J & R a Team T.H.D. .... Kostel v Prachové - Litoměřice
J & R a Team T.H.D. .... Kostel v Prachové - Litoměřice
LITOMĚŘICE: Sbor Páni kluci nahrává novou desku
V polovině února se sešel litoměřický chlapecký sbor Páni kluci ve Varhanním sále ZŠ Boženy Němcové, aby pracoval již na své páté nahrávce. Technicky nahrávání zajišťovalo hudební studio WonderLost z České Lípy.
LITOMĚŘICE: Svátky hudby 2014
Houslový virtuóz Václav Hudeček v unikátním spojení se světoznámou sopranistkou Evou Urbanovou a charismatickým barytonistou Jakubem Pustinou byli hvězdami prvního koncertního dne 2. ročníku Litoměřických svátků hudby. V pátek 29. srpna se ve večerních hodinách začli scházet před odsvěceným kostelem Zvěstování panně Marii slavnostně odění návštěvníci natěšení na hudební událost roku. Přímo před kostelem pro ně bylo připraveno pohoštění a po něm byli uvedeni do svátečně připraveného mystického prostoru bývalého jezuitského chrámu.
LITOMĚŘICE: Vánoční zpívání v katedrále s Pány kluky
Jak je již tradicí, v úterý 26. prosince letos skončila pěvecká sezóna pro známý litoměřický sbor Páni kluci vánočním zpíváním v katedrále sv. Štěpána na Dómském pahorku. Zazněla celá řada známých písní z repertoáru sboru a v druhé půli koncertu si zazpívali i všichni návštěvníci.
Vinařská oblast Čechy
Tisíciletá tradice pěstování vína v Čechách, které založili sv. Ludmila a sv. Václav. Rozvoj vinařství dále pokračoval za Krala IV. a Jířího z Poděbrad. K vinařským podoblastem patří Mělnická a Litoměřická vinařská podoblast. Mělník je sídlem Cechu českých vinařů a najdete zde nejstarší vinici sv. Ludmily. Praha kdysi největší vinařské české město nabízí královské vinice, vinice v Grébovce a vinice sv. Kláry v Trójy. K dalším vinařským místům v Čechách patří Kutná Hora, Litoměřice, Velké Žernoseky, Roudnice nebo obnovené vinice na Mostecku.
Sveto brdašce / Svatý Hostýn / Češka
Sveto brdašce / Svatý Hostýn / Češka
ÚŠTĚK/ LITOMĚŘICE: Hudební festival Úštěk
To nejlepší, nebo nic. Tak zní motto druhého ročníku Hudebního festivalu, který bude až do konce prázdnin probíhat v Úštěku. Akce, která si klade za cíl zviditelnit krásný, ale opomíjený kraj Úštěcka, začala v sobotu 3. června koncertem úštěckého pěveckého sboru a drážďanského barokního orchestru. Tělesa společně vystoupila v úštěckém kostele sv. Petra a Pavla. Podobně nezapomenutelný bude podle hlavního organizátora celý letošní festival, který právem získal přídomek mezinárodní.
Slezská brána - Sportovní soutěže pro žáky základních škol www.BeskydskaTelevize.cz
Více na televizních portálech České regionální Televize:
►
►
►
►
►
-----------------------------------------------------------------------------
Souhrnný dokument z historie konání Sportovní olympiády mládeže. Devět základních škol zde reprezentuje jednotlivé obce Regionu Slezská brána.
-------------------------------------------------------------------------------
O nás:
Beskydská Televize (součást České regionální televize – ČRTV s.r.o. ) spolupracuje smluvně s obcemi, městy, organizacemi a soukromými subjekty v regionu Beskydy již od roku 2006.
Beskydská televize se specializuje na dokumentace kulturních, společenských, sportovních a jiných významných událostí. Tvoříme reportáže či vícekamerové záznamy včetně přímých přenosů do internetu a na velkoplošné LED obrazovky. Pro naše partnery zajišťujeme provoz vlastních televizních portálů (internetových televizí) včetně výroby a distribuce zpravodajství (včetně televizních magazínů) na programech regionálních a celoplošných televizních stanic.
S naší televizí (BeskydskaTelevize.cz) smluvně spolupracují následující města a obce z Beskydského regionu: Bílovec, Kozlovice, Kaňovice, Lhotka pod Ondřejníkem, Paskov, Ropice, Řepiště, Sedliště, Šenov, Václavovice, Vratimov, Žabeň, Sviadnov.
►Chcete zapojit Vaše město či obec do projektu Českých regionálních televizí ČRTV? Kontaktujte nás na produkce(zavináč)crtv.cz
Naše celostátní TV portály:
(
Naše regionální TV portály:
(
(
(
(
(
Naše lokální TV portály:
(
(
(
(
Beskydská Televize, Beskydy, TV Beskyd, Beskyd TV, Česká regionální televize, ČRTV, zpravodajství, reportáže, události, Česká televize, ivysilani, LTV Plus, regionální televize, Polar, Česká republika, Moravskolezký kraj, Moravskolezská Televize, Czech Republic, zpravodajství, události, novinky, zprávy, reportáže, živé přenosy, LED projekce
Památky města Lovosice
Lovosice, 6. 4. 2016
Radnice, sloup, Lovosický zámek, kostel sv. Václava, Městská knihovna.
Radnice
Eklektická budova se secesními prvky byla postavena pro městskou správu v letech 1906 - 07. Dnes po rozsáhlé rekonstrukci sídlem zdravotních ordinací, městský úřad se přesunul přes ulici do nové budovy.
Jednoduchý morový sloup se sochou sv. Václava.
Lovosice zámek
Zámek byl postaven pravděpodobně v polovině 16. stol. na místě bývalé tvrze. Začátkem 19. stol. došlo k požáru, který zámek značně poškodil. V současné době zde sídlí střední odborné učiliště.
Lovosický zámek byl s největší pravděpodobností postaven na místě bývalé tvrze v polovině 16. stol. Zámek se jen ve velmi málo upravené podobě dochoval dodnes. Počátkem 19. století byl silně poškozen požárem. Podle dobových kreseb nebyly již obnoveny renesanční štíty a lunety. Posledními vlastníky byli Schwarzenbergové.
Zámek - původně renesanční, postaven asi za Jiřího ze Šlejnic někdy mezi lety 1545-74 jako dvoupatrová budova se dvěma rizality, zřejmě opevněná. Upraven po polovině 17. století raně barokně. Po požáru roku 1809 obnoven v prostší formě; odstraněno šest renesančních štítů a lunetová římsa, střecha snížena. Zámek původně tvořil střední část severní strany velmi rozsáhlého hospodářského dvora protaženého podél hlavní ulice (od východní linie kostela po Přívozní ulici), který byl po roce 1945 zbořen. V letech 1949-60 byl v zámku okresní úřad, později škola.
Kostel sv. Václava
Barokní kostel sv. Václava postaven na místě staršího dřevěného kostela. Stavitelem byl v letech 1733-1745 Petr A. Versa. Fresková výzdoba ze života sv. Václava od J.J. Czecha, obraz sv. Václava od J. Heřmana. Rokoková kazatelna. U kostela 4 sochy světců z 18. a 19. stol. (sv. Jan Nepomucký, sv. Vavřinec, sv. Barbora, a sv. Florián).
Kostel Panny Marie a sv. Václava, dnes sv. Václava (Kostelní ulice) - starší kostel přestavěn raně barokně od roku 1658 (G. Broggio?) nákladem obce a Černínů. Zcela přestavěn v letech 1733-48 (P. A. Ver-sa). Barokní, jednolodní, obdélný, s oble zakončeným užším presbytářem s bočními patrovými přístavky a s věží nad průčelím, opraven roku 1933 a v 70. a 90. letech 20. století. Po východní straně kostela řada soch z 18.-19. století.
Městská knihovna Lovosice ( PFANNSCHMIDTOVA VILA )
PFANNSCHMIDTOVA VILA
Tento objekt patří mezi jednu z mála zachovalých historických budov v centru Lovosic. Vilu postavila v roce 1887 rodina statkářů Pfannschmidtových jako své reprezentativní sídlo. Franz Pfannschmidt byl v období 1888-91 starostou Lovosic. Po skončení války byli Pfannschmidtovi odsunuti do Německa. V budově se ubytovala sovětská armáda, která si tam vytvořila své velitelství. V roce 1948 v budově vznikl Dům zdraví, první mimo okresní město. Lékaři ve vile sídlili až do roku 2009. Do roku 2014 byl objetk opuštěný a chátral.
Po náročné a rozsáhlé rekonstrukci byla vila nově zpřístupněna veřejnosti na podzim roku 2014. Sídlí zde městská knihovna a turistické informační centrum. Návštěvníci se mohou pokochat nádherně zrenovovanými stropními malbami, zdobenými stropy a za pozornost stojí původní kachlová kamna. Pravidelně se zde konají nejrůznější akce, především pak přednášky, autorská čtení, koncerty a výstavy.
HISTORIE MĚSTA LOVOSICE ---►
-----►
-----►
Sokolov: Zajímavosti kostelů ze Sokolovska uvidíte v zámku (TV Západ)
To nejzajímavější, co vydaly kostely na Sokolovsku, se podařilo shromáždit v Sokolovském zámečku na výstavě. Pojďte se proto s námi podívat, co nám zanechali naši předci.
Památky většiny kostelů Sokolovska, včetně těch, které už dávno zanikly, můžete vidět právě v těchto dnech v Sokolovském zámku. Sbírka zajímavých soch, knih i jiných vzácných předmětů bude ve výstavní síni až do září.
„Výstava přibližuje kostelní stavby v Sokolově a jeho okolí v bývalém okresu Sokolov. Jsou zde trojrozměrné předměty, panely s texty a podobně. Tím nejzajímavějším jsou zřejmě kostely, které již neexistují, což je třeba kostel v Čisté ve Slavkovském lese, který byl zničený během vojenského cvičení. Kostel v Habartově, který zanikl během těžby hnědého uhlí. Pak jsou zde zajímavé a známé kostely v Lokti, kostel sv. Antonína v Sokolově, nebo jeden z nejstarších kostelů na Sokolovsku kostel sv. Kunhuty v Královském Poříčí, říká autorka výstavy Romana Beranová.
Některé předměty byly v minulosti odcizené nebo velmi poničené, přesto je mohou návštěvníci vidět i dnes. Ve výstavní síni jsou totiž vystavené jejich duplikáty. Zajímavostí kostelů nejen v Karlovarském kraji je také to, že během svého bytí většina z nich alespoň jednou vyhořela.
„Kostel v Krásně v roce 1848 vyhořel a následně byl znovu postavený, stejně tak kostel ve Starém Sedle, kostel v Lokti také vyhořel v 18. Století, když byl znovu stavěný jako rozšířený kostel, tak vlastně během stavby vyhořel. Většina těch kostelů si něčím takovým prošla, v průběhu času vyhořely. Byla taková doba, tím že většina domu měla doškové střechy, neexistovali hasiči jako dneska. Ta technika nebyla taková, aby se dal požár rychle uhasit, dodala Beranová.
Expozice je spolufinancována Evropskou unií a otevřená je každý týden od středy do neděle od 9 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin.
Pascha Brno 2012
Pravoslavná Pascha v chrámu sv. Václava, Brno 2012
Orthodox Pascha in Brno (Czech Republic), 2012
Karel Martínek - Live at Svatý Mořic Olomouc
Rovnodennost v sedlecké katedrále - 20. března 2015
Světelný efekt opakující se každý rok při rovnodennosti: Návštěvníci mohou sledovat putování posledních slunečních paprsků napříč hlavní lodí nejstarší gotické katedrální stavby ve Střední Evropě, katedrály Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Sedlci u Kutné Hory. Na přelomu 13. století, byl staviteli umístěn presbytář s hlavním oltářem a západním průčelím chrámu do přesné osy k zapadajícímu slunci, tak aby jeho paprsky pronikaly čtrnáctimetrovým oknem přímo na oltář.
Svatý, svatý
39.DSM Litoměřice, mše svatá v pátek v kapli
Velkopáteční liturgie
Katedrální kostel sv. Mikuláše v Českých Budějovicích
Cyklotrasy 003 - Kokořínsko (Těžké stoupáky, parádní sjezdy i výhledy)
Roztodivné skalní útvary, hluboké lesy, pořádný stoupák na hrad Houska, malebné roubenky i dobré hospůdky. To vše vás čeká na 42 km dlouhém cyklovýletu na Kokořínsko. Trasa je místy tak náročná, že kolo musíte tlačit. Odměnou vám ale budou krásné rozhledy, dokonce až na Říp.
Sledujte Vždy prvního v měsíci nový díl.
Cycle trails 003 - Kokořín Country
Sprawling rock formations, deep forests, a good pitch to Houska Castle, scenic timbered trees and good pubs. That's all awaits you on a 42 km long cycle trip to Kokorinsko. The route is so challenging that you have to push the bike. Reward you will have beautiful views, even to Rip.
Kostel sv.Petra Karlovy Vary / Храм апп. Петра и Павла Карловы вары
HISTORICAL PLACES OF CZECH REPUBLIC IN GOOGLE EARTH PART SIX ( 6/6 )
Dama-May - Primal Drive by Kevin MacLeod is licensed under a Creative Commons Attribution license (
Source:
Artist:
1. JUMPRECHT CASTLE,SOBOTKA 50°28'13.33N 15°10'11.60E
2. VYSEHRAD CASTLE,VYSEHRAD 50° 3'50.61N 14°25'9.41E
3. ST.JOSEPH'S CHURCH,SVITAVY 49°45'8.37N 16°28'13.49E
4. ST.KLARA CHAPEL,PRAGUE-PRAHA-TROJA 50° 7'4.80N 14°24'51.01E
5. MARIAN PLAGUE COLUMN,STERNBERK 49°43'54.14N 17°18'1.16E
6. KOSTEL PANNY MARIE SNEZNE,PRAGUE 50° 4'58.65N 14°25'24.91E
7. ST.JOHN BAPTIST'S CHURCH,LITOMERICE 50°31'54.57N 14° 7'52.12E
8. JOHN HUSS MEMORIAL,PRAGUE 50° 5'15.85N 14°25'16.15E
9. CATHEDRAL OF THE ASSUMPTION,OPAVA 49°56'19.39N 17°54'2.45E
10. RUDOLFINUM PRAGUE,PRAGUE 50° 5'23.40N 14°24'55.67E
11. VELKA SYNOGOGA,PLZEN 49°44'47.98N 13°22'22.34E
12. CHURCH OF ST. MICHAEL,PRAGUE 50° 4'42.78N 14°23'55.20E
13. CHURCH. ADALBERT,OPAVA 49°56'20.97N 17°54'22.97E
14. ST.ANTHONY CHURCH,PRAGUE 50° 5'55.53N 14°26'5.79E
15. TOWN HALL,SVITAVY 49°45'22.45N 16°28'13.13E
16. CHURCH & JINDRISSKA TOWER,PRAGUE 50° 5'6.40N 14°25'49.37E
17. MENIN GATE,BRNO 49°11'39.22N 16°36'45.77E
18. WALLENSTEIN PALACE,PRAHA 50° 5'24.68N 14°24'26.00E
19. ISLANDS PALACE,OLOMOUC 49°35'39.87N 17°14'59.26E
20. CHURCH. VACLAV,PRAGUE 50° 4'9.10N 14°27'33.93E
21. OPAVA HALL,OPAVA 49°56'19.74N 17°54'8.82E 17°54'8.82E
22. ST.MARTIN'S CHURCH,PRAGUE 50° 4'58.77N 14°25'11.33E
23. PRAVOSLAVNÝ KOSTEL SV. VÁCLAVA,BRNO
49°11'47.55N 16°35'44.24E
24. ST.CLEMENT CHURCH,PRAGUE 50° 5'31.06N 14°25'43.92E
25. CASTLE CERVEY UJEZD,FALESNY HRAD 50° 4'18.94N 14° 9'55.27E
QUANTUM 3D - Statické skenování - katedrála sv. Ducha - Hradec Králové
Rekonstrukce pravoslavného kostela