Jesteśmy u żródeł....-Zamek Krzyżacki-Sztum
A Biblia mówi aby Dzieci szanowały Rodziców ...
Teutonic Castles of Northern Poland - October 2018
Malbork Castle
Kwidzyn Caste
Sztum Castle
Gniew Castle
Music:
Intro - Eldo - Kolory Jesieni
Czeslaw Niemen - Wspomnienie
Strachy Na Lachy - Nocne Ulice
Kazik - Jesien
Sztum i okolice z lotu ptaka
Cześć, witajcie w kolejnym filmie na moim kanale. Dziś będzie to pierwszy film nagrywany dronem. W tej serii pokażę Wam jak piękna jest Polska widziana z powietrza... Mam nadzieję, że film oraz ta seria wam się spodoba, jeżeli tak zostawcie łapkę w górę ????. Zachęcam do komentowania oraz subskrybowania #outv aby być na bieżąco z nowymi filmami. #dron #sztum #zachodniopomorskie #polska #poland #oczamidrona
Subskrybuj -
Śledź Facebooka -
Śledź Instagrama -
Sztum zamek krzyżacki, jezioro etc
pzdr.
film zrobiony GO PRO 3
Gniew - Kwidzyn - Sztum
Nasza wycieczka szlakiem Zamków Zakonu Krzyżackiego i Polskich Władców.
9-11 września 216
MaciejRadzicz.pl
#Filmoraclub
#Filmora
Zamek Sztum
Wyprawa krótkofalarska na zamek w Sztumie.
W wyprawie udział wzięli : za mikrofonem Arek SQ2OIC , za obiektywem kamery Zbyszek SP2QCS
KOROWÓD MOTOCYKLISTÓW - SZTUM - DNI ZIEMI SZTUMSKIEJ - 07.08.2013 ZAPOWIEDŹ
KOROWÓD MOTOCYKLISTÓW - SZTUM - DNI ZIEMI SZTUMSKIEJ - 07.08.2013 ZAPOWIEDŹ. JUZ WKRÓTCE PEŁNA WIDEO RELACJA
Biała Góra k/ Sztumu - śluzy - Marina - Nogat - Wisła z drona
2016 lipiec
Fojutowo (4K/UHD)
Fojutowo
4K/UHD Video - Marek & Ewa Wojciechowscy
Music: MANCY from the site:
Info z Wikipedii (
Fojutowo – kolonia borowiacka w Polsce, położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie tucholskim, gminie Tuchola, na południowym skraju Borów Tucholskich w obrębie Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Miejscowość jest częścią składową sołectwa Legbąd.
Niedaleko osady znajduje się unikatowy zabytek architektury hydrotechnicznej, wzorowany na antycznych rzymskich budowlach – akwedukt, będący skrzyżowaniem dwóch cieków wodnych: Czerskiej Strugi (płynącej dołem) i Wielkiego Kanału Brdy (płynącego górą). Budowla ma 75 m długości, co czyni z niej najdłuższy taki obiekt w Polsce. Akwedukt wzniesiono w latach 1845-49 w celu doprowadzenia wody z Brdy do kompleksu Łąk Czerskich w rejonie Czerska. Akwedukt powstał z kamieni i żółtej cegły łączonych wapnem, w dnie uszczelnionych szkłem wodnym (wodą szklaną) i lepikiem. W latach 70. XX wieku podczas remontu sklepienia część cegieł zastąpiono płytami żelbetowymi, które naruszyły pierwotny wygląd obiektu i bardzo go zeszpeciły. Dopiero podczas kolejnego remontu w 2002 roku płyty zostały pokryte płytkami na wzór cegły. Pod sklepieniem tunelu biegnie kładka, którą można przejść wzdłuż Czerskiej Strugi. Różnica poziomów dna obydwu cieków wynosi 11 metrów. Dziś akwedukt można zwiedzać po wyznaczonej trasie. Spaceruje się górą wzdłuż kanału, przekraczając go potem po drewnianym mostku, następnie dołem - idąc w tunelu pomostem nad Czerską Strugą.
Więcej (
kwedukt w Fojutowie – zabytek architektury hydrotechnicznej w Fojutowie (województwo kujawsko-pomorskie), wzorowany na antycznych rzymskich budowlach, będący skrzyżowaniem dwóch cieków wodnych: Czerskiej Strugi i Wielkiego Kanału Brdy. Budowla ma 75 metrów długości, co czyni z niej najdłuższy obiekt tego typu w Polsce. Jest największą z trzech budowli tego typu znajdujących się na trasie Wielkiego Kanału Brdy.
W latach 1841–1848 na terenie Borów Tucholskich budowano Wielki Kanał Brdy. Jego celem było nawodnienie pól i łąk w okolicy Czerska. Wykorzystywano go także do spławiania drewna. Na 15. km planowanej trasy kanału napotkano ciek wodny – Czerską Strugę. W celu pokonania przeszkody konstruktorzy kanału zdecydowali się na budowę formy mostu wzorowanej na antycznych akweduktach. Akwedukt w Fojotowie był budowany w latach 1845-1849. Dzięki budowie konstrukcji woda z kanału nie odpływała Czerską Strugą.
W latach 1979–1981 przeprowadzono pierwszy remont akweduktu. Wymieniono ceglane sklepienie. Nowe sklepienie wykonano z żelbetu. W 2002 r. przeprowadzono kolejny remont. Betonowe elementy obłożono płytkami, aby przywrócić pierwotny wygląd budowli.
Budowla jest formą mostu, pod którą krzyżują się dwa cieki wodne. Budowla ma dwa poziomy: niższy i wyższy. Niższy poziom ma postać tunelu, którym przepływa Czerska Struga. Tunel kończy się ozdobnymi portalami. Wyższym poziomem płynie Wielki Kanał Brdy. Różnica wysokości poziomów wynosi 9 m. Akwedukt ma 75 metrów długości i 68 metrów szerokości.
AQUATHLON SZTUM 2014
II edycja Aquathlonu w Sztumie 26 lipca 2014r.
SZTUM 01/05/2019 DJI SPARK
Polish Steadfast Jazz Exercise
Steadfast Jazz Exercise B-Roll. Courtesy Video | Natochannel | Date: 11.07.2013. B-Roll footage of the Steadfast Jazz Exercise, Drawsko Pomorskie Training Area, Poland. Also available in High Definition.
Zamek w Ząbkowicach Śląskich - Szewczyk Jakub i Smocza Księżniczka
Ząbkowice Śląskie to miasto leżące w województwie dolnośląskim. Wśród wielu atrakcji, które przyciągają turystów największą uwagę przykuwa renesansowy zamek z XVI wieku. Spore rozmiary budowli, ciekawa historia oraz legendy sprawiają, że nie można przejść obok niego obojętnie.
Zapraszamy na naszego facebooka:
I do subskrypcji naszego kanału:
Akropolis- wizjonerski projekt Wyspiańskiego
Stanisław Wyspiański - wielki malarz, rysownik, dramaturg.
w
W jego dorobku jest – o czym nie wszyscy wiedzą – projekt architektoniczny przebudowy Wawelu.
W latach 1904-1907 razem z krakowskim architektem Władysławem Ekielskim zaprojektował przebudowę Wzgórza Wawelskiego pod nazwą Akropolis.
Ten nigdy niezrealizowany plan uwzględniał m.in. umieszczenie na Wawelu sejmu i senatu, Muzeum Narodowego, Akademii Umiejętności i Kurii. Całość miała wzorować się na starożytnej architekturze z jednoczesnym zachowaniem sylwetki zamku królewskiego, czemu miała służyć odbudowa kościołów św. Michała i Jerzego, (zburzonych przez Austriaków) oraz budowa teatru greckiego i posągu Nike.
Zamki Krzyżackie w Polsce (bez ruin)
Witam Serdecznie. Filmik ma na celu pokazanie zamków Krzyżackich w Polsce. W filmie pokazane są tylko zamki które zostały całościowo bądź częściowo odratowane i które pełnią funkcję reprezentacyjną kulturową bądź społeczną (hotele, obiekty użyteczności publicznej). Wykaz pozostałych zamków oraz ich ruin w poniższym linku.
W przygotowaniu inne filmy o polskich zabytkach.
zamek Bierzgłowski
Filmowanie dronem kom.697-51-40-40
Dust devil, diabełek pyłowy
Castle in Kwidzyn/ Kwidzyn Zamek kapituły pomezańskiej / Burg in Kwidzyn
Zamek będący siedzibą biskupstwa wzniesiono XIII-XIV w. Budowla na planie kwadratu z dziedzińcem pośrodku oraz narożnymi wieżami sąsiaduje z kwidzyńską katedrą. Do najcenniejszych i najciekawszych elementów architektury zamku należy jedna z niewielu zachowanych w Europie wież latrynowych zwanych gdaniskami. Ustawiono ją ponad pięćdziesiąt metrów przed zachodnim skrzydłem zamku i połączono z główną budowlą długim, pięcioprzęsłowym gankiem.
Zamek w Kwidzynie w ostatnich latach wzbogacił się o jeszcze jedną atrakcję: w 2007 roku, w trakcie prowadzonych tutaj badań archeologicznych, natrafiono na trzy szkielety, które najprawdopodobniej są szczątkami wielkich mistrzów krzyżackich.
Zamki Krzyżackie
Zamki krzyżackie w kujawsko-pomorskim: Golub-Dobrzyń, Radzyń Chełmiński, Świecie, Zamek Bierzgłowski