Hvar i Korčula feštali s klapom Pharia na ITB-u 2018. u Berlinu
Berlin ITB 2018
Hvar i Korčula feštali s klapom Pharia
150 godina turističke tradicije Hvara
Hvar, kolijevka hrvatskog turizma, slavi ove godine 150 godina bogate turističke tradicije. Njegov položaj, klima, čisto more i bogato kulturno nasljeđe utjecali su na začetak organiziranog turizma još davne 1868.g. kada je utemeljeno «Higijeničko društvo». Društvo je poticalo i pratilo razvoj turizma, utrlo mu put kao najvažnijoj gospodarskoj grani ovoga grada, sada svjetski poznatog turističkog odredišta, kojeg posjećuju najzahtjevniji posjetitelji iz cijelog svijeta.
Turistička zajednica grada Hvara, predstavnici Grada Hvara i Sunčani Hvar udružili su snage na najvećem svjetskom sajmu turizma u Berlinu ITb 2018.
Krajnji cilj je intenzivno i sinergijom svih ključnih nositelja turističke ponude, raditi na promociji grada Hvara kao destinaciji izvrsnosti, visoke kvalitete smještajnih kapaciteta, bogate kulturne i atraktivne zabavne ponude, te na taj način ojačati njegovu međunarodnu prepoznatljivost i imidž vodeće otočne destinacije Mediterana.
Turistička zajednica grada Hvara, predstavnici Grada Hvara i Sunčani Hvar priredil isu za vrijeme sajma prijem uz prezentaciju ponude, gdje se okupilo nekoliko stotina posjetitelja uz glazbeni nastup klape Pharia.
U Berlinu su nazočili i Gradonačelnik Korčule Vinko Kapelina kao gradonačelnik Geda Hvara Rikardo Novak, s velikim brojem turističkih predstavnika kao i predstavnika TZ Korčule i Hvara.
KAKO TURISTIČKI GRAD HVAR VEĆ TRI GODINE MALTRETIRA GRAĐANE I DOČEKUJE SVOJE GOSTE
Već tri godine mi građani istočnoga dijela grada Hvara i naši gosti smo konstantno i to danonoćno maltretirani užasnim lavežom poludivljih pasa i narušavanjem javnog mira i reda koji dolazi od nelegalnog, čopora pasa koji nema nikakvu dozvolu za rad, niti ima bilo kakve sanitarne uvjete za držanje pasa, ne udovoljava nikakvima uvjetima koji nalaže Pravilnik koji moraju udovoljavati skloništa za životinje. Žalili smo se višekratno gradonačelniku Budroviću da konačno donese Rješenje o deložaciji tog ilegalnog čopora pasa vanka grada, ali bez ikakvog uspjeha. Taj problem bio je desatak puta na Gradskom vijeću, dva puta u Slobodnoj Dalmaciji, dva puta na radio Splitu - emisija Auspuh, 113 građana i gostiju su potpisali peticiju, bezbroj puta smo zvali policiju i podnosili prijave, pisali smo na sve moguće institucije, gradskim redarima grada Hvara, Turističke zajednice grada Hvara, Veterinarskoj inspekciji Split, Ministarstvu turizma, Ministarstva poljoprivrede - uprava za veterinarstvo i opet ništa. Uprava za veterinarstvo je lani na našu zamolbu Grupe građana poslala slijedeći dopis nama i gradonačelniku Budroviću – citiramo:
„Obavještavamo vas da smo Uredu gradonačelnika grada Hvara, dostavili predmet na nadležno postupanje, sukladno članku 18. Stavak 1. Zakona o općem upravnom postupku (NN 47/09). Naime uvjeti i način držanja pasa su definirani odredbama Zakona o zaštiti životinja (NN 135/06 i 37/13) i u nadležnosti su predstavničkih tijela općina i gradova, a ne u nadležnosti veterinarske inspekcije.
MINISTARSTVO POLJOPRIVREDE - Voditelj službe Veterinarske inspekcije dr. sc. Davor Svoboda, dr. vet. med.
Hvar Story
Film nastao u projektu Hvar story, Priča o Hvaru, Srednje škole Hvar i Srednje škole A.M. Karamaneo Vis, financiran od Ministarstva turizma Republike Hrvatske, u natječaju Promocija zanimanja 2018.
The film was created in the project Hvar story, Secondary School of Hvar and Secondary School A.M. Karamaneo Vis, Croatia, funded by the Croatian Ministry of Tourism.
Hrvatska baština pod zaštitom UNESCO-a (Svijet Geografije)
8. razred
Prirodna i kulturna baština Hrvatske
Pod zaštitom UNESCO-a danas se u Hrvatskoj nalazi ukupno šest kulturnih i jedan prirodni spomenik:
1. Stari grad Dubrovnik (Primorska Hrvatska)
2. Povijesna jezgra Splita s Dioklecijanovom palačom (Primorska Hrvatska)
3. Eufrazijeva bazilika u poreču (Primorska Hrvatska)
4. Katedrala sv. Jakova u Šibeniku (Primorska Hrvatska)
5. Starogradsko polje na Hvaru (Primorska Hrvatska)
6. Romanička jezgra Trogira (Primorska Hrvatska)
7. NP Plitvička jezera (Gorska Hrvatska)
---
Music:
The Cherokee Spirit - Wairapasunquy
TVRTKA „SUNČANI HVAR“ ORGANIZIRALA DANE OTVORENIH VRATA
Govor predsjednika Plenkovića na skupu u Hvaru
Predbilježite se na naš kanal i prvi pogledajte video zapise Hrvatske demokratske zajednice.
Pratite nas na:
Nagrade i priznanja Đakovu i Državnoj ergeli na Danima hrvatskog turizma
U Slavoniju stižu nagrade i priznanja sa Dana hrvatskog turizma koji se ove godine održavaju na Hvaru.
Grad Đakovo je među tri najuspješnije destinacije kontinentalne Hrvatske, a Državna ergela Đakovo i Lipik se okrunila Godišnjom turističkom nagradom ''Anton Štifanić''.
Nevjerojatno nalazište amfora kod Šćedra
U podmorju kod Šćedra, otočića s južne strane Hvara - veliko arheološko otkriće! Netaknut teret rimskog antičkog broda iz prvog ili drugog stoljeća prije nove ere. Riječ je o rijetkom i iznimno vrijednom nalazištu amfora.
Nalazište kod Šćedra jedino je u cijelosti sačuvano amforište u Splitsko-dalmatinskoj županiji. Od nemilosrdnih pljačkaša povijesne baštine očuvani su deseci amfora. Ostaci broda prekriveni su pijeskom pa arheologe pod morem čeka još mnogo iznenađenja.
- Ono što smo do sada otkrili je i da su te amfore prevozile nekakav teret, imaju čepove, dakle bile su začepljene. Što se točno dogodilo ne znamo. Vjerojatno je brod pokušao doć tu u ovu sigurnu luku, ali nije iz nekih ne baš lijepih okolnosti uspio, kaže voditeljica projekta Tea Katunarić.
Povijest otoka Umjetnička akademija Sveučilišta u Splitu istražuje u suradnji s Udrugom Prijatelji otoka Šćedra. Potporu daju Ministarstvo kulture, općina Jelsa i njezina turistička zajednica, a sada i Županija. U planu je za nekoliko godina napraviti arheološki park na otoku Šćedru. Ali, važno je nalazište zaštititi.
U suradnji sa Sveučilištem u Varšavi prvi se put na ovom dijelu Jadrana ispitivala podmorska flora i fauna amforišta koje je stvorilo umjetni greben. Nakon odlaska naše ekipe amfore su pokrivene zaštitnom mrežom. Da ih nitko ne može ni dotaknuti ni odnijeti, nego im se samo diviti.
Zlatno klasje#140: Dani hrvatskog turizma u Požeško-slavonskoj županiji
Dani hrvatskog turizma u organizaciji Ministarstva turizma, Hrvatske turističke zajednice i Hrvatske gospodarske komore po prvi put održani su u Slavoniji. U pet slavonskih županija, organiziran je bogat program, a u Požeško-slavonskoj, počevši u Kutjevu, u organizaciji Turističke zajednice Požeško-slavonske županije održane su radionice i degustacije Vinska priča – graševina. Nakon Kutjeva, bilo je vrijeme za druženje u Donjim Emovcima u već nadaleko poznatom restoranu Zlatni Lug, gdje je organiziran zajednički ručak po jelovniku Okusi Zlatne Slavonije
Coolturist about 150th anniversary of Hvar tourism
Enjoy the short video about the oldest public theatre in Europe, famous agava lace and other secrets and beauties of the Hvar fairy tale.
Deca iz Pule u poseti Pazovi
Više od trideset dečaka mlađih selekcija Istre iz Pule boravili su juče u Staroj Pazovi i družili se sa vršnjacima iz Novih Banovaca i Belegiša i odigrali prijateljsku utakmicu. U našoj zemlji su boravili četiri dana i bili gosti fudbalskog kluba Crvena Zvezda gde su se družili odigrali par prijateljskih utakmica i imali prilike da upoznaju Beograd.
ДАЛМАЦИЈА
Neću politiku u moju butigu
U ribnjaku dvorca renesansnog velikaša Petra Hektorovića vrludaju ciple, kao i pre pet i po vekova. Njegov dvorac Tvrdalj i danas tvrdo stoji kraj rive u hvarskom Starom Gradu, a putovanje koje je nedavno upriličila Turistička agencija „Relaks“ predstavlja neku vrstu povratka u prošlost. Ipak, nije to bio povratak u Hektorovićev renesansni ribarski raj, već pre povratak u primorske rajeve dalmatinske rivijere koje su turisti iz Srbije masovno posećivali sve do kraja osamdesetih godina, a onda, zbog poznatih događaja, donekle zanemarili.
Hvarski poeta i neimar Hektorović spevao je svoje glasovito „Ribanje i ribarsko prigovaranje“ još pre Šekspirovih zlatnih dana. U tom ranom pripovednom spevu našeg jezika, ribolovci Paskoje Debelja i Nikola Zet pevaju, pored ostalog, o Marku Kraljeviću i bratu mu Andrijašu, što je jedna od prvih zabeleženih narodnih pesama.
Pedesetak predstavnika medija i turističkih operatera iz Srbije obišlo je tokom pet dana poznog septembra dalmatinske hotele koje „Relaks“ ima u ponudi. Bila je to takozvana „info tura“, neka vrsta modernog „ribarenja i ribarskog ćakulanja“, poduhvat osmišljen s namerom da pripremi veliki „comeback“ srpskih turista na Jadran.
U ulozi Marka Kraljevića bio je ovog puta Jože Režonja, direktor sektora za odnose sa javnošću Agencije „Relaks“, svetski putnik i šarmer sa stilom, čovek koji – po opštem uverenju – zna sve o jadranskim plažama, hotelima, vinima, delikatesima i turistkinjama.
Brat Andrijaš ovog puta bio je Mihajlo Jovanović, direktor beogradskog predstavništva „Relaksa“, koji se postarao da putovanje u organizacionom pogledu protekne u savršenom redu. Raspoloženu grupu putnika prevozio je autobus zrenjaninske firme „Sagot“ Gorana i Saše Tucića, koja sa „Relaksom“ ima ekskluzivni ugovor o saradnji.
Pored izveštača „Zrenjanina“, medijski deo posade činili su urednica RTS-a Vesna Radosavljević, autorka emisije „Protezanje“ Milica Bursać, zaštitni znak TV „Tabloida“ Aleksandar Filipović, televizijski novinar Mikan Kozomara, frilenser Bronislav Radulović i mnogi drugi.
Od Hektorovićevog dvorca put vodi do Trga Svetog Stjepana u hvarskom Starom Gradu. To je prostor gde su snimani najupečatljiviji kadrovi legendarne serije „Naše malo misto“ reditelja Miljenka Smoja. Domaćini nas podsećaju na nezaboravnu repliku „brice“ Borisa Dvornika – „Neću politiku u moju butigu“. To bi mogao biti moto „Relaksove“ ovogodišnje septembarske info ture.
Teško je u kratkom novinskom napisu pobrojati sve što je škvadra Jože Režonje i Mihajla Jovanovića imala priliku da vidi i okusi. Svuda srdačno dočekivani malim plavcem, prošekom i bogdanušom, posetioci su obišli turističko naselje „Helios“ u Starom Gradu, gde im je o hotelima i otočkom načinu života pripovedao Nikola Lupi, direktor marketinga, jedan od retkih potomaka nekadašnje plemićke porodice Lupi (Vučetić) koji i danas žive na Hvaru.
Gostoprimstvom su se isticali i Milan Jukić, direktor živopisnog kampa u zalivu Vira na krajnjem zapadu ostrva, kao i Ivan Lakić, direktor Hotela „Zenit“ u Neumu. Obojica su redovni gosti beogradskog Sajma turizma.
Gosti iz Srbije posetili su i Muzej lavande porodice Žuvela u starogradskom polju, sa imanjem na kojem domaćin Jože Žuvela nastoji da obnovi organsku proizvodnju hrane. Posetioce je počastio vinom direktno „iz barika“, koje je u podrumu odstojao tri godine, pa ga je prethodno, po savetu domaćina, valjalo malo promućkati, da „primi zrak“.
Posle noćenja u Baškim Vodama, vozači Saša Tucić i Boris Radosav ukrcali su autobus na trajekt do Pelješca, pa se zatim kopnom nastavilo od Trpnja do severne strane poluostrva, gde je goste dočekao Antonio Bjantanida, direktor Hotelskog preduzeća „Orebić“. Usledila je kratka poseta Korčuli sa izletom brodom do obližnjeg ostrvca Proizd, gde turista – po rečima iskusnog Jože Režonje – može sebi priuštiti najbolje kupanje na Jadranu.
Info tura okončana je posetom močvarnoj delti Neretve u blizini Opuzena, gde lokalni brodari prevoze putnike drevnim „trupicama“ do vile „Neretva“ Pava Jerkovića. „Idejni tvorac turizma na Neretvi“, Jerković se 1990. vratio iz pečalbe i osnovao glasoviti restoran. Organizovane ture podrazumevaju ručak u „Neretvi“ i branje mandarina neposredno sa obližnjih plantaža – koliko ko uspe da ponese. Nazdravljajući gostima, Jerković se prisetio i da blisko sarađuje sa vlasnikom čarde „Debeli lad“ kraj izletišta na Tisi, odakle mu dolaze i konobari na obuku.
Na kraju, usledio je izlet do Dubrovnika, pa kratki predah u Trebinju i povratak poznatim putem preko Gacka, Tjentišta i Višegrada. Fotografije sa ovog putovanja načinio je reporter Jovan Drndak Njegović.
„Relaksovo“ ribarenje i ribarsko ćakulanje po svemu je uspelo. Svuda su gosti iz Srbije bili dočekivani ljubazno i srdačno. Da li će to uspeti da probije ledenu pokoricu, ostaje da se vidi. Samo kad ne bi bilo „politike“ u eks-jugoslovenskoj butigi…
A. BJELOGRLIĆ - List Zrenjanin
Deset postignuća Vlade Republike Hrvatske / Ten Accomplishments of the Government of Croatia
LAJK za male mišiće. PRETPLATI SE za tjednu dozu pederluka.
/
LIKE for small muscles. SUBSCRIBE for a weekly dose of gayness.
e-Građani; promjena biračkog mjesta do 28.10.2015.
Izbori 8.11.2015.
Ostala postignuća Vlade Republike Hrvatske u 2015. godini:
• Stavljanje u funkciju zapuštenu državnu imovinu
• Zaštita autohtonih hrvatskih proizvoda (lički krumpir, neretvanska mandarina, istarski pršut, krčki pršut)
• Kamere na policijskim odorama i suradnja stranih policajaca tijekom turističke sezone radi veće sigurnosti
• Uzgoj GMO-a odbijen
• Medicinski kanabis legalan za liječenje
• Fiskalizacija
• Centralni obračun plaće
• Socijalno ugroženima otpisana dugovanja u vrijednosti 107 mil. kuna
• Porast izvoza
• U pripremi 44 nova vlaka s klimom, internetom, pristupom invalidima i preko 200 sjedećih mjesta
• Najbolja turistička sezona do sad
• Doniranje viška hrane iz supermarketa humanitarnim organizacijama
• Do 70 tis. kuna bespovratnih sredstava za kupnju hibridnog ili električnog vozila
• Jeftinija struja za 70 tis. obitelji osobito teškog socijalnog položaja
• Besplatan topli obrok u školi za 17.5 tis. djece u školama i uvođenje više voća i povrća u obroke
• Poticanje otočnog gospodarstva
• Porast BDP-a tijekom 2015. god.
• Kontrola sredstava uplaćenih humanitarnim udrugama
• Ruralni turizam
• Novi radni brod Brodosplita radi lakše vodoopskrbe svjetionika i sigurniji promet
• Otvoreno 11 tis. radnih mjesta za čišću Hrvatsku
• Ulaganje 2. mlrd. kuna u razvoj znanosti u Hrvatskoj
• Otvorenje 25 novih ili potpuno obnovljenih hotela tijekom ljeta 2015.
• Prihodi od igara na sreću usmjereni u izvor financiranja Hrvatske gorske službe spašavanja
• Ponuđeno financijski isplativije rješenje za izgradnju Pelješkog mosta
• Uvedena bolja zaštita žrtava obiteljskog nasilja
• Za asistente u nastavi tijekom akademske godine 15./16. osigurano 55 mil. kuna iz fondova Europske Unije
• Novi centar i šetnica u Kopačkom ritu
• Sufinanciranje 50% iznosa za udžbenike za socijalno ugrožene obitelji
• Poticajna sredstva za stambenu štednju
• Ulaganje u mala i srednja inovativna poduzeća
• Uvećan doplatak za djecu s invaliditetom i nakon 27. god.
• Otvoren muzej vučedolske kulture
• Bespovratni poticaji za energetsku obnovu obiteljskih kuća
• Isplata plaće radnicima u blokiranim tvrtkama
• Helikopterska hitna pomoć kao pilot-projekt
• Žrtve seksualnog nasilja Domovinskog rata dobivaju pravo na pomoć i naknadu
• Jadrolinija uvela online kupovinu karata
• Prijava korupcije u zdravstvu anonimno i besplatno
• Otvoren vrtić i jaslice u općini Čavle
• Hrvatski gradovi u natjecanju za titulu Europske prijestolnice kulture 2020. i nagradu od 1.5 mil. eura
• Odobreno 2.26 mlrd. eura za poljoprivredu do 2020.
• 2.2 mlrd. kuna za kvalitetnu i svima dostupnu zdravstvenu zaštitu
• Poticanje zapošljavanja osoba s invaliditetom
• Smanjenje zateznih kamata za nepodmirena dugovanja za trećinu
• Obnova zgrada javne namjene i obiteljskih kuća nakon poplava
• Otvoren novi centar za transplantaciju u KB Merkur
• Duže trajanje bonova za mobitele, besplatno otključavanje mobitela i isprobavanje operatera bez obveza na pet dana
• Smanjenje broja agencija spajanjem već postojećih
• Započela gradnja mosta Čiovo
• Bespovratni poticaji za mlade poljoprivrednike
• Bolja pravna štićenost učitelja, nastavnika i znanstvenih radnika
• Psihičko nasilje u obitelji postaje kazneno djelo
• Južna obilaznica koja spaja Novu Gradišku s Industrijskom zonom
• Uvođenje dodatnih termina za preglede i operacije
• 544 javnih savjetovanja
• Ispunjeni svi uvjeti za pristupanje Šengenskom sporazumu radi veće mobilnosti ljudi, bržeg prometa robe i bolje sigurnosti granica
• Grad Rab dobio novi sustav odvodnje
• Bespovratno sufinanciranje programa i projekata od interesa za opće dobro
• Otvoreno novo brodsko pristanište u Šibeniku
• Otvorena nova cesta na otoku Hvaru radi poboljšanja gospodarskog i turističkog razvoja otoka
• Podjela plaža u 14 kategorija za bolju pretragu onoga što turisti preferiraju
• Most Trogir-Čiovo
• Uvođenje financijskog obrazovanja u školi
• Povoljniji stanovi Programa društveno poticajne stanogradnje
• Besplatan Office 365 za učenike i nastavnike u školama
_____
Follow Renato:
Čaopusabok!
R
Bilje / Slavonija / Baranja / Croatia / 4k / | Pointers Travel agency
Bilje is a center of the municipality, 3 km north of Osijek and one of the oldest settlements in Baranja, whose history dates back to the Roman times. Besides agriculture, which dominated as the main activity, in recent times, the development of tourism is associated with Kopački rit. Bilje was recognized by many as a very pleasant place to live because it is away from the city noise but close enough to the city of Osijek. The settlement developed rapidly.
When you come to the municipality of Bilje, stop by Nature Park Kopački Rit
Near Nature park of Kopački Rit is located a beautiful place called Bilje lake The lake is covered with reeds and other water plants.
Our next recommendation is visiting The Castle of Prince Eugen of Savoy One look at this amazing architecture and you will fall in love.
It is speculated that the castle was a work of the Austrian architect Johann Lucas von Hildebrandt (1668th-1745th), which has built the famous Belvedere Palace in Vienna for Prince Eugene of Savoy.
Don't forget to visit Tikveš Castle neither.
For adrenaline lovers, there's Eco Center Zlatna Greda
It is a place of knowledge, new experiences, fun and relaxing.
It is a place of knowledge, new experiences, but also fun and relaxing.
Explore the rich and diverse nature, relax in this green paradise and afford yourself an unforgettable gateway!
For more information, make sure to install our Pointers - Personal Travel Guide app available for iOS & Android!
Pointers Travel takes you on a tour of Bilje located near Osijek, Croatia. For more information, make sure to install our Pointers - Personal Travel Guide app available for iOS & Android!
➡ Subscribe:
➡ Find Out More:
About Pointers - Personal Travel Guide:
Pointers is a free personal travel guide to take with you to your next adventure. Download Pointers Personal Travel Guide to quickly locate great destinations, attractions, and events in Croatia. Explore and discover top locations such as Dubrovnik, Split, Trogir, Omiš, the islands of Pag, Hvar, and Krk, Rijeka, Opatija, Zagreb, Osijek and so much more, and find the things you enjoy the most.
Get More Pointers:
Mobile App:
Official Site:
Instagram:
Twitter:
Facebook:
Produced by Pointers.
© 2017 Pointers, d.o.o. (LLC). All Rights Reserved.
The Heart Of Adriatic :: GOLDEN AWARD :: Croatia :
Organization and Production: Split-Dalmatia County Tourist Board
Film production: Dream Division
Written and Directed by: Ivan Perić
Shooting Coordinator: Marko Kapitanović
Camera: Ivan Perić, Marko Kapitanović
Editing: Ivan Perić, Dragan Kovačević
Assistant director and visual effects: Dragan Kovačević
Music: Epic Soul Factory
GOLDEN AWARD - BAKU INTERNATIONAL TOURISM FILM FESTIVAL IN COMMERCIALS CATEGORY
Kiša na Hvaru 2011 ...
Kiša na Hvaru 2011 ...
SPLITSKE SU PLAŽE MOŽDA ČISTE, ALI SU KONCESIJE ŠPORKE
Nastavno na sva događanja proteklih nekoliko dana kada smo Saborskim zastupnicima dostavili naše amandmane na Zakon o koncesijama na žalost sjednica Sabora završila je nedorečeno bez daljnjeg komentara predlagatelja ovog Zakona i uvažavanja mišljenja javnosti. Svojim smo nastojanjima, medijskim istupima i podrškom Saborskih zastupnika bili jasni te zahtijevali vraćanje Zakona na treće čitanje i uključivanje javnosti u daljnju raspravu. Želimo sačuvati javno dobro i zajedno sudjelovati u daljnjim odlukama o koncesioniranju.
Od svojih zahtjeva nismo odustali te ćemo iste ponoviti i u narednim danima brojnim događanjima po cijeloj Hrvatskoj. Akciju Čujete li svoje otoke, svoju obalu? popratit će brojni otočani i građani.
U nedjelju 18.6 organiziramo pojedinačne akcije na Braču, Hvaru, Šolti, Korčuli, Prviću, Malom Lošinju, Splitu... pod parolom Potrubi za otoke i obalu, nek nas čuju i u Zagrebu! Pozivamo sve otočane, građane, organizacije, brodare i one koji vole našu obalu i more da nam se priključe na sljedećim lokacijama:
Supetar, Brač 10.00, luka
Bol, Brač 11.30, plaža Zlatni Rat
Hvar, Hvar 11.15, luka
Rogač, Šolta, 10.00, luka
Prvić, 10.00, plaža Perolin
Mali Lošinj, 10.00, luka
Cres, 9.30, Purpurela do Miramara
Korčula, Vela luka, 10.00, Pristanište
Silba, 12:00, Žalić
Vis, Komiža, 11:00, Porat
Split, 11.00, MATEJUŠKA !!!
Trogir, 10:00, Čiovski most
Makarska, 9:00 Akvatorij gradske luke
Dubrovnik, 10:00, Lapad
Ovim nedjeljnjim događanjima ujedno najavljujemo prosvjednu akciju na Markovom trgu u ponedjeljak, 19.06.2017 s početkom u 8:30 te pozivamo sve otočane u Zagrebu, ali i sve ostale koji ovo ljeto planiraju na more.
Ponesite opremu za plažu - šugamane, šešire, balune, karte, knjige i pošaljimo jasnu i glasnu poruku: Vratimo Zakon o koncesijama na javnu raspravu!
Zahvaljujemo svima na ogromnoj podršci i povjerenju koje nam je ukazano da u ime svih nastojimo sačuvati naše bogatstvo. U aktivnosti su se uključile brojne udruge, organizacije, građanske inicijative, tvrtke, lokalne samouprave, ustanove, pojedinci....
Procesija Veliki petak - Bibinje 2016
Naručitelj:
Općina Bibinje, Turistička zajednica općine Bibinje
Zahvaljujemo župi sv. Roko - Bibinje
Izrada: eikon.hr / Vedran Šetka
Prosvjed Zelim normalan zivot na Trgu Republike
Cakovec, 010619.
Na Trgu Republike u Cakovcu odrzava se prosvjed Zelim normalan zivot kojim stanovnici zele stati na kraj problemima koje imaju s Romima.
Snimio: Zeljko Hajdinjak / CROPIX
MODEX CRES 2019. - Dnevnik HRT-a
Prilog HRT-a o međunarodnoj vježbi na Cresu
HRT4, 8. travnja 2019.