Zielona Gora Tourist Attractions: 10 Top Places To Visit
Planning to visit Zielona Gora? Check out our Zielona Gora Travel Guide video and see top most Tourist Attractions in Zielona Gora.
Top Places to visit in Zielona Gora (Poland):
CRS Hall Zielona Góra, Planetarium Venus, Town Hall, Focus Park, Jardín Botánico de Zielona Góra, Konkatedra Sw. Jadwigi, Museum of Ancient Torture and Wine, Wieża Łaziebna (Głodowa), KoSciol NajSwietszego Zbawiciela, Palac w Zatoniu
For more information, Visit:
Poland: A Bird's-Eye View
Licensing and business inquiries:
info@soaringbadgerproductions.com
soaringbadgerproductions.com
Follow me on Facebook for recent pics and videos
And on Twitter: @hinklecolin
Instagram: soaringbadger
Seen in video:
Various locations around the city of Krakow
Various locations around the city of Sandomierz
Various locations around the city of Stalowa Wola
Morskie Oko and Zakopane
Shot on a GoPro Hero 3+ Black in 2.7k HD with a H3-3D gimbal
Edited using FCP X
Song: A Sky Full of Stars by Coldplay
STALOWA WOLA ROZWADOW FINAL STOP,POLAND 2010 OCTOBER.MOV
I was on this train for more than 8 hours....and before This train I've spend long 12 hours on Ukrainian one....some people love the airplanes ...strange!!!
Wyspy Kanaryjskie - Teneryfa | Canary Islands - Tenerife
Film został nagrany podczas naszej ostatniej podróży na Wyspy Kanaryjskie. Mieliśmy szansę przeżyć wiele pięknych chwil, podziwiać błyszczący w słońcu wulkaniczny piasek, intensywnie zielone palmy, zwiedzić malowniczą wioskę Masca oraz kolorowe papugi w Loro Parku. W krainie nieustającej fiesty jest zawsze czas na dobrą zabawę i relaks, a unikalny wyspiarski klimat pozwala w pełni korzystać z atrakcji Wyspy Wiecznej Wiosny.
Przekonajcie się sami!
Dziś zabieramy Was na TENERYFĘ!
SUBSKRYBUJ nasz kanał:
Instagram
20 lat na żelaznym szlaku LHS
20 lat temu pojawił się w sieci niezwykły serwis internetowy, którego celem jest popularyzacja linii kolejowej LHS, najdłuższego w Polsce szlaku o szerokim rozstawie szyn. Jest to obecnie jedna z najstarszych witryn internetowych poświęconych kolejnictwu w Polsce. Kontynuując niepisaną tradycję LHS, nie było oficjalnej gali z okazji jubileuszu, czy hucznej imprezy ale był on okazją do spotkania się na szlaku. Kilkoro entuzjastów kolejnictwa, z różnych stron Polski opowiada swoje historie i przygody związane z tym niezwykłym szerokotorowym szlakiem. I o tym jest ten film. Żałuję jedynie, iż mimo tego jak wielu przyjaciół posiadam wśród pracowników PKP LHS, ze względu na ich dobro nie mogłem również ich wypowiedzi nakręcić i zamieścić w filmie. Może kiedyś to się zmieni...
PEŁNY WYWIAD Z TOMEM z Wielkiej Brytanii:
Dla ciekawych, jak dokładnie powstawała LHS.pl polecam poniższe teksty:
„Jeśli wybierasz się w podróż niech będzie to podróż długa
wędrowanie pozornie bez celu błądzenie po omacku
żebyś nie tylko oczami ale także dotykiem poznał szorstkość ziemi
i abyś całą skórą zmierzył się ze światem(…)
Odkryj znikomość mowy królewską moc gestu
bezużyteczność pojęć czystość samogłosek
którymi można wyrazić wszystko żal radość zachwyt gniew
lecz nie miej gniewu
przyjmuj wszystko”
Zbigniew Herbert
Zamość prawa miejskie uzyskał w 1580 r., na mocy przywileju lokacyjnego wystawionego przez kanclerza i hetmana wielkiego koronnego Jana Zamoyskiego. W 1589 r. miasto zostało stolicą założonej przez jego właściciela Ordynacji Zamojskiej.
XVII wiek był okresem największego i najszybszego rozwoju miasta. Osiedlała się tu nie tylko ludność polska, ale również wielu innych narodowości. Miasto musiało się jednak zmagać z licznymi najazdami, m.in. Kozaków pod dowództwem Bohdana Chmielnickiego w 1648 r. oraz podczas potopu w 1656 r. przez wojska szwedzkie, którym podobnie jak Kozakom nie udało się zdobyć miasta. Dopiero podczas wielkiej wojny północnej Zamość został zajęty przez wojska szwedzkie i saskie.
W połowie XVIII w. przeprowadzono reformę założonej już w 1594 r. Akademii Zamojskiej (wykładał na niej m.in. Stanisław Staszic), ale po zajęciu miasta przez Austriaków w wyniku I rozbioru (1772 r.) została zamknięta (1784 r.).
W 1809 r. Zamość przyłączono do Księstwa Warszawskiego, a po kongresie wiedeńskim do Królestwa Polskiego, uzależnionego od Rosji. W 1821 r. rząd ówczesnego królestwa odkupił miasto i zmodernizował zamojską twierdzę. Dokonano wówczas przebudowy wielu budynków, przez co utraciły one w dużym stopniu swój pierwotny wygląd i styl. Zmodernizowana Twierdza Zamość odegrała dużą rolę w trakcie powstania listopadowego i skapitulowała jako ostatni polski punkt oporu. Po stwierdzeniu nieprzydatności twierdz z dziełami obronnymi, w 1866 r. skasowano twierdzę zamojską, co dało początek przestrzennemu rozwojowi miasta.
W okresie I wojny światowej do Zamościa doprowadzono linię kolejową (1916 r.). Po odzyskaniu niepodległości Polski, w 1918 r. doszło tu do komunistycznej rewolty stłumionej przez oddziały wojskowe pod dowództwem majora Lisa-Kuli, a dwa lata później miasto okrążyła sowiecka armia, której ataki również zostały zatrzymane.
Dwudziestolecie międzywojenne to okres rozwoju miasta, poszerzano jego granice, powstawało wiele nowych instytucji i ośrodków, szczególnie związanych z życiem kulturalnym i oświatowym. W Zamościu stacjonował 9 Pułk Piechoty Legionów, z którego utworzeniem związana była wizyta w 1922 r. marszałka Józefa Piłsudskiego. Dowódcą 9 Pułku Piechoty Legionów od 1937 r. był gen. Stanisław Sosabowski znany z czasów II wojny światowej z bitwy o Arnhem z udziałem 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej.
We wrześniu 1939 r. do Zamościa wtargnęli Niemcy, na krótko także wojska radzieckie. Podczas II wojny światowej na Rotundzie utworzono obóz zagłady, gdzie zginęło ponad 8 tysięcy ludzi, oraz obozy jeńców radzieckich i obóz tymczasowy dla wysiedlonych mieszkańców Zamojszczyzny (w tym dla licznych dzieci Zamojszczyzny). W czasie okupacji niemieckiej na Zamojszczyźnie miała miejsce masowa akcja wysiedleńcza prowadzona przez Niemców, dążących do stworzenia tu niemieckiego osadnictwa jako przyczółka do germanizacji Wschodu, dlatego okolice Zamościa były terenem wielu walk partyzantów AK, GL/AL BCh (powstanie zamojskie). Zamość został zdobyty przez wojska radzieckie i przez współdziałających z nimi żołnierzy Armii Krajowej[12] w lipcu 1944 r.
Grotgun, Krakow shooting range. Poland. October 2015.
Shooting a few rounds at Grotgun.
I fired an AK47, Uzi, .357 Magnum, MP5, PPSZ, Mosin and a shotgun to finish. Look where the second shotgun casing lands..
Pokaz fajerwerków w Katowicach z lotu ptaka - Nowy Rok 2017.
Miłego oglądania, oby ten rok był dla wszystkich dobry :)
Hotel Wiktoriański Grójec
The prestigious WIKTORIAŃSKI*** Hotel is situated in Grójec near the crossroads of 7 and 50 national routes. This convenient location gives an easy access to the capital city of Poland and at the same time offers a cosy and quiet atmosphere.
Our original offer for your stay with us combines the traditional Polish hospitality with luxury interiors. In our restaurant you will experience a diversity of culinary sensations accommodating the individual tastes and expecq tations of any guest.
Video 2014-3-55 **PALM HOUSE Bike Trip** part 3 of 7 Zielona Góra,Poland March 1-st 2014
PALM HOUSE Bike Trip part 3 of 7:
Place:Zielona Góra,Poland
On the 1-st of March 2014 had a short bike tour to visit Palm House in my town.A very exciting place and well-known
landmark where a lot of tourists and local residents come here for eating and having different entertainments cause Palm House is also a restaurant!
This Glass House is surrounded by vast grape fields that were a really popular part of agriculture in this region many years ago.Behind the Palm House there is a large park car and a beautiful fountain in front of the main entrance.Inside,
at first u go along the reception hall where are located small fountains and a stream on the floor with colourfull lights next to it.
There is also a lift to get up on the special observation floors.You can get there also by comfortable staircase.
Through the main door u get inside to the enormous interior of Palm House with lots of palm trees,tropical plants,aquariums,singing birds.The scenery like from the tropical
rainforest!From the ground floor u can get on the terrace to admire the beauty of my town.
Downstairs there is a restautant which serves local delicious meals ,u can also to taste coffee and to have drinks at the cafe or to come for an evening dancing.The interior has got also
three upper level for sightseeing,mainly for tourists so u can admire from ones all plants and also admire the town.
All my Palm House bike trip of 7 parts:PALM HOUSE (4),Zielona Góra(3).After visiting interiors of Palm House,went back home through the Town Centre showing the pedestrian zone,
also filmed the street band performance on the way.
Inviting u for watching my new bike trip,enjoy!Amnas2011
PALMIARNIA wycieczka rowerowa część 3;
Palmiarnia Zielonogórska jest położona w Zielonej Górze na szczycie Winnego Wzgórza. Otoczona tzw. Parkiem Winnym porośniętym winoroślami stanowi jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych miasta i województwa lubuskiego. Składa się z rozbudowanego w ostatnich latach oszklonego pawilonu oraz domku winiarza. W palmiarni rosną egzotyczne rośliny (ponad 200 gatunków). Unikatem na skalę europejską jest znajdująca się w jej wnętrzu największa na Starym Kontynencie palma daktylowa, można również zobaczyć żółwie wodne i ryby w akwariach. Oprócz podziwiania egzotycznych roślin i zwierząt palmiarnia spełnia funkcję restauracji, w której są organizowane różne imprezy kulturalne i okolicznościowe (koncerty, dyskoteki, bale, wesela, pokazy mody, konkursy karaoke).
Palmiarnię zwiedziłem 1-go marca 2014,seria w siedmiu odcinkach,zapraszam do zwiedzania tego pięknego i interesującego miejsca jak również mojego miasta prosto z roweru!Życzę miłych wrażeń!Amnas2011