Riežupes smilšu alas
Ja pēc Latvijas neatkarības atgūšanas Kuldīgas novada Rumbas pagastā esošās smilšu alas bija kritiskā stāvoklī un cilvēkiem nepieejamas, tad šobrīd tās ir ne tikai Latvijas, bet visas pasaules tūristu iecienītas. Kā alu īpašniekiem izdevies tās atjaunot un uzturēt, stāsta Skrundas TV.
Riežupės smėlio urvai
Riežupės Smėlio urvų ilgis yra apie 2 kilometrus. Šiuos egzotiškus, nepaprastai viliojančius urvus dabar galima apžiūrėti vaikštant požeminiu 460 metrų ilgio tuneliu, kurio labirintai, kaip pasakojama, turi keistų galių.
Urvus kasė trys kartos žmonių, visi labirintai yra žmogaus rankų darbas. Urvai yra privati nuosavybė, jų savininkė yra Inesa, esanti urvų ketvirtos kartos paveldėtoja. Baltas urvų smėlis buvo naudojamas stiklo gamybai Ilgucieme (Iļģuciems - Rygos priemiestis). Smėlis yra baltas ir švarus, kaip cukrus. Oro temperatūra urvuose yra pastovi - +8 laipsnių ištisus metus. Žiemą urvuose prieglobstį susiranda šikšnosparniai. Paprastai šikšnosparnių čia būna aštuonių rūšių. Niekieno netrukdomi, jie peržiemoja ir pavasarį palieka urvus, užleidžiant vietą turistams, lankantiems labirintus.
Urvų smėlį žmonės naudoja kaip gydomąją priemonę, skaudančioms vietoms šildyti, nes jo sudėtyje yra jūros druskos. 8 metrų gylyje po žeme įsikūrusi meilės salė, jaunavedžių mėgstama vieta. Gėlės, kurias jaunavedžiai palieka ant uolų smėlio, be vandens žydi dar keletą mėnesių. Urvai jaunavedžių gyvenimui suteikia antgamtinių jėgų. Paėję toliau, įeiname į tikėjimo salę, kurioje apima keistas jausmas, nes atsiduriame urvų geopatogeninių zonų kryžkelėje. Meilė, tikėjimas... toliau patenkame į vilties salę, kurioje pasijuntame kupini energijos, vilties, meilės širdyje ir pasitikėjimo savimi!