko-Biala as per the Traveler Resources given by our Travel Specialists. You will not miss any fun thing to do in Bielsko-Biala
This Video has covered Best Attractions and Things to do in Bielsko-Biala.
Don't forget to Subscribe our channel to view more travel videos. Click on Bell ICON to get the notification of updates Immediately.
List of Best Things to do in Bielsko-Biala, Poland
Szyndzielnia Mountain
Monument to Bolek i Lolek
ZygZak Karting
GOjump Bielsko-Biala Trampoline Park
Stracenski Boulevards in Bielsko-Biala
Debowiec Ski
Treasures of the Earth / Mineral Museum
Stara Fabryka
Kolej Linowa Szyndzielnia
Marine Flora and Fauna Museum
Opuszczony bar z czasów PRL - Bielsko Biała #1 Stacja Opuszczone Urbex
Cześć, w pierwszym materiale na kanale odwiedziliśmy opuszczony bar z czasów PRL , w którym zachowało się kilka interesujących rzeczy. Mam nadzieje , że materiał wszystkim się spodobał. Pamiętajcie urban exploration jest zajęciem niebezpiecznym i robicie to na własną odpowiedzialność. W sumie to by było na tyle. Nie zapomnijcie o komentarzach , łapkach w górę (lub w dół) i o ewentualnej subskrypcji. Widzimy się w następnym materiale trzymajcie się.
EYE FOR AN EYE | Live @ Backstage | Bielsko Biała 6.04.2013 | Poland
dir: Nas Niedogoniet Cartel
prod: Nas Niedogoniet Cartel
All Right Reserved NNC Corp
Ocalić od zapomnienia {#1} - [Opuszczona fabryka WÓDKI w Bielsku-Białej]
W Fabryce Fiata 126p 1975 PRL
W Fabryce Fiata 126p 1975 propaganda PRL
Bielsko Biała - Muzeum Techniki i Włókiennictwa
Opuszczona Pralnia Bielsko Biała
= Opuszczona pralnia w Bielsku-Białej...
FCA Powertrain Poland (Bielsko-Biała)
Opuszczona Stacja Kolejowa Bielsko-Biała Górne - Bielsko-Biała, Śląskie
Film przedstawia zdjęcia z wyprawy do Stacji Kolejowej Bielsko-Biała Górne w Bielsku-Białej w dniu 18.08.2017r.
-~-~~-~~~-~~-~- Muzyka użyta w filmie -~-~~-~~~-~~-~-
Elektronomia - Sky High
Facebook
SoundCloud
Twitter
Alan Walker - Faded (Naron Remix)
Facebook
SoundCloud
Twitter
Naron
SoundCloud
MBB - Take It Easy
SoundCloud
Twitter
Bielsko-Biała, ul. Grażyńskiego - Pożar fabryki laminatu
W dniu 30.10.2013r. o godz. 7:09 dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku -- Białej otrzymał zgłoszenie pożaru hali produkcyjnej w zakładzie produkującym laminaty przy ul. Grażyńskiego w Bielsku - Białej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono bardzo duże zadymienie uniemożliwiające bezpośredni dojazd pod palący się obiekt oraz, że pożarem objęta jest cała hala produkcyjna włącznie z drewnianym dachem pokrytym papą. Po przeprowadzonym rozpoznaniu podano dwa prądy piany gaśniczej -- jeden od strony wejścia głównego do budynku a drugi od strony dziedzińca. W między czasie ustalono, że wszyscy pracownicy zakładu opuścili palący się obiekt jeszcze przed przybyciem pierwszych jednostek straży pożarnej. W związku z tym, że paląca się hala stanowiła jedno z wielu pomieszczeń w kompleksie budynków połączonych ze sobą, zachodziło bardzo duże prawdopodobieństwo rozprzestrzenienia się ognia na pozostałe hale, na miejsce pożaru zadysponowano kolejne siły i środki w postaci samochodów gaśniczych z terenu miasta Bielsko - Biała, gminy Jasienica oraz za pośrednictwem Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa - pluton ciężkich samochodów gaśniczych z Pszczyny, Żor i Tychów. W trakcie prowadzonych działań na zewnątrz budynku udało się usunąć trzy dwustulitrowe oraz kilkadziesiąt pięćdziesięcio kilogramowych beczek z substancją do produkcji laminatu. Po przybyciu na miejsce dodatkowych sił i środków podano kolejne trzy prądy ciężkiej piany gaśniczej przez co zlokalizowano miejsce pożaru i zapobieżono rozprzestrzenieniu się ognia na dalsze części obiektu. Po częściowym zawaleniu się dachu wycofano wewnętrzne prądy gaśnicze dalej prowadząc gaszenie pozostałej części palącego się dachu, po czym przystąpiono do prac rozbiórkowych i dogaszania pojedynczych zarzewi ognia. W związku z tym, że duże zadymienie panowało także w sąsiednich lokalach -- pomieszczenia te oddymiono. Jak się później okazało, w wyniku pożaru podtrutych gazami pożarowymi zostało 11 pracowników firmy, 6 z nich przewieziono do szpitala na obserwację.
W akcji gaśniczej, która zakończyła się w godzinach popołudniowych wzięło udział łącznie 26 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz przedstawiciele służb ratowniczych współdziałających ze sobą: Policji, Straży Miejskiej, Bielskiego Pogotowia Ratunkowego i Energetycznego a także przedstawiciele Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Bielsko -- Biała.
Siły i środki na miejscu pożaru:
Zdjęcia oraz montaż filmu: Marek Kuś coośmider.
Pozdrowienia i Podziękowania dla Szermana97 i chłopaków z OSP Komorowice Śląskie za udostępnienie przyjazdu plutonu gaśniczego z Tych.
Muzeum Techniki i Włókiennictwa - oddział Muzeum w Bielsku-Białej
Muzeum Techniki i Włókiennictwa funkcjonuje od 1 stycznia 1979 roku. Powstało jako oddział ówczesnego Muzeum Okręgowego w Bielsku-Białej w celu dokumentowania bogatych tradycji miejscowego ośrodka przemysłu wełnianego poprzez gromadzenie maszyn, urządzeń i dokumentacji związanej z tą dziedziną wytwórczości. Oprócz tego muzeum gromadzi i udostępnia eksponaty związane z innymi branżami przemysłu i techniki, takimi jak pożarnictwo, drukarstwo, przemysł metalowo-maszynowy. Muzeum zajmuje część budynków dawnej fabryki sukna rodziny Büttner, jednego z większych zakładów włókienniczych dawnego Bielska.
Źródło:
Muzyka
Facebook
MUZEUM TECHNIKI I WŁÓKIENNICTWA
Ślad tradycji włókienniczych Bielska-Białej - śląskiego Manchesteru, budynek dawnej fabryki Büttnerów z kolekcją maszyn włókienniczych. W muzeum obejrzeć można także urządzenia poligraficzne, sprzęty gospodarstwa domowego oraz ekspozycję poświęconą historii lokalnych straży pożarnych i wodociągów.
Zapraszamy na oraz
Opuszczone Zakłady Włókiennicze Bewelana w Bielsku-Białej
Często spotykamy się z określeniem „w Polsce nic się nie opłaca i zgadzamy się z nim . Jako miłośnicy opuszczonych budynków świetnie to widzimy.
Ogromna powierzchnia zakładowa „Bewelany mogłaby być dobrze zagospodarowana jeśli nie przez prywatnego inwestor to przez miasto. Idealnie nadaje się na halę sportową, mogłyby kilka mniejszych sal do piłki halowej czy tenisa. Oczywiście już nie teraz... Dzisiaj jest to ruina dająca schronienie bezdomnym.
Opuszczony budynek przy ul. Gen. Maczka jest wspaniałym odzwierciedleniem dawnej potęgi włókienniczej Bielska i Białej. Na początku XIXw. w bielsko- bialskim okręgu przemysłowym rozpoczęło się budowanie włókienniczej potęgi. W latach 40. XIX w. lokalny przemysłowiec o imieniu Zipser założył pierwszą na tym terenie fabrykę włókienniczą, która z czasem stała się największą fabryką sukna w Bielsku. To właśnie na tym miejscu powstały zakłady „Bewelana
W 1872 roku lokalny rynek zalewało sukno angielskie, i to właśnie na terenie „Bewelany doszło do protestów robotniczych, którzy domagali się lepszych płac. 6 maja robotnicy fabryki Zipsera sprzeciwili się minimalnym wypłatom, zniszczyli fabrykę oraz zaatakowali dom fabrykanta (tzw. willa Zipsera obok hotelu Vienna).
1 maja 1890 roku, w fabryce Zipsera wybuchł strajk dla uczczenia pierwszy raz w Polsce obchodzonego robotniczego święta. Z fabryki wyruszył w stronę Bielska pochód, do którego po drodze dołączali się pracownicy innych fabryk. Stało się to potem tradycją obchodów pierwszomajowych, że pochód zaczynał się u Zipsera.
Po II wojnie surowy prostokąt starej fabryki, zwieńczony wysokim kominem, został zburzony i na tym miejscu zbudowano niskie hale. Nie było już fabryki Zipsera, teraz to była Bewelana. To tutaj ulokował się komitet strajkowy NSZZ „Solidarność Regionu Podbeskidzie. To tutaj w kwietniu 1989 roku odbył się konwent wyborczy „Solidarności Podbeskidzia, na którym kilkudziesięciu delegatów, na nie całkiem legalnym jeszcze wówczas zebraniu, wybrało kandydatów Solidarności na posłów i senatorów. To stąd 3 maja wyruszył pochód Solidarności, który rozpoczynał kampanię wyborczą przed wyborami 4 czerwca. Bielską wełnę znał cały świat, a „Bewelana dawała pracę blisko 3 tysiącom pracowników.
W lata 90. XXw. to lata updku „Bewelany, potęgi włókniarskiej. Rosnące ceny, nowe tańsze tkaniny, doprowadziły do zamknięcia większości fabryk produkcyjnych. Zakład B Bewelany zakończył działalność w 1983r. Natomiast zakład A z którego pochodzą nasze zdjęcia podał się do upadłości w 2004 r.
Red.B.
Na podstawie artykułu Janusza Okrzesika.
OPUSZCZONY SZPITAL W GÓRACH - Urbex POV
FILM MA CHARAKTER DOKUMENTALNY, NIE ZACHĘCAM NIKOGO DO NAŚLADOWANIA PRZEDSTAWIONYCH W NIM SYTUACJI!!!
FILM NIE ŁAMIE ZASAD YOUTUBE!!!
PATRONITE:
KOSZULKI I INNE:
FACEBOOK:
INSTAGRAM:
Dron DJI Spark:
Opuszczony szpital Stalownik jest obiektem znanym i popularnym w środowisku eksploracyjnym. Miejsce to, choć nieszczególnie dobrze zachowane zyskało sporo fanów ze względu na swoją dostępność i piękne widoki z góry. Ten opuszczony szpital w Polsce był na mojej liście opuszczonych miejsc od dawna, szczególnie, że wielu widzów prosiło mnie, abym go zwiedził. Film nagrany jest w technice POV czyli point of view - z pierwszej osoby.
Urban Exploration jest zajęciem niebezpiecznym, film nie jest formą poradnika i ma charakter dokumentalny. Autor nie ponosi odpowiedzialności za próby naśladowania przedstawionych w nim wydarzeń.
Podczas eksploracji kieruję się zasadą Zabierz tylko zdjęcia, zostaw tylko odciski stóp, nie kradnę, nie dewastuję, w żaden sposób nie szkodzę eksplorowanym obiektom.
#urbextoniewandalizm
Urban Exploration - Bielsko-Biała
Music:
Assassins Creed III - Lindsey Stirling
Film nie jest formą poradnika i ogólnie to lepiej siedzieć przed kompem oraz zajadać chipsy bo są smaczne.
Opuszczone Schrony Grupa Operacyjna Bielsko - Bielsko Biała, Śląskie
Film przedstawia historię oraz zdjęcia bunkrów/schronów z dnia 09.09.2016r. Grupy Operacyjnej Bielsko, wchodzącej w skład Armii Kraków
The film depicts the history and pictures of the bunkers / shelters of 09.09.2016. Operational Group Bielsko, part of the Kraków Army
Opuszczone zakłady Przemysłu wełnianego Bewelana - Cz.1 URBEX #1
Zapraszamy do subskrybowania kanału śmiało oceniajcie.Postaramy się o lepszą jakość obrazu.
Wykonawca :STREFA URBEXU
Muzyka: River Flows In You - Yiruma, The Orchard Music
Preludio - Chrìstien Victor Entertainment, Inc.
niestety linków nie mam bo ściągnąłem muzykę z uluba pod tytułem smutna muzyka także ten.
Kontakt z nami- strefaurbexu@gmail.com
Miejsca do zwiedzenia:
Stalownik
Bewelana ✓
Merilana
Pralnia
Szpital dziecięcy
Schronisko Reksia
Stacja kolejowa
Browar żywca
Fabryka cukierków
Polmos
Wega
Domy mieszkalne(Różne)
Zakłady dźwigów samochodowych
Przepraszam.
Wkradł się mały błąd a w zasadzie nieporozumienie mianowicie mówiąc podstawówki Włókiennicze miałem na myśli
Szkoły Zawodowe tj. Zawodówki.
W których uczono się PODSTAW włókiennictwa (i nie tylko). Tak wiem że to kolejny błąd w naszym filmie ale postaram się ograniczać błędy jak i gadanie.
Często spotykamy się z określeniem „w Polsce nic się nie opłaca” i zgadzamy się z nim . Jako miłośnicy opuszczonych budynków świetnie to widzimy.
Ogromna powierzchnia zakładowa „Bewelany” mogłaby być dobrze zagospodarowana jeśli nie przez prywatnego inwestor to przez miasto. Idealnie nadaje się na halę sportową, mogłyby kilka mniejszych sal do piłki halowej czy tenisa. Oczywiście już nie teraz… Dzisiaj jest to ruina dająca schronienie bezdomnym.
Opuszczony budynek przy ul. Gen. Maczka jest wspaniałym odzwierciedleniem dawnej potęgi włókienniczej Bielska i Białej. Na początku XIXw. w bielsko- bialskim okręgu przemysłowym rozpoczęło się budowanie włókienniczej potęgi. W latach 40. XIX w. lokalny przemysłowiec o imieniu Zipser założył pierwszą na tym terenie fabrykę włókienniczą, która z czasem stała się największą fabryką sukna w Bielsku. To właśnie na tym miejscu powstały zakłady „Bewelana”
W 1872 roku lokalny rynek zalewało sukno angielskie, i to właśnie na terenie „Bewelany” doszło do protestów robotniczych, którzy domagali się lepszych płac. 6 maja robotnicy fabryki Zipsera sprzeciwili się minimalnym wypłatom, zniszczyli fabrykę oraz zaatakowali dom fabrykanta (tzw. willa Zipsera obok hotelu Vienna).
1 maja 1890 roku, w fabryce Zipsera wybuchł strajk dla uczczenia pierwszy raz w Polsce obchodzonego robotniczego święta. Z fabryki wyruszył w stronę Bielska pochód, do którego po drodze dołączali się pracownicy innych fabryk. Stało się to potem tradycją obchodów pierwszomajowych, że pochód zaczynał się u Zipsera.
Po II wojnie surowy prostokąt starej fabryki, zwieńczony wysokim kominem, został zburzony i na tym miejscu zbudowano niskie hale. Nie było już fabryki Zipsera, teraz to była Bewelana. To tutaj ulokował się komitet strajkowy NSZZ „Solidarność Regionu Podbeskidzie. To tutaj w kwietniu 1989 roku odbył się konwent wyborczy „Solidarności Podbeskidzia, na którym kilkudziesięciu delegatów, na nie całkiem legalnym jeszcze wówczas zebraniu, wybrało kandydatów Solidarności na posłów i senatorów. To stąd 3 maja wyruszył pochód Solidarności, który rozpoczynał kampanię wyborczą przed wyborami 4 czerwca. Bielską wełnę znał cały świat, a „Bewelana” dawała pracę blisko 3 tysiącom pracowników.
W lata 90. XXw. to lata updku „Bewelany”, potęgi włókniarskiej. Rosnące ceny, nowe tańsze tkaniny, doprowadziły do zamknięcia większości fabryk produkcyjnych. Zakład B Bewelany zakończył działalność w 1983r. Natomiast zakład A z którego pochodzą nasze zdjęcia podał się do upadłości w 2004 r.
Red.B.
Na podstawie artykułu Janusza Okrzesika.
Dzięki za oglądanie! Cześć!
Link do kanału Wojtka :
Nie zwracajcie uwagi na jego stare filmy gdyż jego ekipa nie była zbyt rozgarnięta. Dziękuję!
PL 1992 Fiat Cinquecento przyszłością FSM
Wiadomości z 8.02.1992 roku. Zapraszam na Facebook TVPolandAntena