Wieża Głodowa w Zielonej Górze w 2015 roku
Jeden z zabytków w Zielonej Górze - Wieża Głodowa zwana również Wieżą Łaziebną
Ten film powstał przy użyciu Edytora wideo YouTube (
TvZG.pl - Co dalej z wieżą?
Wieża widokowa, umożliwiająca spacer w koronach drzew. Ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem Europejczyków. W Polsce nie ma takich obiektów, więc Zielona Góra może być pionierem. To może być hit, który pozwoli mieszkańcom i turystom na integrację z przyrodą. Poza tym, jak podkreśla wiceprezydent, Wioleta Haręźlak: Sama wieża jest tylko jednym z ważnych elementów rewitalizacji. Tak naprawdę o sile Wzgórz Piastowskich przekonamy się po pełnym odrestaurowaniu tego terenu. Wieża, narty, sanki i rowery - to podniesie ofertę rekreacyjno - wypoczynkową miasta dodaje Haręźlak. Co dalej z wieża widokową? Nie milkną komentarze po mediacyjnym spotkaniu społeczników i radnych Platformy Obywatelskiej z marszałkiem regionu.
Znasz Zieloną Górę?
Film dotyczy wybranych, ciekawych miejsc, ważnych w historii Zielonej Góry, w tym zabytków, elementów ciekawej architektury itp. W materiale filmowym zaprezentowano: kościół pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, średniowieczne mury obronne, Wieżę Nową (Wieżę Głodową), bachusiki, Konkatedrę pw. św. Jadwigi, Muzeum Ziemi Lubuskiej, Domek Winiarza, Palmiarnię, Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli, Stary Rynek, ratusz. Informacje na temat powyższych zabytków oraz tradycji zielonogórskich opracował i przedstawił w filmie Jarosław Wnorowski – licencjonowany przewodnik lubuski, sekretarz Lubuskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych.
Fragmenty muzyki organowej w programie zaprezentował Łukasz Szczęch.
Film jest ciekawym przewodnikiem nie tylko dla mieszkańców, ale również dla osób, które odwiedzą miasto i będą chciały dowiedzieć się więcej o Zielonej Górze.
Film powstał we współpracy z Lubuskim Stowarzyszeniem Przewodników Turystycznych w Sulechowie.
Projekt „Ciekawe miejsca w Zielonej Górze – edukacja historyczna i kulturalna poprzez film finansowany jest ze środków Miasta Zielona Góra.
RZG Interwencje - podwórko z horroru w centrum Zielonej Góry
Niszczejące podwórko w centrum Zielonej Góry. W zaułku naprzeciw Lubuskiego Teatru, można przenieść się w czasie.
Nad odnową podwórka przy Alei Niepodległości 2, toczą się dyskusje z udziałem zielonogórzan, społeczników i ekspertów.
W programie wzięli udział:
Małgorzata Maśko-Horyza - przedstawiciel UM w Komitecie Rewitalizacji
Anna Polus - sekretarz Komitetu Rewitalizacji
pan Oskar - mieszkaniec
Zielona Góra. Muzeum Ziemi Lubuskiej.
TvZG.pl - Wyborowy ogród
Nowa altana, klomby, obsadzone kolorowymi kwiatami, skwery zieleni, odrestaurowane ławki - tak wygląda nowy ogród Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów. Pensjonariusze na taki ogród czekali długo, dla niektórych to ogród marzeń. Te wielkie zmiany to efekt akcji, jaką równolegle na całym świecie prowadzi firma Wyborowa Pernod Ricard, czyli rozlewnia wódek przy ulicy Jedności. W każdym z międzynarodowych oddziałów firmy, pracownicy dzięki krokomierzom i aplikacji na smartfony liczyli kroki, a następnie przeliczali je na pieniądze. W ten sposób zebrali blisko 50 tysięcy złotych na inwestycję w Zielonej Górze. Pieniądze w całości przeznaczono na rewitalizację ogrodu.
Wyprzedzanie trójka trasa Sulechów - Zielona Góra. W tym miejscu zginęło już wiele osób
Po prostu bezmyślne wyprzedzanie przez kierującego Clio. W miejscu, gdzie było już wiele wypadków z ofiarami śmiertelnymi. Kamera Overmax 01.
ZIELONA GÓRA - zwiedzanie z bieganiem
Pojechaliśmy do Zielonej Góry pobiegać i uczyć się czytać mapę, bo to umiejętność konieczna w czasie biegów na orientację.
Chcecie przebiec się zielonogórską trasą biegu Rollercoaster?:
Chcecie potrenować się w bieganiu na orientację?:
-----------------------------------------
Zapraszamy do siebie na:
Facebook:
Instagram:
Blog:
VLOG # ZIELONA GÓRA - WIDOCZKI & ZWIEDZANIE
Z wizytą w Zielonej Górze. Pierwszy Vlog w terenie wyszło jak wyszło ale jest :D Następny będzie już robiony lepszym sprzętem o ile będzie mnie stać : )
TvZG.pl - Święto Pionierów
Dzień Pionierów Zielonej Góry obchodzony jest 14 lutego w rocznicę wyzwolenia miasta. Pionierzy żartują, że to są dla nich Walentynki, bo oni pierwsi zakochali się w Zielonej Górze. Do Winnego Grodu przyjechali zaraz po wojnie. Jedni wybrali to miasto tylko na chwilę, drudzy zostali tu na całe życie. Pionierzy w dniu swojego święta spotkali się w konkatedrze pw. Świętej Jadwigi. Po uroczystej mszy, przeszli na plac przy konkatedrze, gdzie odśpiewali rotę i hymn państwowy. Następnie głos zabrał prezes stowarzyszenia Pionierów Zielonej Góry, Julian Stankiewicz, który podziękował władzom miasta, za wyrozumiałość oraz przychylność dla inicjatyw i niekiedy kaprysów Pionierów. Podczas uroczystości, Pionierzy złożyli wiązanki kwiatów przy grobowcu księdza Kazimierza Michalskiego - wielkiego społecznika i organizatora życia kościelnego na ziemiach zachodnich. Ksiądz Michalski, 22 października 1945 objął parafię Świętej Jadwigi w Zielonej Górze. Wkrótce potem został mianowany zielonogórskim dziekanem.
Video 2015-2-59 ZIELONA GÓRA,Poland SLIDE SHOW part 3 March 10-th 2015
My visit in the town centre (biking),Zielona Góra,Poland on the 10-th of March!The urban area nearby the old market with Town Hall,local pedestrian zone and the most important places in the town!Hope u will enjoy!Amnas2011
Moja wizyta w centrum miasta 10-go marca!Okolice Starego Tynku z Ratuszem,deptak oraz najciekawsze miejsca w zielonej Górze,oczywiscie wyjazd rowerem!Zapraszam i życzę przyjemnego odbioru!Amnas2011
Odra z dnia 05-05-2017 Przewóz,Milsko 4K
PRZEWÓZ- WIEŻA GŁODOWA 2009
Gotycka wieża - pozostałość gotyckiego zamku z XIII wieku zwana też Wieżą głodową
Zamek Bolków | Forteca z XIII wieku
Pierwsza wzmianka o zamku pojawia się w 1277 roku. Jednak powstanie warowni przypisuje się jego synowi Bolkowi I Surowemu. Postawił on kamienne mury obronne, budynki mieszkalne oraz wieżę. Dalszą rozbudowę zamku kontynuuje Bernard Świdnicki oraz następnie Bolek II Mały. W skutek tych prac twierdza zostaje rozbudowa i staje się ówcześnie najpotężniejszą na Śląsku. Zaczęła też pełnić funkcje skarbca książęcego. Podczas wojny trzydziestoletniej zamek znacznie ucierpiał a 1646 roku zostaje zdobyty przez Szwedów. W 1703 roku warownia zostaje zakupiona przez Cystersów. Po 107 latach własność przechodzi do skarbu państwa pruskiego. Od tego momentu forteca pozostanie opuszczona. W 1885 roku zezwolono na częściową rozbiórkę budowli. Dopiero na początku XX wieku rozpoczęto prace zabezpieczające, przerywane na czas I i II wojny zostały wznowione w 1995 roku i trwają do dziś. Od 1994 roku na zamku działać zaczęło Bractwo Rycerskie Zamku Bolków. Obecnie znajduje się tu Muzeum Zamek Bolków.
Facebook:
Kontakt:
czaswolnywterenie@gmail.com
-Podoba Ci się, to co robię? Zostaw łapkę lub komentarz
-SUBSKRYBUJ a będziesz na bieżąco z filmami
Zielona Góra - spacer po starówce.
Oderstellung Przewóz-Milsko
ZIELONA z DRONA - Zielonogórska Startówka i Jarosław Wnorowski (część 2)
Zapraszamy na drugą część podniebnego spaceru nad zielonogórską starówką. Oprowadzi nas lubuski przewodnik turystyczny Jarosław Wnorowski.
schron zdobyty.
Schron Świdnica ul.Bunkrowa 31
ICE FUCK'ET CHALLENGE
Inne spojrzenie na Ice Bucket Challenge. :D
Zachęcamy do brania udziału w tej szczytnej akcji oraz wpłat na konto fundacji:
Organizacja Pożytku Publicznego
Stowarzyszenie Warto jest pomagać
ul. Bema 7/6, 65-035 Zielona Góra
NIP 973-09-44-037, Regon 080300139, KRS 0000318521
KORESPONDENCJA
ul. Bema 7/6, 65-035 Zielona Góra
Biuro
ul. Jedności 62B, Zielona Góra
e-mail: stowarzyszenie@wartojestpomagac.pl
nr konta BRE BANK SA:
75 1140 1850 0000 2096 6400 1002
Urban explorer bunkra na Zielonej Górze
Urban explorer -militarnym!