Jihozápadně od Podbořan najdete zámek a zámecký pivovar Chyše.
Zamek w Chyse - Czechy 2016
Czechy Zamek w Chyse migawki
Chyše - zámek
Vrcholně středověký gotický hrad nahradil původní velmožský dvorec patrně z druhé poloviny 12. století, rozkládající se v severozápadní části pozdějšího města Chyše (Chiesch). V roce 1578 nechal Mikuláš z Lobkowitz přestavět hrad na reprezentační renesanční zámek. V letech 1695-1708 byl poté zámek za Karla Jiřího Michny z Vacínova barokně přestavěn. V letech 1856-1858 byla za Prokopa III. Lažanského provedena zásadní pseudogotická přestavba zámku, který tehdy získal svou současnou podobu. V roce 1946 byl chyšský zámek zestátněn a během 2. poloviny 20. století postupně chátral. V letech 1996-2001 provedl nový vlastník Ing. Vladimír Lažanský celkovou rekonstrukci zchátralého zámku.
Historie a popis objektu:
Natočeno v rámci XIII. ročníku soutěže Stavby Karlovarského kraje v kategorii Ohrožená památka Karlovarska.
Autor: Petr Lněnička, 2 M STUDIO s.r.o.
Texty: Jaroslav Vyčichlo, Památky a příroda Karlovarska
Natočeno: květen 2013
Chyše zámek 06052018
Chyšský zámek z dronu
CZ: Chyše (Chiesch). Karlovarský kraj. April 2017
Chyše (Chiesch). Okres Karlovy Vary. Karlovarský kraj. Čechy. Czech Republic. Coming from Nová Teplice, heading to Lubenec. April 2017
Map:
CZ: Nová Teplice (Neutöplitz). Chyše. Karlovarský kraj. April 2017
Nová Teplice (Neutöplitz). Chyše. Okres Karlovy Vary. Karlovarský kraj. Čechy. Czech Republic. Coming from Bochov, heading to Chyše. April 2017
Map:
Zámek Manětín
Barokní zámek v Manětíně je od roku 2001 Národní kulturní památkou ve vlastnictví státu.
Zámek Kácov
Zámek Kácov, tip na výlet
Loket - hotel Císař Ferdinand
Nárožní bytový dům čp. 81 s řadou secesních prvků nechal vystavět v roce 1912 majitel pivovaru dr. Anton Thum na místě bývalé sladovny podle návrhu karlovarského městského stavitele Josefa Walderta, přepracovaného loketským stavitelem Friedrichem Dörflerem v ulici T. G. Masaryka v krásné vyvýšené poloze nad řekou Ohří při vjezdu na náměstí v historickém centru města Loket (Elbogen). V letech 2003-2006 nechali manželé Lojínovi dům s přilehlým areálem přestavět na Hotel Císař Ferdinand, jehož součástí se stal malý rodinný pivovar Sv. Florián se stylovou restaurací.
Natočeno v rámci XVI. ročníku soutěže Stavby Karlovarského kraje v kategorii Zachráněná památka Karlovarska.
Autor: Vertical images
Texty: Jaroslav Vyčichlo, Památky a příroda Karlovarska
Natočeno: duben 2016
czDRONE SERVICES PF 2017
Zámek Chyše
© czDRONE SERVICES 2016
Merry Christmas and happy New Year ( :
Zámek Řitka, kde část svého života prožila jediná vítězka Velké Pardubické.
ZÁMEK NA PRODEJ
KRATKA VERZE S novym TIT
zámek Kynžvart
Historie zámku Kynžvart
Dějiny dnes často navštěvovaného zámku Kynžvart sahají až do renesančních dob, konkrétně do druhé poloviny 16.století. Tehdy nechali majitelé kynžvartského panství, pánové z Cedvic, postavit nedaleko svého hradu útulnější obranou tvrz. Neužili si ji však dlouho. Protože se aktivně účastnili stavovského povstání, byl jim po prohrané bitvě na Bílé hoře veškerý majetek, včetně renesanční tvrze, zabaven. V roce 1630 byl prodán pěti Metternichovým bratrům, synovcům trevírského kurfiřta. Knížecímu rodu Metternichů celé panství patřilo až do roku 1945.
První přestavby se zchátralá renesanční tvrz dočkala na konci 17.století, kdy si hrabě Philipp Emmerich Metternich nechal na jejím místě postavit honosnější barokní zámek. Metetrenichové ho navštěvovali jen sporadicky, neboť většinu času trávili na svých panstvích v německém Porýní.
Bezesporu neslavnějším majitelem kynžvartského zámku byl rakouský ministerský předseda, kancléř Klement Metternich. Ten pro své diplomatické a politické cíle potřeboval reprezentativní sídlo a téměř sto padesát let starý zámek samozřejmě jeho potřebám stačit nemohl. Proto se kníže rozhodl celý objekt radikálně přebudovat. Pozval si z Vídně předního rakouského architekta Nobilea a ten provedl přestavbu zámku ve stylu vídeňského klasicismu. Protože přestavba byla finančně náročná, musel si na ni Metternich půjčit. Bankéř Salomon Rothschild mu poskytl osobní půjčku s výhodným úrokem. Za tuto službu získal i se svými čtyřmi bratry dědičný titul rakouských svobodných pánů. V Nobileho klasicistní podobě se zámek dochoval až do dnešních dob.
Napoleonovo umyvadlo – trofej kancléře Metternicha
V roce 1814 prohrál domýšlivý Napoleon už tolik bitev, že před svými nepřáteli ustoupil až do Paříže a když ho tito dostihli i zde, musel podepsat kapitulaci a později i abdikaci a byl internován na ostrov Elbu. Aby mu tam nebylo těžko, věnovala mu jeho sestra, princezna Paulina, jako památku na lepší časy luxusní umyvadlo. Ve vyhnanství však strávil necelý rok a 6. března 1815 se jako osvoboditel vrátil do Paříže.
Toho dne zažil kancléř Metternich velmi nepříjemné ráno. Nejen že byl unaven z táhnoucích se jednání o budoucnost Saska, ale jitřní telegram mu oznamoval, že jeho nepřítel, o němž se bláhově domníval, že je již vyřízen, opět stanul v čele Francie. Metternichovi se udělalo špatně od žaludku a nahrnula se mu krev do hlavy. Takhle mu zkazit ráno! To Napoleonovi už nikdy nezapomněl.
Slavné umyvadlo princezny Pauliny věnoval Napoleon svému synovi, vévodovi Zákupskému. Po jeho smrti jej získala jeho matka, Marie Luisa, která ho poslala Metternichovi, aby měl památku na svého úhlavního nepřítele. Kancléř si umyvadlo postavil do salónku jako trofej a snad i jako zadostiučinění za ono zkažené ráno...
zdroj:
Terezka ♥ David / Svatební klip z Čeladné (U Holubů)
Rezervace na forpix.cz - těšíme se na zprávu :)
Video: Forpix videography
Kamera a edit: Luboš Konečný
2. kamera: Matěj Poula
Místo: Hotel u Holubů, Čeladná
Foto: Petra Trbolová
///
////
/////
Postupně obsazujeme svatební terminy na rok 2018. Sepsal jsem par tipu pro vyber kameramana nebo treba i fotografa :-) Stahujte zdarma zde
BOOKING
info@forpix.cz
+420 722 687 318
forpix.cz
INSTAGRAM
instagram.com/forpixcz/
SVĚT ZÁHAD ODKRÝVÁ VÝSTAVA NA OSTRAVSKÉM HRADĚ
Kdo má rád svět tajemství a nadpřirozených jevů, jistě si přijde na své. Na Slezskoostravském hradu je totiž k vidění nová expozice Muzeum záhad, kterou připravil známý záhadolog Arnošt Vašíček. Na co se můžete těšit vám prozradíme v reportáži.
O historii, pivovaru a pivu - Klášterní pivovar v Želivě
Klášter Želiv byl založen roku 1139 a osazen řádem benediktýnů. Po 10 letech však benediktini byli vystřídáni premonstráty ze Steinfeldu, které sem dovedl blahoslavený opat Gotšalk. Klášter za více než 870 let svých dějin procházel obdobími velkého rozmachu, ale obdobími stagnace a úpadku. První zmínky o vaření piva v premonstrátském klášteře na Želivě jsou už ze 14 století.
Pro kompletní nabídku našeho pivovaru a novinky sledujte: