Msza św. w kościele Najświętszego Zbawiciela w Blachowni - Błaszczykach /.2019.09.29.
Uroczysta Msza św. w kościele Najświętszego Zbawiciela w Blachowni - Błaszczykach / 10-lecie scholi parafialnej 'Anioły Najświętszego Zbawiciela'
Koncert -
TvZG.pl - Św. Urban, koncert i fontanny
Na ten wyjątkowy wieczór zielonogórzanie czekali od dawna. Święty Urban I, patron Zielonej Góry, doczekał się swojego pomnika przed kościołem pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Święty Urban to patron winiarzy, na pomniku został przedstawiony w stroju papieskim, a w ręce trzyma kiść winogron. Idealnie więc wpasowuje się w charakter Winnego Grodu. Rzeźbę wykonał artysta Artur Wochniak. Uroczystość została połączona z oficjalnym otwarciem odnowionego placu przy Filharmonii Zielonogórskiej, a filharmonicy Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Czesława Grabowskiego zagrali przepiękny koncert promenadowy dla tłumnie zebranej publiczności.
Kościoły i sztuka sakralna w dzielnicy Nowe Miasto w Zielonej Górze
TvZG.pl - Trzej Królowie oddali pokłon Dzieciątku
Trzej królowie - Kacper, Melchior i Baltazar, święta Rodzina, Herod, anioły i wiele innych barwnych postaci na starówce. Już po raz szósty ulicami Zielonej Góry przeszedł Lubuski Orszak Trzech Króli. Poprzedziła go uroczysta msza w kościele pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela. Następnie tłumy wiernych w charakterystycznych koronach, przeszły pod ratusz - czyli do Betlejem, przy którym zbudowano stajenkę. Tam Trzej Królowie oddali pokłon Dzieciątku.
Z wysokich szczytów gór
Hymn nr 5
Wszystkie hymny pochodzą ze śpiewnika Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich i śpiewane są przez dwóch misjonarzy z tego kościoła.
Przedmowa od pierwszego prezydium
,,Trzy miesiące po założeniu Kościoła Pan, poprzez Proroka Józefa Smitha, Poinstruował Emmę, żonę Józefa, aby dokonała wyboru świętych hymnów dla Kościoła: ,,Bowiem dusza moja lubuje się w pieśni serca; pieśń sprawiedliwych jest dla mnie modlitwą, i w odpowiedzi ześlę błogosławieństwa na ich głowy (NiP 25:12).
Teraz, 150 lat od momentu opublikowania przez Kościół pierwszego śpiewnika, mamy przyjemność zaprezentować niniejsze poprawione i uzupełnione wydanie. Zawiera ono wiele hymnów ujętych zarówno w naszym pierwszym śpiewniku, jak i w jego późniejszych wydaniach, a także wiele nowo dodanych pieśni. Wszystkie zostały wybrane, aby zaspokoić różnorodne potrzeby współczesnych członków ogólnoświatowego Kościoła.
Dowiedz się więcej na stronie:
Marsz dla Życia w Zielonej Górze (25.03.2012)
W niedzielę o 13.15 sprzed kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze ruszył Marsz dla Życia. Więcej filmów na gazetalubuska.pl/wideo
ŚDM w Zielonej Górze 21.07.2016
Koncert zespołu GOSPEL RAIN oraz NATALII NIEMEN i MATE’O (scena przy ratuszu)
Międzynarodowy Marsz dla Życia (z ratusza do parafii Najświętszego Zbawiciela)
TvZG.pl - Fokus w budowie
Teren wokół galerii handlowej Focus Mall to wielki plac budowy. Po dziesięciu latach od otwarcia centrum handlowego, jego rozbudowa stała się faktem. Dawne budynki Polskiej Wełny zyskają nowe życie, a inwestycja będzie realizowana w trzech etapach. Jednym z nich jest przebudowa istniejącego, nieużytkowanego budynku na dwupoziomowy parking, który pomieści 353 samochody. W środku znajdzie się także miejsce na lokale gastronomiczne. Powstanie również zupełnie nowa część galerii, w której dostępne będą nowe sklepy oraz kolejne 1275 miejsc parkingowych. Docelowa powierzchnia Focusa osiągnie 117 tysięcy metrów kwadratowych. Zielonogórzanie zgodnie twierdzą, że rozbudowa galerii to doskonały pomysł.
Kościół Katolicki p.w. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Wielka Sobota 2012
Kościół Katolicki p.w. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Wielka Sobota 2012
Catholic Church of the Holy Spirit in Zielona Góra, Poland. Holy Saturday 2012
L'Église Catholique du Saint-Esprit à Zielona Góra, Pologne. Samedi Saint 2012
Iglesia Católica del Espíritu Santo en Zielona Góra, Polonia. Sábado Santo 2012.
30 lat Polskiej Wełny - fragmenty
Fragmenty filmu nakręconego w 1977 roku z okazji jubileuszu Polskiej Wełny. Można zobaczyć jak wyglądała praca w tym zakładzie, a nawet Zieloną Górę sprzed 36 lat! Prawdziwa perła kinematografii!
Zielona Góra- historia polskiej wełny
Znany budynek dziś mieszczący centrum handlowe.
TvZG.pl - Spór przed ustanowieniem. Rady Dzielnic
Radni klubu Zielona Razem krytycznie o propozycji utworzenia rad dzielnic w Zielonej Górze. Zdaniem Andrzeja Brachmańskiego Zielona Góra powinna dążyć do integracji, a tworzenie osiedlowych może mieć odwrotny skutek. Jako przykład Brachmański, podaje podział miasta Starą Zieloną Górę i dzielnicę Nowe Miasto. Robert Górski, klubowy kolega Brachmańskiego dodaje, że Zielona Góra owszem powinna się równać z największymi miastami w Polsce, ale nie powinniśmy kopiować wszystkich rozwiązań. W jego opinii rady dzielnicy wydłużą proces realizacji wielu zadań, przez co ucierpią mieszkańcy.
Poznań 2012, Poland
POZNAN 2012 04 22 & 23, Poland:
Bukowska street, Lawica Airport, Main Railway Station old and new building, square in front of station from Dworcowy bridge, Kaponiera roundabout, Sw.Marcin street, emperor castle, University of Economics, Krakowska street, Old Brewery, Polwiejska street, rotunda, Wyzwolenia square, The Raczynskis Library, Old Market Square, Town Hall, Garbary street, cathedral on Ostrow Tumski.
POZNAŃ 2012 04 22 i 23, Polska:
Ul.Bukowska, Port Lotniczy Ławica, Główny Dworzec Kolejowy stary i nowy budynek, plac przed dworcem z mostu Dworcowego, rondo Kaponiera, ul.Św.Marcin, zamek cesarski, Uniwersytet Ekonomiczny, ul.Krakowska, Stary Browar, ul.Półwiejska, okrąglak, plac Wyzwolenia, Biblioteka Raczyńskich, Stary Rynek, Ratusz, ul.Garbary, katedra na Ostrowie Tumskim.
TvZG.pl - Rocznica wybuchu drugiej wojny światowej
Msza święta w kościele pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela w intencji weteranów i ofiar II wojny światowej oraz przemarsz z kościoła kompanii honorowej, pocztów sztandarowych i pozostałych uczestników uroczystości na Plac Bohaterów – tymi akcentami rozpoczęły się zielonogórskie, uroczyste obchody 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Dokładnie 77 lat temu, 1 września 1939 roku, wojska niemieckie przekroczyły granice Polski. Osamotnione Wojsko Polskie nie mogło skutecznie przeciwstawić się agresji Niemiec i sowieckiej inwazji rozpoczętej 17 września. W konsekwencji Hitler i Stalin dokonali IV rozbioru Polski. Wydarzenie 1939 roku pamiętają weterani, których dziś nie zabrakło na Placu Bohaterów. 1 września, gdy wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, mieli kilkanaście lat. Jak podkreślają, te wydarzenie są cały czas żywe w ich pamięci.
Zaproszenie na Noc św. Urbana w Zielonej Górze
Ks. Mirosław Donabidowicz zaprasza na uroczystości ku czci patrona miasta św. Urbana I na początek Winobrania. W tym roku rozpoczną się one w sobotę 3 września w kościele patronalnym pw. św. Urbana I na osiedlu Braniborskim. Najpierw zaplanowano Mszę św. o godz. 20.00, której przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. Jarosław Leśny proboszcz parafii św. Antoniego w zielonogórskim Przylepie. Po Eucharystii przejdzie uroczysty orszak z figurą Patrona Winnego Grodu do konkatedry. W barwnym i radosnym korowodzie wezmą udział winiarze, harcerze, artyści, goście i mieszkańcy Zielonej Góry. Całości towarzyszyć będzie muzyka, radosne śpiewy, a także modlitwa. Natomiast w niedzielę 4 września o godz. 12.00 w konkatedrze odbędzie się uroczysta Msza św. za Zieloną Górę, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup. Po niej figura św. Urbana I zostanie uroczyście przeniesiona na scenę pod ratuszem, gdzie co roku odbywa się uroczyste rozpoczęcie Winobrania.
Protest mieszkańców z ulicy Dzikiej w Zielonej Górze [PERISCOPE]
Nie ustają protesty mieszkańców, którzy w różnych miejscach Zielonej Góry sprzeciwiają się deweloperskim inwestycjom i decyzjom Urzędu Miasta. Głośna stała się sprawa ze Wzgórza Braniborskiego, gdzie na sprzedanym przez Uniwersytet Zielonogórski terenie, nowy właściciel chce postawić apartamentowce. Mówiliśmy też o konflikcie na ulicy Prostej, gdzie ma powstać zupełnie nowe osiedle, a to nie podoba się mieszkańcom Zacisza.
W Radio Zielona Góra odwiedziło mieszkańców z ulicy Dzikiej, protestujących przeciw budowie wysokiego, siedmiokondygnacyjnego bloku. Ich zdaniem inwestycja pogorszy warunki życia.
Mieszkańcy protestują i wygrywają proces o prawo do uznania za stronę w procesie wydawania przez miasto pozwolenia na budowę. Problem w tym, że wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego nie jest prawomocny, a Urząd Wojewódzki, którego decyzję zaskarżono, odwołał się do Naczelnego Sądu Administracyjnego.
Procedura może potrwać nawet trzy lata. Do tego czasu inwestycja zostanie zakończona, a w nowym bloku zamieszkają lokatorzy. Mieszkańcy już teraz walczą o zasady i przyszłe odszkodowanie od miasta, bo rozbiórka budynku jest mało prawdopodobna.
Kraków - kościoły 04.03.2018
Rekolekcje - OŻYWIAJĄCA NADZIEJA o Adam Szustak - Zbawiciela Poznań
Rekolekcje pt. „OŻYWIAJĄCA NADZIEJA”, które poprowadzi ojciec Adam Szustak odbędą się w dniach od 20 (piątek) – 22 (niedziela) września. Przez trzy dni o godz. 19.00 będzie Msza św. z krótką homilią, a po niej nauka rekolekcyjna.
6. W przyszłą niedzielę (22 września) po Mszy św. o godz. 11.30 będzie spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Lubuskiem Uroczysta Msza Św w Katedrze Gorzowskiej
Chcesz więcej materiałów tego typu? Subskrybuj nas!
----------------------------------------------------------------------------------------------------
TvZG.pl - Tajemnice przebudowy Westerplatte
„Westerplatte nadal się broni” - żartują zielonogórzanie, którzy komentują przebudowę głównej komunikacyjnej arterii miasta. Na pierwszy rzut oka, wszystko wygląda idealnie. Nowa gładka warstwa asfaltu, designerskie płyty chodnikowe, nowoczesne oświetlenie, barierki bezpieczeństwa i kilka nowych rozwiązań, na przykład dodatkowe miejsca parkingowe. Ale gdy niektóre fragmenty wyremontowanej drogi weźmiemy pod lupę, to w oczy rzucają się niedociągnięcia. Jeden ze znaków pionowych zasłonił sygnalizację świetlną, na szczęście został już przesunięty. Paweł Urbański z Departamentu Inwestycji Miejskich tłumaczy, że wykonawca zamiast skonsultować z urzędem to, jak powinno być zamontowane oznakowanie pionowe, po prostu zrobił to na własną rękę. Do tego, w jednym z internetowych komentarzy odniósł się też prezydent miasta. „Wyszło debilnie” - dosadnie napisał Janusz Kubicki.