Polska Kronika Filmowa 28-1946 Odbudowa Poznania
Konferencja pokojowa w Paryżu.
Delegacja ONZ do spraw odbudowy gospodarczej zwiedza zniszczone tereny okolic Warki.
Odbudowa Poznania.
Architekci radzieccy opracowują plany odbudowy Rostowa i Stalingradu - makiety.
Powrót dzieci polskich wywiezionych do Niemiec i powitanie z rodzinami.
Zmierzch potęgi Hirohito - migawki z Japonii; odbudowa zniszczeń wojennych, czarny rynek, cesarz Hirohito składa ofiary swym przodkom, cesarz nadaje konstytucję Japonii.
Niemcy dzisiejsze:
- fabryka samochodów Opel Blitz,
- demonstracje antyangielskie w Hamburgu.
Makieta Poznania - największa na świecie makieta miasta wykonana na drukarce 3D
Film został nagrany 04.11.2017, makieta Poznania jest zrobiona w skali 1:4000 na podstawie 2 x 4 m i dzięki temu stała się największą tego typu makietą miasta na świecie.
Mistrzostwa Polski Mistrzów w strzelectwie myśliwskim, Poznań 2012 ,14-15.07.
Mistrzostwa Polski Mistrzów w strzelectwie myśliwskim, Poznań 2012 ,14-15.07.
Klasyfikacja indywidualna .
#11 Park Cytadela i Rogale Świętomarcińskie !
Dzień dobry! To już ostatni film z serii Poznań na weekend :) Tym razem przedstawiamy park Cytadela (dawny Fort Winiary), bardzo duży obszar, pozostałość po dawnych fortyfikacjach Twierdzy Poznań. Następnie wybraliśmy się do Makiety Dawnego Poznania, w której mogliśmy zapoznać się z losami Poznania od jego początków po wiek XVIII. Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w Rogalowym Muzeum, w którym mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazie wypiekania tradycyjnego świętomarcińskiego rogala, poznać jego historię, nauczyć się gwary poznańskiej i generalnie bardzo wesoło spędzić czas!
Polecamy Poznań na weekend i nie tylko, bo jest tam co zwiedzać!
Przydatne linki:
O Poznaniu:
Komunikacja miejska (tanio i wszędzie):
Nocleg:
(kilka minut od Starego Rynku, niedrogo i schludnie)
Poznań prezentacja miasta
Poznań jest pięknym miastem.Niestety w całym klipie nie sposób pokazać jego całego,tego co się w nim dzieje.Film prezentuje wybrane obiekty,wydarzenia historyczne,tradycje,ale także to,że jest to z pewnością miasto nauki.Targi poznańskie są od dawna wpisane w krajobraz miasta,mają największy obszar wystawienniczy w Polsce.Pomagają w rozwijaniu naszego rodzimego biznesu.W Filharmonii Poznańskiej odbywają się koncerty im.Henryka Wieniawskiego.Teatr polski został zbudowany ze składek poznaniaków.Zachęcam do obejrzenia makiety miasta.Wiele jeszcze można by opowiadać o tym miescie.
Poznan is a beautiful city.W entire clip does not show the whole way, what is it history.Klip show selected objects, historical events, traditions, but also that this is definitely a city of learning.Poznan Fair have long been inscribed in the landscape of the city, the biggest exhibition in the area Polish.Help in developing our home business.The Poznan Philharmonic concerts are held im.Henryka Wieniawski.Polish theater was built by contributions from Poznan.
Gród w Dąbrówce z IX wieku - starszy od Poznania
Film jest częścią projektu realizowanego przez Urząd Gminy Dopiewo, którego celem jest zachowanie pamięci o historii niezwykłej. Znajdowanie w ziemi przedmiotów sprzed wieków, potwierdzających osadnictwo, zawsze budzi emocje, jednak znalezienie grodu z czasów przedpaństwowych zdarza się bardzo rzadko. Warto więc poznać historię grodu plemiennego w Dąbrówce. Animacje w technice cyfrowej powstały w ścisłej konsultacji z archeologami prowadzącymi badania w Dąbrówce.
Do wyjątkowego odkrycia doszło w 2016 r. w Dąbrówce (Gmina Dopiewo pod Poznaniem). Podczas wykopalisk, poprzedzających budowę hali przemysłowej, archeolodzy natrafili na wczesnośredniowieczny gród słowiański. Ustalili, że jego początki sięgały połowy IX w. Gród był więc starszy od grodu w Poznaniu.
Przed połową X w. warownię w Dąbrówce strawił ogień. Spalona została zabudowa grodu, wraz z drewnianym szczytem wałów. Wydarzenie to zbiegło się w czasie z ekspansją Piastów i budową przez nich własnych grodów - w Gnieźnie, Grzybowie, na Ostrowie Lednickim i w Poznaniu.
Podczas podpalenia grodu, osadę wraz z mieszkańcami oszczędzono. W pobliżu pozostałości warowni zamieszkiwano także później, jednak grodu nigdy nie odbudowano.
Wraz z upływem czasu postępował proces niszczenia reliktów przeszłości. Wzniesienia po wałach grodu dało się zauważyć w krajobrazie Dąbrówki jeszcze w połowie XIX w., ale na początku XX w. ślady naziemne uległy całkowitemu zatarciu. Teren dawnej warowni przekształcono w pole orne.
Pamięć o wspaniałej przeszłości przechowała ziemia. Pozostałości umocnień grodu, jego zabudowy i otaczającej osady zapisane zostały na początku XXI w. na zdjęciu lotniczym.
Prowadzone w okolicy od 2012 r. badania archeologiczne, powoli odsłaniają relikty ogromnego kompleksu. Oprócz grodu składa się na niego rozległa, otoczona fosą osada, o powierzchni około 6 hektarów.
Wejście na teren znajdowało się po północnej stronie. Po przekroczeniu fosy droga wiodła wzdłuż granicy rozlewisk rzeki Wirynki. Dziś brak tu rozlewisk ze względu na niższy poziom wód gruntowych. Po 200 m droga mijała most na fosie i osiągała bramy warowni.
Wielkość i zabudowa grodu i podgrodzia wskazują, że mieszkało tu ok. 300 osób.
Otaczające gród drewniano – ziemne wały składały się z dwóch równoległych pierścieni. Miały w podstawie ok. 12 – 15 m szerokości i wznosiły się na 5-6 m powyżej łąk. Wewnątrz, na rozległym placu znajdowało się kilkanaście zagłębionych w ziemię domostw, wzniesionych zapewne w technice zrębowej. Towarzyszył im szereg mniejszych budynków, pełniących rolę pracowni rzemieślniczych lub magazynów. W jednym z budynków w położonych w północno – wschodniej części majdanu, wyróżniającym się rozmiarami, odkryto podczas wykopalisk depozyt dwóch końskich czaszek, który jednoznacznie można wiązać ze sferą przedchrześcijańskich wierzeń.
Dąbrówka, jak na owe czasy, była grodem znaczącym. Jej wpływy mogły sięgać osad w promieniu kilkunastu kilometrów.
Z czasem obszar tętniący życiem, siedziba lokalnej władzy i miejsce kultu popadł w zapomnienie.
Do czasu spektakularnego odkrycia, które potwierdziły badania.
Dziwne zachowanie pasażerów tramwajów
Podczas filmowania tramwajów w różnych miastach przypadkowo zdarzyło mi się nagrać kilka dziwnych sytuacji z udziałem pasażerów. Cztery różne miasta i cztery dziwne zdarzenia z udziałem pasażerów.
1. Poznań - pasażer pokazuje w którym miejscu ma się zatrzymać tramwaj
2. Lizbona - nieostrożny mężczyzna cudem unika śmierci pod kołami tramwaju
3. Łódź - pasażer wyładowuje swoja agresję na tramwaju
4. Warszawa - pasażer w tramwaju pokazuje środkowy palec.
Wszystkim sympatykom mojego kanału oraz wszystkim miłośnikom komunikacji i turystyki składam najlepsze życzenia świąteczne.
Strange behavior of tram passengers.
When filming trams in different cities, I accidentally recorded a few strange situations involving passengers. Four different cities and four strange events involving passengers.
1. Poznań - the passenger shows where the tram is to stop
2. Lisbon - careless man escapes death under the wheels of a tram
3. Łódź - the passenger unloads his aggression on the tram
4. Warsaw - the passenger in the tram shows the middle finger.
I wish all the best wishes for the holidays to all the supporters of my channel and all lovers of communication and tourism.
(30) targi Hobby 2012 Poznań - modelarstwo kolejowe / samochody
Filmy z Targów Modelarstwa i Gier Towarzyskich HOBBY, odbywających się w dniach 27-28 października 2012 w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Nas filmach pokazane jest głównie modelarstwo kolejowe i pojazdowe.
Na targach można było zobaczyć między innymi:
- makiety modułowe H0 i TT
- makiety typu tort H0 i TT
- kolejkę ogrodową (parkową)
- modele taboru kolejowego ze wszystkich epok (lokomotywy, parowozy, wagony osobowe, towarowe, specjalne)
- budynki - elementy zabudowy makiet
- systemy sterowania DCC
- akcesoria, materiały i urządzenia do budowy makiet i modeli
- modele pojazdów (samochody osobowe, ciężarówki, autobusy, pojazdy specjalistyczne i sportowe, pojazdy wojskowe), w tym wiele modeli pojazdów, które były kiedyś produkowane w Polsce (Jelcz, Star, Autosan, San, Polonez, Polski Fiat, Syrena, Warszawa, Tarpan, Żuk, Nysa)
- modele samolotów, śmigłowców i rakiety
- modele statków i łodzi
- modele RC na wystawach statycznych (samochody, samoloty, śmigłowce) i w czasie wyścigów / lotów (samochody, śmigłowce)
- i wiele innych ciekawych rzeczy...
Słowem - dla każdego coś miłego:)
Salonowi modelarstwa HOBBY życzę, żeby się dobrze rozwijał (a nie odwrotnie) i nie mieszał z rybkami, zabawkami i szkołami rodzenia - z szacunkiem dla wymienionych. To zresztą dotyczy również tych branż - niech się rozwijają a nie giną wśród czegoś innego.
Osiedle Orła Białego w Poznaniu - Tu warto żyć
Włącz głośniki i obejrzyj film;)
Osiedle Orła Białego w Poznaniu, jest największym osiedlem pod względem liczby mieszkańców. Dawniej nazywane było ZMP, znajduje się na terenie Żegrza (dzielnica Nowe Miasto). Budowę osiedla rozpoczęto w latach 80. XX wieku, a zakończono w 1993 roku.
Zabudowę osiedla stanowią budynki wielorodzinne 11-piętrowce tzw. falowce, 10 wieżowców szesnastopiętrowych oraz jeden budynek 5-piętrowy.
Na terenie Orła Białego znajduje się kościół rzymskokatolicki św. Mateusz Ewangelisty i Apostoła, szkoła podstawowa nr 64 im. Marii Konopnickiej oraz przedszkola Śmiałka Umiałka, Kwiaty Polskie, a także Akademia Pana Kleksa. Również mieści się tutaj przychodnia lekarska i dom kultury Na Pięterku.
Każdego dnia coś się dzieje na Orła Białego, jeśli chcesz się o tym dowiedzieć wejdź na orlabialego24.hpu.pl Nie szukaj nigdzie indziej, tylko na OrłaBiałego24!!!
W filmie wykorzystano muzykę z piosenki Małe Szczęścia Roberta Jansona (Varius Manx) oraz dźwięk syreny strażackiej.
Produkcja i zdjęcia: Mateusz Wawrowski
Poznań 2013
TT Weekend in Sopot, Poland
29-30.07.2017
Hala Gier, Poznań | Strefa Przestrzeni
Skromna, czysto funkcjonalna hala do treningu gier zespołowych, mimo ascetycznych form, dobrze wpasowała się w niejednorodną architekturę kampusu Akademii Wychowania Fizycznego.
Hala Gier AWF w Poznaniu.
Film z serii Księga Przestrzeni - poświęconej największym osiągnięciom polskiej architektury współczesnej.
Film from the series The Book of Expanse devoted to the leading achievements in Polish architecture of today.
Zapraszamy także do śledzenia naszego FB @StrefaPrzestrzeni.
Follow us also on FB @StrefaPrzestrzeni.
Poznań ul. Głogowska / Poznan Glogowska St.
Miasto Sukcesu
Blisko Międzynarodowych Targów Poznańskich i Dworca Kolejowego Poznań Główny
Nieruchomość znajduje się w bliskiej odległości od centrum miasta, przy ul. Głogowskiej - jednej z głównych ulic Poznania. Vis-a-vis Międzynarodowych Targów Poznańskich, w pobliżu głównego dworca kolejowego w Poznaniu, obok budynku Poczty Głównej, w spacerowej odległości od zabytkowego centrum miasta.
Większość obszarów w okolicy została już zagospodarowana, a niska podaż gruntów inwestycyjnych w rejonie może okazać się prawdziwym atutem nieruchomości skłaniającym do korzystnego inwestowania.
Nieruchomość ma bardzo dobre możliwości parkowania - deweloper może np. wybudować garaż lub zlokalizować miejsca parkingowe, które - ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo działki - mogą być całkiem dobrym pomysłem na inwestycję. Okolica: budynki biurowe oraz linie tramwajowe i związane z nimi urządzenia.
Nieruchomość obejmuje grunty o powierzchni 2 335 metrów kwadratowych
Teren niezabudowany (za wyjątkiem małych budynków gospodarczych z tyłu, które są łatwe do rozbiórki)
Bezpośrednie sąsiedztwo: tramwaje, koleje, ul. Głogowska, Poczta Polska, budynek telekomunikacji Orange.
The City of Success
Close to International Fair Area and Main Train Station
The property is located in close proximity to the city centre at one of the main streets of Poznan - Głogowska.
Vis-a-vis Poznan International Fairgrounds, close to Poznan Main Train Station, adjacent to Main Post Office, walking distance to historical centre of the city.
Most areas in the region are already urbanized, so the low supply of investment land in the area can turn a real estate asset into profitable investment due to the lack of competition.
The property has very good parking possibilities – developer can create the garage or the location of parking spaces within the estate, which, due to the immediate vicinity of the plot might be quite a good idea to invest. Neighbourhood - tram lines and dependencies
The property includes land covering an area of 2 ,335 square meters
No buildings exist at the property except the small utility buildings at the rear which are easy to demolish
Direct neighbourhood: vacant land, tramways, railways, Głogowska street, Polish Post, Orange Telecom
Nowy Oddział Citigold w Poznaniu
Poznań, Biurowiec Bałtyk, 12 piętro – to tu powstał najnowszy Oddział Citigold. Zapraszamy na podróż przez Oddział oczami Klienta.
Nowe Jeżyce
Propozycja zagospodarowania terenu Nowych Jeżyc według projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Rynek Wildecki, Poznań
Krótki filmik z Rynku Wildeckiego w Poznaniu przy zachodzie słońca.
Muzyka: James Bond 007 Movie Theme Music (Samuel T. Klemke)
Benefis Piotra Reissa
Dawna gwiazda Lecha po raz ostatni na stadionie przy Bułgarskiej.
Malta26 - przygotowanie terenu pod budowę - UWI Inwestycje S.A.
Prezentacja z lotu ptaka. Na Ratajach, przy ulicy Wołkowyskiej 26 w Poznaniu, rozpoczęły się prace przygotowujące teren pod budowę nowej inwestycji mieszkaniowej Malta26. Nowe osiedle zapewni szereg zalet wynikających m.in. z bliskości centrum miasta oraz dostępności rozległych terenów zielonych i rekreacyjnych (tj. Jezioro Maltańskie i okoliczne atrakcje, Nowe ZOO). Zapraszamy na stronę inwestycji: malta26.uwi.com.pl.
Nowe Jeżyce - wizja miasta
Propozycja zagospodarowania terenu wg projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Jeżyce - Północ w Poznaniu.
Realizacja: Miejska Pracownia Urbanistyczna w Poznaniu
Muzyka: Scott Holmes Corporate Success