Polítání nad Ohří
Start v Damici pak přes Krásný Les, Květnová, Jakubov, Stráž nad Ohří, Korunní, Kamenec, Boč a zase zpátky. A myslím že to bylo přes Malý Hrzín, Srní, Osvinov a Horní hrad.
Hauenštejn-Horní hrad 30.6.2012
Zahájení řezbářského a všeobecného uměleckého symposia 2012
Divoké Jeseníky - Dokument CZ HD (2016)
Nízký a Hrubý Jeseník – nenápadná sopečná krajina a nejvyšší moravské hory s unikátní horskou přírodou. Podívejte se na naši zem tak, jak jste ji ještě neviděli, a užasněte nad její pestrostí a krásou. Režie P. Krejčí
Nízký Jeseník je o polovinu nižší než sousední Hrubý Jeseník – nejvyšší hory Moravy. Rostou zde rozsáhlé bukové lesy, které krajině dlouhých hlubokých údolí propůjčují osobité kouzlo. K nezapomenutelným zážitkům patří, když z těchto lesů po letních deštích stoupá pára. Tehdy se krajina tváří jako ve středověku. K tomu přispívá i velmi zvláštní hrad Sovinec, s nejrozsáhlejším opevněním svého druhu u nás.
V jednom z nízkojesenických údolí burácí snad nejkrásnější moravské vodopády. Ale dost možná jsou nejdivočejší částí této krajiny dva nenápadné vrchy, které však za sebou mají velmi bouřlivou minulost…
Hrubý Jeseník se zvedá až nad horní hranici lesa. V nadmořské výšce nad 1300 m n. m. přechází les do rozvolněných horských návrší, na kterých se už žádný strom ani keř neudrží. Jsou to ostrovy unikátní jesenické tundry. Tady vidíme pozoruhodné tvary skal, modelované mrazem. A nejen to. Nalézáme vzácné rostliny, které už nikde jinde na světě nerostou. Do podoby této krajiny dramaticky zasáhla doba ledová. Učinila první z celé řady následných kroků, které z Jeseníků vytvořily jedno z přírodně nejzajímavějších a nejbohatších míst kontinentu.
Státní hrad Lipnice nad Sázavou ║ ᴴᴰ
Slideshow fotografií z výletu na zříceninu hradu v Lipnici nad Sázavou. V Lipnici nad Sázavou žil Jaroslav Hašek, český publicista a novinář a hlavně spisovatel, autor knihy Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války.
-------------------- Technikálie ---------------------
Fotografie byly pořízeny pomocí Sony CyberShot DSC-QX100 bez použití blesku a stativu.
-------------------- SOCIAL MEDIA --------------------
Kde se scházíme?
Skupina na Facebooku:
Komunita na Google Plus:
Podívej se na spřízněné kanály - My Youtube Family
Horní Slavkov - děkanství
Barokní budova děkanství čp. 178 byla postavena v letech 1755-1756 stavitelem J. G. Pöpperlem z Horního Slavkova patrně na místě starší stavby těsně u hřbitovní zdi pod farním kostelem sv. Jiří na návrší ve východní části města Horní Slavkov (Schlaggenwald). Po roce 1945 byl však objekt opuštěn a postupně zcela zchátral. V 90. letech 20. století byla střecha zdevastované budovy nově zastřešena. Dnes se nachází objekt v havarijním stavu.
Historie a popis objektu:
Natočeno v rámci XII. ročníku soutěže Stavby Karlovarského kraje v kategorii Ohrožená památka Karlovarska.
Autor: Petr Lněnička
2 M Studio -
Texty: Jaroslav Vyčichlo, Památky a příroda Karlovarska
Natočeno: květen 2012
Burg Hauenstein Horni Hrad Tschechien Herbst 2013 Teil 1
Burg Hauenstein befindet sich nur drei Kilometer westlich von Stráž nad Ohří im Ortsteil Horní Hrad, in einem Seitental des oberen Egertals im Okres Karlovy Vary in Tschechien.
Zámek Raduň - letecké záběry
Letecké záběry státního zámku Raduň.
#dji #djiglobal #drone #aerial #phantom2
Pekelný kopec (Třebíč) - rozhledna
Zimní výlet na rozhlednu na pekelňáku. Video bylo vytvořeno primárně za účelem vyzkoušení nové action kamery.
Natáčeno na: GoPro Hero 5
Upraveno v: Sony Vegas Pro
Hudba: The Chainsmokers - Dont Let Me Down (Illenium Remix)
East Bohemia Film Office_CZ
Objevte region Východních Čech - ráj pro filmaře. Najdete zde různorodé lokace pro tvorbu audiovizuálních děl.
Kontaktujte nás na: L.Ondrackova@vychodnicechy.info
Lokace:
00:00 hrad Kost
00:09 – Adršpašské skály
00:17 - Hospitál Kuks
00:23 – Hrad Svojanov
00:28 – Hrad Kunětická hora
00:32 - Zámek Opočno
00:34 - Valdštejnská lodžie, Valdice
00:36 - Zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou
00:40 – Národní hřebčín Kladruby nad Labem
00:44 – Automatické mlýny Pardubice
00:48 – Pavilon Gočár – Lázně Bohdaneč
00:52 – Přehrada Les Království
00:54 – Přehrada Seč
00:56 – Hora Matky Boží a klášter Králíky
01:03 - Nové Město nad Metují a jeho zámek
01:09 – Hradec Králové
01:16 – Pardubice
01:18 – zámek Pardubice
01:21 – zámek Litomyšl
01:25 – Chrám Nalezení sv. Kříže, Litomyšl
01:28 – Jičín
01:34 – Archeoskanzen Nasavrky
01:36 – Veselý Kopec
01:39 – Kaple Hvězda
Tschechische Republik - Hazmburk
Über dem Ort Klapý erhebt sich ein Berg auf dem die Reste der Hazmburk thronen. Die gotische Burg wurde Ende des 13. Jahrhunderts erbaut. Bereits nach den Hussitenkriegen verfiel die Anlage. Zur Burg führt ein schöner Waldweg. Auf der Burgruine hat man eine schöne Aussicht.
***
About the site Klapý a hill rising to the throne of the remains Hazmburk. The gothic castle was the end of the 13th Century built. Even after the Hussite Wars, the system fell. Castle is a beautiful forest. At the ruins you have a beautiful view.
***
O webu Klapý kopce roste na trůn zůstává Hazmburk.Gotický hrad z konce 13. Století postaven. Dokonce i po husitských válkách, systém spadl. Hrad je krásný les. V troskách máte krásný výhled.
Rozhledna Brdo - Chřibské Lesy 4K
Kamenná rozhledna stojící na nejvyšším vrcholu Chřibů, vysoká 23,9 m.
Google Maps:
Z rozhledny můžete vidět krásné okolí chřibských lesů a dále Malou Fatru, Roháče, Jeseníky, Beskydy, Bílé Karpaty.
Podolský most(Podolský bridge,Czech Republic) 1080p CZ
Historie a charakteristika mostu:
Most byl vybudován mezi lety 1939 a 1943, aby nahradil starý řetězový most vybudovaný v roce 1848. Tento most byl v roce 1960 v souvislosti s výstavbou Orlické přehrady rozebrán a přemístěn na řeku Lužnici, k vesnici Stádlec, a je známý jako Stádlecký most.
Návrh mostu byl ve 30.letech 20. století oceněn na architektonické výstavě v Paříži, kde v roce 1937 získal Zlatou medaili a byl nazván Le beau pont de l´Europe (Krásný most Evropy). Další ocenění získal v roce 1939 na výstavě v belgickém Lutychu. Projekt mostu připravili V. Janák, J. Brebera a L. Pacholík ve spolupráci s Ing. J. Blažkem.
Za druhé světové války byl most důležitou dopravní spojnicí. Oba břehy Vltavy navíc v roce 1945 tvořily demarkační linii mezi americkou a sovětskou částí osvobozovaného Československa. V dubnu a květnu 1945 sloužil most jako ústupová cesta části německých jednotek do amerického zajetí. Vojáci americké 3.armády zde v květnu 1945 čekali dva týdny na příjezd sovětských vojsk. (v roce 2000 zde byla odhalena pamětní deska).
Technické údaje:
Most je dlouhý 510 m a tvoří ho několik oblouků, z nichž ten největší má rozpon 150 m a krajní 36,65 m. Na pravém vltavském břehu je 6 polí, na levém jen dvě. Šířka mostu je pouhých 8,5 m (6,5 m vozovka a 1+1 m tvoří chodníky). Vozovka leží ve výšce 55-65 m nad řekou. Šířka klenby ve vrcholu oblouků je 7,5 metru, v patkách 9,5 metru, vzepětí klenby hl. oblouku je 41,8 metru, jeho tloušťka je 2,0 m. Hlavní klenba nese další dvě menší, polokruhové klenby stejné šířky - 7,5 metru, tlusté 0,75 m. Vzepětí osmi menších kleneb je 9,8 metru. Na stavbu mostu bylo spotřebováno 1 200 tun ocelové výztuže, 6 920 tun cementu a 6 300 m³ dřeva. Zpracováno bylo celkem 20 900 tun betonu. Most postavila za tehdejších 26 milionů korun firma Ing. B. Hlava.
KOP Jáchymov 2015
Něco málo z ozdravného pobytu zaměstnanců ČDCargo Ostrava
Palácové zahrady Pražského hradu
Palácové zahrady Pražského hradu - Ledeburská, Malá Pálffyovská, Velká Pálffyovská, Kolowratská a Fürstenberská - leží na území Malé Strany. Tvoří souvislý pás na jižním svahu hradčanského vrchu. Z vysoko položených teras se otevírají krásné pohledy na Malou Stranu a panoráma města.
V 16. století postupně ztratily hradby na jižním svahu hradčanského vrchu svou obrannou funkci a proto byly částečně zbourány. Pozemky, zahrady a vinice skoupila šlechta a měšťané. Časem malé užitkové zahrady zanikly a na místě začaly vznikat zahrady velké. Už v roce 1580 byla vytvořena dnešní Fürstenberská zahrada. Zahrady byly budovány jako renesanční italského typu a sloužily k odpočinku a potěšení vlastníků přilehlých paláců. Zahrady byly zpustošeny Švédy po dobytí Malé Strany 5. srpna 1648. Při své následné obnově už byly budovány v barokní úpravě. Na zahradách se objevily terasy s plastikami, monumentální schodiště, kašny a vodotrysky, saly terreny, pavilony a galerie. Na jižním hradčanském svahu tak postupem času vznikl souvislý pás zahrad. Tvoří ho zahrady: Ledeburská, Malá Pálffyovská, Velká Pálffyovská, Kolowratská a Fürstenberská.
Ledeburská zahrada
Zahrada se jmenuje po hraběti Adolfovi z Ledebouru. Ten získal přilehlý palác v roce 1852. Palác samotný vznikl již v roce 1601. Zahradu založil v roce 1665 Jan Václav z Kolowrat. Na nejspodnější terase zahrady je dekorativní Sala Terrena (přízemní sál). Naproti ní je bohatě členěná stěna s rozbíhajícím se schodištěm. Jeho levé křídlo vede na horní zahradní terasy. V nice uprostřed stojí socha Herkula zápasícího s Kerberem. Uprostřed terasy je fontána. Voda do ní byla původně přivedena až z kašny na Pražském hradě. Symetricky řazené terasy spojuje schodiště. Na vrcholu hlavní osy zahrady stojí otevřený pětiboký pavilón, který tvoří výraznou dominantu. Zahrada postupně chátrala. S její rekonstrukcí se začalo v roce 1990. V roce 1995 byla společně s Malou Pálffyovskou zahradou opět otevřena pro veřejnost.
Malá Pálffyovská zahrada
Při rekonstrukci Malé Pálffyovské zahrady v 90. letech minulého století byl zvýrazněn původně užitkový charakter zahrady. Převažují proto volné travnaté plochy a ovocné stromy.
Velká Pálffyovská zahrada
Zahrada na tomto místě je v historických dokumentech zmíněna už v roce 1681. V té době vlastnil pozemek měšťan Šimon A. Renner. V přilehlém domě byla hospoda. Novou výstavbu a zřízení zahrady uskutečnila v roce 1751 manželka Josefa V. Fürstenberka, Marie Anna. Na první terase byl vodotrysk. Na vrcholu zahrady byla vyhlídková lodžie (sloupová chodba, loubí). Ozdobné sluneční hodiny nesou nápis Claret in orbe dies, ac taetras, hora pete umbras (volně přeloženo Jasný buď po světě den a hnusné zaplašuj stíny). Při obnově Velké Pálffyovské zahrady v devadesátých letech minulého století byl zachován barokní koncept zahrady a byly znovu použity všechny její dochované součásti. Byla obnovena kruhová fontána s plastikou Tritona, byla zachována i mohutná terasová zeď s portálem a centrálním tunelovým schodištěm. Zahrada byla znovu otevřena v roce 1997.
Kolowratská zahrada
Kolowratská zahrada si i po rekonstrukci zachovala charakter výhradně užitkové zahrady. Zahradní architektura se omezuje převážně na ovocné stromy a trávníky. V původním zahradním domku je dnes malá kavárna. Zahrada je oddělena od Velké Pálffyovské zahrady původní románskou zdí velkého opevnění Malé Strany.
Fürstenberská zahrada
Zahrada je pojmenována podle posledních šlechtických majitelů, kterými byli od roku 1866 Fürstenberkové. Původně byla na tomto místě vinice, později užitková zahrada. Spodní část zahrady není dodnes zpřístupněna, neboť v přilehlém Kolowratském a Malém Fürstenberském paláci bylo od roku 1918 do roku 1938 sídlo vlády Československé republiky. Současná podoba pozdně rokokové zahrady italského typu vznikla v letech 1784 až 1788. Centrální schodiště spojuje jednotlivé terasy zahrady. Nachází se zde vyhlídková terasa a altánek. Na východní straně terasy je schodiště, které vede k malé věži, sloužící jako průchod mezi areálem Pražského hradu a komplexem Palácových zahrad.
Lesliovská-Thunovská zahrada
Od roku 1925 je Lesliovský palác i se zahradou majetkem Spojeného království Velké Británie a Severního Irska a je využíván pro potřeby velvyslanectví. Původní barokně upravená zahrada, přístupná ze třetího patra paláce, měla podobu italské zahrady. Ve druhé polovině 19. století byla přeměněna na anglický park. Různé úrovně zahrady spojuje terasová zeď a zahradní schodiště.
Převoz Frymburk
Převoz Frymburk - spouštění na vodu
Chyše - zámek
Vrcholně středověký gotický hrad nahradil původní velmožský dvorec patrně z druhé poloviny 12. století, rozkládající se v severozápadní části pozdějšího města Chyše (Chiesch). V roce 1578 nechal Mikuláš z Lobkowitz přestavět hrad na reprezentační renesanční zámek. V letech 1695-1708 byl poté zámek za Karla Jiřího Michny z Vacínova barokně přestavěn. V letech 1856-1858 byla za Prokopa III. Lažanského provedena zásadní pseudogotická přestavba zámku, který tehdy získal svou současnou podobu. V roce 1946 byl chyšský zámek zestátněn a během 2. poloviny 20. století postupně chátral. V letech 1996-2001 provedl nový vlastník Ing. Vladimír Lažanský celkovou rekonstrukci zchátralého zámku.
Historie a popis objektu:
Natočeno v rámci XIII. ročníku soutěže Stavby Karlovarského kraje v kategorii Ohrožená památka Karlovarska.
Autor: Petr Lněnička, 2 M STUDIO s.r.o.
Texty: Jaroslav Vyčichlo, Památky a příroda Karlovarska
Natočeno: květen 2013
J & R ... Paranormal Team Praha - 10. trasa (Díl.9)
J & R ... Paranormal Team Praha. 10 trasa - (Díl.9) ...... Ghost Tour - 2017 ( Středočeský kraj ) Dokument z produkce J & R. .........................Analýzu vizuálních videí či analýzu EVP už necháme at rozhodne divák či jsme něco nahráli ano nebo né. Právě proto pak jsou spekulace a dohady že to hlas ducha není a místo kroku pracuje podlaha celé stavby..... atd....Po 26 letech vyšetřování paranormálních jevu jsme to ted celé změnili a věřím že to bude fungovat. Pokud by lidičky chtěli opět udělat rozbor (Analýzu) toho co jsme natočili na video či EVP můžeme se k tomu zase vrátit. Ale ted pojedeme dle nové naší metody ve vyšetřování paranormálních jevu......J & R
Prodej bytu 1+1 (37m) Praha 4 - cena 2 090 000 Kč
Toužíte po klidném bytě v přízemí, ze kterého se během chvilky dostanete kamkoliv? Pak jste na správné adrese, přesněji Hurbanova 1279/2, Praha 4, kde přírodu i vše potřebné k příjemnému vyžití naleznete takřka hned za rohem. V blízkosti tohoto bytu se nachází Krčský les, ideální místo pro milovníky procházek i vášnivé houbaře. Výletníci určitě uvítají i nedalekou pěší túru na Chodov. Za nákupy také nemusíte jezdit nikam daleko. Hned vedle domu stojí menší obchodní dům Modrý pavilon a na větší nákupy můžete vyrazit třeba na Novodvorskou, která je o pouhé tři autobusové zastávky dál. V těsné blízkosti je i zdravotní středisko s praktickým lékařem. Potřebujete-li cestovat i dále po Praze, tak jste autobusem do 5 minut na stanici metra Kačerov. A díky dostatku parkovacích míst v okolí domu si nemusíte lámat hlavu ani s parkováním.
Byt i celý dům podstoupil roku 2007 kompletní rekonstrukci, takže z případných velkých změn nemusíte mít strach. Co se týče vybavení, již při nastěhování budete mít k dispozici to nejdůležitější, například kuchyňskou linku, skříně, nebo postel (nezůstane jen pohovka). Pokud vám však bude vyhovovat spíše nevybavený byt, stačí se jen domluvit.
Součástí bytu je také lodžie, ideální pro klidné snídaně, či pro večerní grilování s přáteli, odkud máte krásný výhled na zelené hřiště. Můžete se těšit na prosluněný domov, protože okna jsou směrována k jihu. Celkové výdaje na energie pro jednu osobu by se měly vejít do 2500 Kč, na dvě osoby do 3000 Kč.
Byt byl podroben důkladné analýze certifikovaným odhadcem spolupracujícím s bankami a stavebními spořitelnami. Pokud si ji budete chtít prohlédnou, nebojte se nás kontaktovat.